gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Katarakt riskine karşı güneş gözlüğü

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Katarakt riskine karşı güneş gözlüğü
    Göz doktorları ve optisyenler katarak ameliyatı olanlar ile çocukların güneş gözlüğü takmasını öneriyor. Uzmanlar, ultraviyole C (UVC) güneş ışınlarının atmosfer tabakaları tarafından emilmesine rağmen, ultraviyole A ve B ışınlarının göz için tehlikeli olduğunu belirtiyor. Güneşli havalarda insanların güneş gözlüğü ve şapka ile sokağa çıkmalarını tavsiye eden uzmanlar, insan cildinin en hassas yerinin göz kapakları olduğunu söylüyor.
    Antalya bölgesinde yaşayan herkesin zararlı güneş ışınlarından korunmak için güneşli havalarda mutlaka güneş gözlüğü takması gerektiğini ifade eden Manavgat Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları ve Kontakt Lens Uzmanı Dr. Hakkı Keser, güneşli havalarda gözlük takmayanların gözünde et yürümesi ve katarak hastalığı oluştuğunu söyledi. Hakkı Keser, katarak ameliyatı olanlar ile çocukların göz kapakları hassas olduğu için kışın da güneşli havalarda gözlük takmalarını önerdi.

Ucuz güneş gözlüklerinin gözün güneş ışınlarından korunması için hiçbir yararının olmadığını ifade eden Dr. Hakkı Keser, korunma için gözlük camının kristal ve polarize olmasının göz sağlığı için daha yararlı olacağını kaydetti. Dr. Hakkı Keser, 'Antalya bölgesinde yaşayan her kes yaz kış demeden güneşli havada mutlaka güneş gözlüğü takmalı. Güneş ışığı 3 tip ultraviyole ışın içerir. UVA ışınları ciltte yaşlanma ve kırışıklıkara neden olur. UVB ışınları ise daha tehlikeli. Gözde güneş yanıkları ile katarak ve İmmun sistemi hasarına neden olur. Cilt kanseri (Melanoma) oluşumunu tetikler, 20 yaşında bile cilt kanseri oluşabilir. UVC ışınları ise en tehlikeli olmasına rağmen, ozon tabakası tarafından emildiği için yeryüzüne ulaşmaz' dedi.

Katarakt riskine karşı güneş gözlüğü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lacoste erkek güneş gözlükleri

Lacoste erkek güneş gözlükleri

erkek gözlük markaları erkek güneş gözlükleri lacoste güneş gözlükleri lacoste gözlüğü en güzel Lacoste erkek güneş gözlükleri İster yaz mevsiminin göz kamaştıran güneş ışınlarına karşı, isterseniz kış soğuklarında kar beyazından gözlerinizi korumak için kullanabileceğiniz biribirinden şık Lacoste güneş gözlükleri Birbirinden farklı çerçeve ve cam rengi seçenekleri ile aradığınız güneş...
  2. 2010 Versace Güneş Gözlükleri

2010 Versace Güneş Gözlükleri

versace gözlük versace güneş gözlükleri güneş gözlükleri 2010 gözlüğü gözlük 2010 Yaz aylarının vazgeçilmezi.Daha doğrusu gözlerin vazgeçilmezi gözlükler hemen hemen herkes de vardır.Güneş gözlüğü olmayan var mı bilmiyorum ama benim toplam da 4 tane güneş gözlüğüm var:DBiraz az sanki değil mi?:DGüneş gözlüğü olmayan meleklerim; Versace 2010 güneş gözlükleri şimdiden satışa sunuldu.Bu yıl da...
  3. Bebek güneş gözlükleri

Bebek güneş gözlükleri

çocuk güneş gözlükleri bebekler için güneş gözlükleri, çeşitleri, modelleri hepsi burada arkadaşlar Minik bebeklerimizi güneşten korumak gerektiğini her anne bilirr. İşte onlara özel birbirinden şık ve güzel güneş gözlükleri
  4. 2011 Mexx Güneş Gözlükleri

2011 Mexx Güneş Gözlükleri

mexx güneş gözlüğü mexx gözlük güneş gözlükleri mexx, gözlük, güneş gözlükleri, 2011 modası, modelleri burada arkadaşlar. Güneş gözlüğü alacaksanız şayet, Mexx gözlük modellerinide incelemenizi öneririz Melek'ler:) Çünkü hepsi birbirinden şık güneş gözlükleri ahanda burada :)
  5. 2012 Güneş Gözlükleri

2012 Güneş Gözlükleri

2012 Güneş Gözlükleri modelleri istiyorum sizden kızlar lütfen bana yeni model güneş gözlüklerinin resimlerini aktarın.

Sayfayı Paylaş