kavgada 8 altın kural!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
kavgada 8 altın kural!
kavgada yapılması gerekenler kavgada püf noktalar kavganın püf noktaları dikkat edilmesi gerekenler kavganın kuralları
Çiftlere, kavgada dozu kaçırmamak için öneriler: Partnerini aşağılamak, iğnelemek yanlış. İsteklerinizi kabul ettirmenin yolu, eşinize saygı duyduğunuzu hissettirmek.

Kavga her ilişkinin tuzu biberi sayılır. Ancak sık sık kavga etmek veya kavgaların gereğinden fazla büyütülmesi, ilişkiye ciddi zarar verebilir, hatta bitmesine bile neden olabilir. Uzmanlara göre ilişkide kavgalar genelde yanlış anlamalardan kaynaklanıyor.

Alman ilişki terapisti Hans Jellouschek'e göre kavgaların kontrolden çıkmasını engellemek için dikkat edilmesi gereken sekiz nokta bulunuyor:

Güç: Asla karşınızdakini aşağılayarak, değersizleştirerek güçlü olan taraf haline gelmeye çalışmayın. İlişkide iki tarafın da sözü aynı oranda geçmeli.
1001389_620x360.jpg

Saldırganlık: Eğer bir şeye kızgınsanız bunu iğnelemeler ya da yapmacık bir nezaketle anlatmayın, derdinizi doğrudan sözlerle dile getirin.

Ötekinin 'hataları': Partnerinizin yaptığı bir şeye sinir oluyorsanız, bunun sizinle ilgili olabileceğini düşünün. Belki partnerinizin yaptığı o davranışı kendiniz de yapmak isteyip gerçekleştiremediğiniz için sinir oluyorsunuzdur.

'Suçlamayın'

İstekleri kabul ettirme: Karşınızdakinden bir şey talep ettiğinizde, ancak onu olduğu gibi kabul ettiğinizi ve saygı duyduğunuzu hissettirdiğinizde başarılı olursunuz.

Sen yerine ben: Cümlelere 'sen' ile değil 'ben' ile başlayın. Karşınızdakini suçlamak yerine, hissettiklerinizi ve düşündüklerinizi aktarmaya çalışın.

Öğütler: Talep gelmediği sürece karşınızdakine "Sen de şöyle yapmasaydın" gibi öğütler vermekten kaçının. Bazen bu tarz 'bilmişlikler' kavga çıkmasına neden olabiliyor.

Genellemeler: 'Asla', 'hiçbir zaman' gibi kelimeler kullanmaktan kaçının.
Kıyas: Partnerinizle ilgili kıyaslamalar yapmayın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri