gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

KAŞLARINIZ ve YAŞINIZ

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

40 yaşını geride bırakanlar için en büyük problem, yüzün sıkılığını ve diriliğini kaybetmesiyle kaşların yavaş yavaş göz kapaklarının üzerine yığılmaya başlaması.

Bu yaşlardaki kişilerin yapması gereken ilk iş öncelikle kaşlarını çok inceltmekten kaçınmaları, burun köküne yakın kısmı mümkün olduğunca doğal bırakmaları ve şekil vermek için sadece kaşların uç kısımlarıyla oynamaları. Böylece gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayabilirelr. Nasıl mı?

Kaşların uca doğru olan bir-iki santimlik kısmını tamamen alabilirler. Ardından da bir kaş kalemiyle, doğal kaş çizgisinin hemen üzerine (çok fazla yukarıda olursa yapay bir görünüm olabilir) yeni bir hat çizmeleri. Yeni kaşlarını oluştururken dikkat etmeleri gerekense tek bir çizgi yerine minik minik dokunuşlarla birçok küçük çizgiden yararlanmaları.

Kalıcı makyaj

Kaşlarınız sizden yılların ve onları hiç düşünmeden yolduğun günlerin acısını çıkarıyorsa, imdadınıza kalıcı makyaj yetişebilir. Kaşları küsen ve bir daha çıkmayanlar kalıcı makyajla daha kalın kaşlara sahip olabilirler. Kalıcı makyajda bir çeşit dövme ve yaklaşık 1 yıl boyunca kalıcılığını koruyor. Kaşların kontürünü belirlerken gerçek yerinden biraz daha yukarıya çizerek gözlerinize daha çekik bir ifade vermek mümkün.

Ayrca kaşlarınızı ve kirpiklerinizi boyatarak da daha çarpıcı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Çünkü bazen kaşların yoğunluğu ve biçimi güzel olduğu halde renklerinin açık olması belirsiz görünmelerine neden olabiliyor. Tabii aynı şeyi kirpikleriniz için de geçerli. Üstelik kirpiklerinizi boyattıktan sonra sürekli bakra kullanmanıza da gerek kalmayacaktır. Bu işlemi ayda bir-iki ayda tekrarlamanız gerekebilir.

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: KAŞLARINIZ ve YAŞINIZ
    benimm kaşlarımm küstüüüüü.. çıkmıyoooooo artıkk.. ve çok ince.. dövme yaptırsam dikkat ceker daha çokk biri bana yardımm etsinnnnn...

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: KAŞLARINIZ ve YAŞINIZ

bana kuaförüm kaşlarımla çok oynamamı yoksa küsebileceğini söylemişti o yüzden çok korkuyorum kendim bile almam kaşlarımı sürekli aynı kişiye aldırırım... canım sende kaş kalemi kullanabilirsin dövme yaptırmak yerine birde badem yağının iyi geldiğini duymuştum kaşları besliyormuş bi dene istersen

KAŞLARINIZ ve YAŞINIZ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşınıza göre kaş şekilleri

Yaşınıza göre kaş şekilleri

kaş şekilleri kas sekilleri en güzel kaş modelleri resimli şekilleri kalın modelleri Yaşınıza göre kaşınız nasıl olmalı? Saçlarımızdan akan ter damlacıklarının gözlerimize girmesini engellemekten çok daha önemli (en azından biz kadınlar için öyle) bir işlevi var kaşlarımızın! Onlar bakışlarımıza anlam veriyor, gözlerimizin güzelliğini tam anlamıyla ortaya çıkarıyor. Ve son günlerde, mankenlere...
  2. Yaşınıza göre kaşınız nasıl olsun?

Yaşınıza göre kaşınız nasıl olsun?

Kaşlarınızın size uygun olup olmadığını merak ediyorsanız işte size öneriler... 20'li yaşlar Sadeliği seçin... Değişimlerin, yeniliklerin, ama aynı zamanda akla her gelenin yapıldığı yaşlar, 20'li yaşlar... Oysa makyaj uzmanları genç yüzlerin mümkün olduğunca doğal kaşlara sahip olması gerektiği konusunda ısrarcı. Genç kızlara tavsiyeleri, çok küçük ve gerçekten gerekli değişikliklerin...
  3. kaşlarınız yaşınızı ele veriyor

kaşlarınız yaşınızı ele veriyor

40 yaşını geride bırakanlar için en büyük problem, yüzün sıkılığını ve diriliğini kaybetmesiy*le kaşların yavaş yavaş göz kapaklarının üzerine yığılmaya başlaması. Bu yaşlardaki kişilerin yapması gereken ilk iş öncelikle kaşlarını çok inceltmekten kaçınmaları, burun köküne yakın kısmı mümkün olduğunca doğal bırakmaları ve şekil vermek için sadece kaşların uç kısımlanyla oynamaları. Böylece...
  4. Yaşa Göre Kaşlar Nasıl Olmalı?

Yaşa Göre Kaşlar Nasıl Olmalı?

kaşlar, yaşa göre nasıl olmalı, nasıl alınmalı, şekli nasıl olmalı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Kimimiz kaşlarımızı evde kendimiz alırız,kimimiz bir türlü beceremez kuaförlerde aldırırız.Acaba kaşlarımızın şekli yaşımıza göre mi?Yaşa göre de kaş olur mu demeyin,yazımıza bir göz gezdiririn.. 20'Lİ YAŞLAR Sadeliği seçin... Değişimlerin,...
  5. Kaş ve kirpik gürleştirme

Kaş ve kirpik gürleştirme

Kaş ve kirpiklerimi gürleştirmek için denemediğim yöntem kalmadı ama hiçbiri işe yaramadı badem yağı hint yağı sarımsak olmadı olmadı internette araştırırken daha fazla ne yapabilirm diye m2beaute yi gördüm doktor yorumlarını okuyunca ikna oldum ilk olarak kirpik ürününü kullandım ve kesinlikle işe yaradı şimdi kaş ürününüde kullanıyorum ve farkı görebiliyorum herkese tavsiye ediyorum...

Sayfayı Paylaş