gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kavgasız evlilik ömrü kısaltıyor

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Michigan Üniversitesi'nde yürütülen bir araştırma, evliliklerinde duygularını bastırıp kızgınlıklarını ifade etmeyen çiftlerin, kızgınlıklarını ifade edip anlaşmazlıklarını çözmeye çalışan çiftlere göre, hayatlarını daha çabuk kaybettiklerini gözler önüne serdi. 17 yıl süren çalışmaya 192 çift katıldı. Michigan Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden Ernest Harburg, duygularını ve düşüncelerini gizleyen çiftlerin ölüm riskinin, diğer gruptaki kişilere göre iki kat daha fazla olduğunu belirtti. Ernest Harburg, eşinin kendisine verdiği tepkiyi hak ettiğini düşünen kişilerin, eşlerine kızgınlık duygusu hissetmediklerini de sözlerine ekledi. Bu çalışmadan elde edilen verilerin, sadece kendisine haksızlık yapıldığına inanan kişiler için geçerli olduğu belirtildi.

Kavgasız evlilik ömrü kısaltıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Obezite Ömrü Kısaltıyor!...

Obezite Ömrü Kısaltıyor!...

Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer alıyor. Çağın en önemli hastalıklarından birisi olan obezite, hipertansiyon, diyabet, kalp, safra kesesi taşı, karaciğer yağlanması, adet görme bozuklukları, felç, uyku apnesi ve aşırı tüylenme gibi hastalıklara zemin hazırlamasının yanı sıra insan ömrünü de kısaltıyor. Anadolu Sağlık Merkezi...
  2. sevgililerin kavgası

sevgililerin kavgası

ENTELLEKTÜEL ÇOCUĞUN SEVGİLİSİ İLE KAVGASI: Erkek kıza telefon açar... - Buket merhaba hayatım. Nasılsın? - İyiyim sağol canım sen nasılsın? - İyiyim sağol. Akşam buluşuyoruz degilmi ? - Evet Murat buluşacaz ama lütfen bu sefer farklı bir yere gidelim. - Tabiki hayatım sen nasıl istersen. Gelip seni alıyorum. Çocuk gider, kızı evinden alır ve arabaya binip ilerlemeye başlarlar... -...
  3. Kırmızı et ömrü kısaltıyor

Kırmızı et ömrü kısaltıyor

Her öğün kırmızı et tüketenlerin ömürlerinin daha kısa olduğu ortaya çıktı. Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sık sık kırmızı et tüketenlerin ölümcül hastalıklara yakalanma riskinin yüzde 50 daha fazla olduğu belirtildi. Enstitü araştırmayı 545 bin kişi üzerinde gerçekleştirdi. Yaşları 50 ile 71 arasında değişen 545 bin kişi 10 yıl boyunca takibe...
  4. Kalp Kavgası!

Kalp Kavgası!

Artık eski aşklarla uğraşamam. Yeni yılda, yeni kararlar aldım. Her şey temiz bir sayfada başlayacak. Laftan anlamayan şu gönlüm ve ben, dün gece uzun bir konuşma yaptık. Eskide yaşamaya devam etmenin bir faydası olmadığını, ne kadar üzülse de geri dönemeyeceğini anlattım. Dilerim anlamıştır! Gözyaşı dökmenin, kedere boğulmanın bir faydası yok. İstediğin kadar ağla, ne olacak? Kendini...
  5. Ailelerin onaylamadığı evliliklerin ömrü

Ailelerin onaylamadığı evliliklerin ömrü

aile sorunları, aşk, boşanma, doğru eş seçimi, doğru evlilik, erkek, erkekler, evlilik, evlilik sorunları, geçimsiz evlilik, geçimsizlik, kadın, kadın erkek ilişkisi, kadın sağlığı, Kadın-Erkek İlişkileri, kadınlar, kadınlar ve sağlık Evleneceğiniz insanın ailesini ya da kendi ailenizi silip atamazsınız. Ancak onların da görüşünü alarak mutlu ve huzurlu bir evlilik yapabilirsiniz. Mutlu...

Sayfayı Paylaş