gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Katmer Pogaça

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

katmerli açma poça [​IMG]

Malzemeler

1 su bardağı süt
    1 çay bardağı sıvı yağ
    1 yumurta (akı içine, sarısı üstüne)
    1 yemek kaşığı kurumaya ya da 20 gr yaş maya
    2 çay kaşığı tuz
    2 çay kaşığı toz şeker
    Aldığı kadar un

Arasına; 75 gr tereyağ (oda sıcaklığında yumuşatılmış)
    100 gr beyaz peynir (ben maydanoz da ekledim)

Yapılışı

Mayayı ılık bir su da eritin. Yarım çay bardağı su yeterli olacaktır. Daha sonra süt, yumurta akı,tuz, şeker, sıvı yağ ve un ile hamurunuzu yoğurun. Hamuru 8 eş paçaya bölerek her birini tabak büyüklüğünde açın ve aralarına tereyağ sürerek üst üste dizin. Yağ hamurunuzun birbirine yapışmamasını sağlayacak ve böylece katmerli görünümü elde edeceksiniz. Üst üste koymuş olduğunuz hamuru fazla ezmeden 60-70cm e kadar büyütün. Ve pizza dilimi gibi dilimleyerek sigara böreği sarar gibi geniş kısmına iç malzemenizi koyun ve sarın. Yarım saat mayalanmasını bekledikten sonra yağlanmış tepsiye dizerek üzerine yumurta sarısını sürün. 180 derecede ısıtılmış fırında pişirebilirsiniz.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    oyy çok güzel gözüküyorr:)

3. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    denicem mutlaka ellerine sağlık lamazim :kiss:

Katmer Pogaça konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lara - Katmer Katmer

Lara - Katmer Katmer

şimdi dersler katmer katmer video şimdi dersler şarkısı lara dinle Insafin yokmu senin Hazirmiyim degilmiyim sormadin asik ettin kendine sonrada hic orali olmadin Simdi benden ne istersen benim sana hayrim yok (x2) tarafindan katledildim senin bana hayrin yok yoooooook Askta dertler katmer katmer dertlenirsem & dellenirsem hak ver hak ver (x2) Seytan diyor yol ver son ver sevene...
  2. Peynirli katmer tarifi

Peynirli katmer tarifi

peynirli katmer tarifi katmer tarifi peynirli tavada nasıl yapılır video Osmanlı mutfağından sizlere peynirli katmer tarifi bilgilerini veriyorum şimdiden yapanın ellerine sağlık yiyenlere afiyet olsun=) 5 kişilik Malzemesi: -200 gr. tereyağı (13 çorba kş j -250 ml. soda (1 su bardağı) -4 adet yumurta -tuz -500 gr. un (4 su bardağı) -200 gr. ufakımmş kurut (keş ya da çökelek). Yapılışı:...
  3. Katmer Çiçekli Şal Örneği

Katmer Çiçekli Şal Örneği

katmerli şal çiçekli şal modelleri çiçekli modeli modelleri örnekleri örnekleri ve yapılışları Katmer çiçekli şal modelini ve şal modelinin malzemeleriyle birlikte yapılışını sizler için paylaşıyorum.Hamarat hanımlarımızı şimdiden kolaylıklar dilerim. YAPILIŞI: Katmerli çiçek örüp çiçeğin arkasına 3 zincir çekerek 7 adet yuva oluşturun, bir üst sırada 3 zincir çekerek 12 adet yuva oluşturun....
  4. ESDE' den Patlicanli pogaca

ESDE' den Patlicanli pogaca

patlicanli pogaca, tarifi, malzemeleri, nasıl yapılır, resimleri, konulari burada melekler Evett Meleklerrr, gelelim gecen gun yaptigim patlicanli pogacalarima:)) Esim patlican hastasi oldugu icin, ve cok yemek sectigi icin, patlicanli yemeklere mecburen agirlik veriyorum, genelde pogaca ve boreklerimede kullanirim patlicani... Tarifime gecmeden once, bir konuyu sizlerin tercihine...
  5. Katmer Tarifi Resimli yapılışını yazın

Katmer Tarifi Resimli yapılışını yazın

Kızlar sizden resimli Katmer yapılışını benimle paylaşmanızı istiyorum lütfen katmer yapmayı bende öğreneyim pazar kahvaltılarında eşime süpriz yaparım :)

Sayfayı Paylaş