gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kasten adam öldürmeye teşebbüs

Konu, 'Ceza Hukuku' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

adam öldürmeye teşebbüs cezası adam öldürmeye teşebbüs vurmanın cezası kasten tam soru: Kasten adam öldürmeye teşebbüs Eşimle ciddi geçimsizliğimiz nedeni ile ayrılma noktasına gelmiştik (fakat eşimle aynı evde yaşıyorduk) ve tüm bunlar yaşanırken ben birisini sevdim. Fakat sevdiğim bu kişi ile ciddi tartışmalar yaşadığım için ayrılma kararı aldım ve bunu yaklaşık 2,5 ay önce ona söyledim. 11 Haziran günü ben evimden işime gitmek için çıktıktan sonra, ayrıldığım kız evime gelerek, eşimi tatlı dille yola getirmiş ve eşimin onu içeriye almasını sağlamış. Fakat bu kişiyi evimizin binasına girerken, pantolonun üzerine etek giymiş halde, elinde bulaşık eldiveni, farklı bir gömlek/bluz ve başı kapalı bir şekilde, elinde 65 cm uzunluğunda 10 cm çapında bir sopayla yukarı çıkarken komşular görmüş. Tabi ki bu gelen şahıstan komşularım şüphelenince takibe almaya karar vermişler ve hangi eve girdiğini araştırmaya başlamışlar. Bu arada bu kız eşimin zayıf anını yakalayarak elindeki sopayla, eşime öldüresiye vurmaya başlamış. Sopayla başına sürekli vurmaya devam etmiş ve evimde bir can pazarı başlamış. Bu arada 2,5 yaşındaki kızımın önünde olaylar cereyan ettiği için kızım sürekli ağlıyormuş. Eşimin başına darbeler indirmiş, yüzünde ve kolunda hala izi duruyor. Çok ciddi koparacak derecede ısırmış. Eşimin çığlıklarıyla bu kızın nereye girdiğini araştıran komşular, evimizin kapısına kadar gelince, içeride bir kavganın olduğunu anlayarak zile basmışlar ve eşim zorda olsa kapıyı açmayı başarmış. Komşular eşimi döven şahsı elinde eldiven ve sopayla yakalamışlar ve polisi çağırmışlar. Ben tam işyerine varmak üzereyken telefon geldi ve eve geri döndüğümde bu kızın polis aracında olduğunu ve eşimin zorla yürüyebildiğini, kızımın sürekli ağladığını görünce şok geçirdim. Olayı öğrenince ters bir hareket yapmadan karakola doğru yola düştük ve ben avukatımı çağırdım. Kız ifadesinde ilişkimizin tamamını anlatmış, eşimle sadece konuşmaya geldiğini, elinde eldiven olmadığını ve sopayı kendisinin getirmediğini söylemiş. Polis tutanak ve kayıtlarında şüphelide sopa ve eldiven olduğu yazmaktadır. Rapor için, eşimi doktora avukatımla beraber götürdük. Raporda yaraları sıralamış fakat hayati tehlikenin olmadığını yazmış. Şimdi eşim şikâyetçi olduğundan bu kızla davası var. Mahkemenin seyri nasıl olur ve nasıl gelişir? Şunu da eklemek gerekirse olayla beraber eşimle aramızda daha sıkı bir bağ oldu. Çok mutluyuz ve bu mutluluğumuzu da korumak için ne gerekiyorsa yapacağımıza birbirimize söz verdik. Eşimi ben gerçekten çok seviyormuşum. Teşekkürler…

cevap
    Bir vakıanın kasten yaralama mı, yoksa öldürmeye teşebbüs mü olduğu, failin çeşitli hareketlerinden kastının ne olduğunun araştırılmasıyla mümkündür. Örneğin bir kişi karşısındakine silahla ateş ediyor ve ateş edilen kişiyi bacaklarından vuruyorsa, bu kasten yaralama; eğer ateş edip göğüs kısmından ya da başından vuruyor fakat mağdur ölmüyorsa, bu sefer öldürme kastıyla ateş edilmiş olup, kasten adam öldürmeye teşebbüs olarak değerlendirilir. Eşinizin durumunda eğer fail eşinizin ölümle sonuçlanabilecek bölgelerini darp ettiyse, bu teşebbüs, yok sadece ders verme amacı gibi bir sebeple dövdüyse, bu durumda kasten yaralama söz konusu olacaktır. Raporu tam olarak bilemiyorum, ama duruma ve olayın gelişimine bakılarak hakim öldürmeye teşebbüs olarak değerlendirmeye daha yakın olarak görünmektedir. Raporda hayati tehlike olmaması, eşinizin o anlık durumunu yansıtır ki bunun öldürmeye teşebbüs suçunu ortadan kaldırması söz konusu olmaz. Örneğin başına silah doğrultulmuş olsa ve biri gelip o silahı failin elinden alsa bu adam öldürmeye teşebbüs olur, fakat eşiniz hayati tehlikesi olan bir yara almamış olur. Önemli olan nerelere vurulduğudur.

Kasten adam öldürmeye teşebbüs konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigara ikramı adam öldürmeye teşebbüs

sigara ikramı adam öldürmeye teşebbüs

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Öner Balbay, sigara ikram etmenin bir nezaket olmadığını aksine adam öldürmeye teşebbüs olduğunu söyledi. Sakarya İl Sağlık Müdürü Hasan Bektaş da, dünyada her yıl 1 milyon insanın sigara kullanmadığı halde sigara dumanına maruz kalarak hayatını kaybettiğini belirtti. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi ile...
  2. Gökhan Türkmen - Öldürme

Gökhan Türkmen - Öldürme

ÖLDÜRME Gözlerini kapat benim yerime , Düşün geçmişi birde Sende , Bu kalanlar için sızlatırmı ? Yaban eller bize yar mı ? Şimdi bıraktığın yerdeyim .. Sensiz uzun gecelerdeyim .. Gözlerim görmez oldu .. Artık hayat yalan oldu ... Gel beni bırakma ellerde .. Sebepsiz saatsiz gecelerde .. Her ömür gençliğinden vurulur .. ÖLDÜRME beni bu yerlerde ... Yandım kül oldum hasretinle , Dağıldı...
  3. Teşebbüs :

Teşebbüs :

Madde 40 - 1 - Askeri curümlerde müteşebbisler hakkında Türk Ceza Kanununun 61, 62, 63 üncü maddeleri hükümleri tatbik olunur. 2 - Bir cürümün cezasiyle beraber askeri fer'i cezalardan birinin hükmedilmesi lazım veya caiz ise o cürme teşebbüs halinde dahi bu fer'i ceza verilir, veya verilebilir.
  4. resimler gülmekten öldürmesin sizi

resimler gülmekten öldürmesin sizi

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Kocasını öldürme suçundan tutuklandı.

Kocasını öldürme suçundan tutuklandı.

Adana’da 3 milyon YTL’sini dolandırdıkları demir tüccarı patronları 51 yaşındaki Ali Yasin Sönmezler’i, başına demir boru ile vurup öldürdükten sonra domuz bağı ile bağlayıp çuvala koyarak çöplüğe atan 23 yaşındaki Gürkan Kulle ile 26 yaşındaki Arman Arı, nöbetçi mahkemede, kendilerini Ali Yasin Sönmezler’in eşi 46 yaşındaki Şehnaz Sönmezler’in azmettirdiğini iddia etti. Zanlıların...

Sayfayı Paylaş