gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kavga edin ömrünüz uzasın

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yapılan bir araştırmaya göre öfkenizi dışa vurmanız ömrünüzü 2 kat arttırıyor. [​IMG]

ABD'de 192 çift üzerinde 17 yıldır yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, öfkelerini bastıran çiftlerin ölme oranı, öfkelerini saklamayan ve soruna çözüm bulan çiftlere nazaran 2 kat daha fazla çıkıyor. Daha önceki araştırmalarda öfkeyi bastırmanın kalp hastalığı ve yüksek tansiyon gibi strese bağlı hastalıkları artırdığı ortaya koyulmuştu. Araştırmacılar, yeni araştırmada, bir evlilikte bastırılmış öfkenin genel ölüm oranını nasıl etkilediğine bakıldığını belirtti.

Kavga edin ömrünüz uzasın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uzun Ömrün Sırrı

Uzun Ömrün Sırrı

Uzun ömrün sırrı Egzersiz ve Akdeniz diyeti 50-71 yaş grubunda 566 bin kişi üzerinde yapılan iki araştırmaya göre, Akdeniz diyeti ve spor erken ölümleri yüzde 20 oranında azaltıyor ABD'DE 50-71 yaş grubunda 566 binden fazla kişi üzerinde yapılan iki araştırma, Akdeniz diyeti ve egzersizin erken ölümleri önemli ölçüde engellediğini ortaya koydu. Akdeniz diyeti ve spor, sigara tiryakileri...
  2. Bu Gıdaları Yiyin Ömrünüz Uzasın

Bu Gıdaları Yiyin Ömrünüz Uzasın

Amerikan Kanser Araştırmaları Enstitüsü (AICR),vücudu kanser, kalp krizi, Alzheimer ve diyabet gibi ciddi rahatsızlıklara karşı koruyan besinlerin listesini açıkladı. BADEM: Her gün, bir çay fincanın yarısını dolduracak miktarda, yani 30 gram badem yemeyi ihmal etmeyin. Omega-3 asitli yağları açısından oldukça zengin bir besin olan badem, kandaki kötü kolesterol (LDL) oranını yüzde...
  3. Kavga!!!

Kavga!!!

Ya günlük valla kafayı yiyicem.Ya eski Türk filmlerini izlemekten usandım artık.Kendimi bazen türkan şoray bazende ayşecik sanıyorum.Bunun en büyük sebebi eşimmmm:sinir: Ya artık izlemek istemiyorum şiştim.Kulağımda bitmek bilmeyen bir adile naşit kahkahası(rahmetle anıyorum)ve birşey sorulduğunda şaban gibi(kemal sunal rahmetle anıyorum)e eevettt diyorum.Kadir inanır gibi bakış attığımı...
  4. Uzun ömrün siir ne biliyormusunuz meleklerim....

Uzun ömrün siir ne biliyormusunuz meleklerim....

hayat devam ediyor, uzun ömrün s ırları, uzun ömrün sırrı   Söyle bir düsünüldügünde hayatin bos oldugu anlasiliyor. Bu dünyada kimse kalmadiki biz kalalim. Her an hayatimizin sonu ola bilir, hep baskalariyla, baskasi icin yasamak ne kadar dogru? Agninin tadini cikarip kalan yasantimizi uzatmaya calisalim. Baskalarini düsünürkende s ınırı asmayalim. Hayata gülümsemeyse bakalim. Uzun...
  5. Bakımlı bahçe insanın ömrünü uzatır

Bakımlı bahçe insanın ömrünü uzatır

Bahçe dekorasyonu Bahçe kapısı sarmaşık uygulaması Bu bahçeyi çok beğendim. Bahçe kapısındaki sarmaşıklarla yapılan yeşillendirme çok hoş duruyor. yürüyüş yolunda kullanılan taşlar bahçe dekorasyonuna şık bir hava vermiş. BAhçe mobilyaları kullanılarak bu bahçe kullanışlı hale giterilebilir.

Sayfayı Paylaş