Kaşıntıya Evde Acil Çözüm Önerisi Burada

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. Bu konu; kaşıntıya evde acil çözüm önerisi ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, pek çok insanın sık sık şikayeti olan sorunlardan biri kaşıntıdır. Bir türlü önüne geçilmeyen, kaşındıkça artan böyle bir durum karşısında elbette ki ilk çare doktora gitmektir. Ancak kaşıntının arttığı anda doktora gitme imkanınız yoksa ve evde hemen kendi kendinize bir çözüm bulmanız gerekiyorsa size aspirini tavsiye edebiliriz. Şiddetli olduğunda depresyona bile neden olabilen kaşıntının acil çözümü için buyrun makalemize...
  [​IMG]


  Gerekli Malzemeler
  4 adet aspirin tablet,Bir miktar nemlendirici

  Hazırlanışı : Aspirinleri ezip toz haline getirin. Elde ettiğiniz tozu bir miktar nemlendiriciyle karıştırıp kaşınan bölgeye sürün. Bu losyon Aspirin’in cilde nüfuz etmesini sağlayacak ve kaşıntıyı durduracaktır. Çok etkili bir yöntemdir.


  Bir Başka Kaşıntıya iyi gelen kür tarifi Malzemeler Frenk Maydanozu,Lahana,Badem,Arpa,Kızıl Ağaç,Defne. Hazırlanışı ve Kullanış Frenk maydanozu suda demlendikten sonra süzülür. Elde edilen posa krem kıvamına gelinceye kadar badem yağı ile karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan merhemle kaşınan yere masaj yapılır. Kızılağaç, ezilmiş taze badem ve lahana birlikte kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvı işe kaşınan yere masaj yapılır. Arpa, sıcak suda pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvı bir süre dinlendirilir. Bu sıvıyla ıslatılan bir bezle kaşınan yer ovulur.Kalan Posa Ezilere, merhem kıvamına gelene kadar badem yağı ile yoğurulur. Hazırlanan bu merhem günaşrı kaşınan yere sürtülür.Defnenin dal ve yaprakları, yemişleri ile birlikte kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ile kaşınan yerlere ıslatılan bir bezle masaj yapılır.
 2. arkadaşlar bi kovaya veya plastik leğene ayaklarınızı kapatacak şekilde sıcak su koyun ayaklarınızı içine koyup sabunlayın 5 DAKKA filan bekleyin sonra o suyu değiştirip yeniden temiz sıcak su koyup ayaklarınızı içine koyun 15 dakka filan bekleyin sonra ayağınızı yıkayıp çıkın kaşıntı maşıntı kalmayactır.
 3. asprinli tarif çok pratikmiş teşekkürler, paylaşım için

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. kaşıntıya evde çözüm

  ,
 2. kaşıntıya çözüm

  ,
 3. kaşıntıya acil çözüm

  ,
 4. kaşıntıya evde ne yapılır,
 5. kaşıntı çözümü,
 6. kaşıntıya hızlı çözüm,
 7. gebelikte kasintiya cozum,
 8. kasintinin cozumu,
 9. kaşıntıya çare,
 10. kasıntı ıcın ne yapılabılır,
 11. kasinti icin ne yapilmali evde,
 12. Kaşintıya hemen çözüm,
 13. kasintiya evde ne yapabiliriz,
 14. kasinti icin evde yapilabilen,
 15. kasintiicinneyapilir