gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kavanozda Kışlık Domates Konservesi Yapılışı

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kışlık domates nasıl yapılır, konserve domates yapılışı, konserve domates nasıl yapılır Eylül ayının sonlarını yaşadığımız şu günler de artık çoğu evde kışlık hazırlıklar bitti yada devam ediyor. Halen kışlık domates konservesi yapmadıysanız bence bir an önce acele etmenizde fayda var. Birkaç gün önce bende kışlık domates konservelerimi tamamlayarak 50 kavanoz kadar konserve hazırladım. Bunun yanında henüz çok fazla birşey koymuş değilim. Taze fasulye, barbunya ve közlenmiş biber şu ana kadar hazırlayabildiklerim.

Kışlık domates için özellikle Bursa domatesini tercih etmenizi öneriyorum. Hem rengi hemde tadı harika oluyor. Kış aylarında menemen, kızartma, makarna ve yemekler de rahatlıkla yaz domatesin tadı ile kullanabilirsiniz.

Ben şimdilik az yapacam diyenler için 10/12 kavanoz kadarlık konserve kışlık domates hazırlama işlemimiz ise şöyle;
    kislikdomates.jpg

10 kilo domates (Bursa domatesi)
    tuz
    10 / 12 kadar cam kavanoz ve yeni kapak

Kapakların mutlaka yeni olması gerekiyor buna dikkat etmenizi tavsiye ederim.
    Dip Not: Daha fazla kavanoz yapmak isterseniz kavanoz sayılarını ve domateslerin kilosunu arttırabilirsiniz.

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    ben yaptım geçe günnn 8 şişe :) benim yaptığım usul bu tarifte

Kavanozda Kışlık Domates Konservesi Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kavanoz

Kavanoz

Bir öğretmen büyük bir kavanozu önüne koyup içine büyük büyük taşlar doldurmuş sığdırabildiği kadar. Sonra öğrencilerine dönüp “bu kavanoza başka taş sığdırabilir misiniz?” diye sormuş. Öğrenciler kavanozun ağzına kadar dolu olduğunu görüp hep bir ağızdan “hayır” demişler. Bu cevap üzerine öğretmen bu sefer kavanozun ağzından çakıl taşları dökmeye başlamış. Çakıl taşları yavaş yavaş büyük...
  2. Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?

Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?

domates konservesi yapılışı nasıl yapılır nasıl saklanır kışlık yiyecekler domates nasıl saklanır hakkında bilgi için meleklermekani.com Arkadaşlar geçen gün bir konu açmıştım patlıcanı dolapta nasıl saklamalıyım dieye sağolsun arkadaşlar güzel fikirler verdiler. bende bundan yola çıkarak yeni evli olduğum için ilk defa kendi buzluğumda kış için yememkilk bişiler koymam gerektiğini düşünerek...
  3. Resimli Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı

Resimli Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı

Zeytinyağlı Domates Dolması nasıl yapılır Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı Dolma yemekleri arasında en çok sevdiğim çeşittir domaytes dolması ve ben etli dolma sevmem zeytinyağlı hep tercihimdir. Ve bu yüzden bu sayfamızda sizlere sevdiğim zeytinyağlı domates dolması tarifini sunmak istedim Melek'ler. Zeytinyağlı Domates Dolması malzemeleri 12 adet orta boy domates 1 su bardağı...
  4. mükemmel kışlık domates yapımı

mükemmel kışlık domates yapımı

istediğiniz miktarda domatesi ister rendeleyin ister rondodan geçirin ( ben rondodan geçirdim) daha sonra hepsini 1 tencerede kaynattım içine 1 fincan tuz 1 fincan sıvı yağ 1 fincanda toz şeker koydum yine kaynatmaya devam ettim daha sonra kaynarken kavanozlara koydum ağzını kapayıp ters çevirdim 1 gün boyunca ters durdular ertesi gün alıp onları balkona koydum mis gibi oldular bu şekilde...
  5. Kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır?

Kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır?

Merhaba sevgili hanımlar kış hazırlıklarına devam ediyoruz.Ve kahvaltı sofralarınız için bu yazımızda domates sosu tarifini vericem.Daha önce kahvaltılık acılı ezme tarifini paylaşmıştım.Dilerseniz o yazıda inceleyebilirsiniz.Domets sosunu ister acılı ister acısız yapabilirsiniz damak zevkinize kalmış seçim. Türk milleti olarak bizim için en önemli öğündür kahvaltı .Kahvaltı...

Sayfayı Paylaş