gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kayınvalide Sendromu Nedir

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kayınvalide Sendromu Nedir Kayınvalide Sendromu Hastalığı

Nadiren birbirini seven gelin kaynana varsada, genelde kaynanalar ve gelinler pek iyi anlaşamaz. Yaygıno lan bilindik olan kaynana gelin ilişkisi böyledir yani:) Sevgili Melek'ler, biz bu yazımızda kayınvalide sendromuna değiniyoruz.

Evlilikte eşler arasında stres yaratan konulardan biri şüphesiz kayınvalide sendromudur.Gelin kaynana çekişmesi iki tarafın da hayatını çekilmez kılıyor.Psikologlar dik başlılık ve yumuşak davranmayla körüklenen gelin-kaynana çekişmesinin ancak içinden geldiği gibi tatlılıkla hareket edilerek çözülebileceğini söylüyor.Kayınvalide ile arada problem çıktığında gelinin öncelikle kendisiyle hesaplaşmasını ve kendini anlamaya çalışması gerektiğini belirten uzmanlar 'İğneleyici sözlerin, eleştiren bakışların niçin bu kadar rahatsız ettiği düşünülmelidir' diye düşünülmesi gerektiğini belirtiyor. Başlangıçta bu şekilde davranmak, söylenenlere kulak tıkamak zor gelse de bütün bunlar zamanla öğrenilir. Aile içindeki barış ve mutluluk ortamı için bu davranış şekli çok önemlidir" diye konuşuyor. Evlendikten sonra anneden incitmeden uzaklaşmayı başarmak övgüye değer bir durum olacak ve bu iyi anneyi de mutlu edecektir. Kayınvalide ve pederi sevmek ancak aynı zamanda onlarla özgür olmak mümkün mü? Bir erkek çocuk da annesiyle güçlü, sıcak ilişki, bağ kurduysa bu övgüye layık bir durumdur. Genç kızlara iyi kocaların annelerini gerçekten seven erkekler olduğu söylenebilir. Böyle erkekler uzaktan sevmeyi de sürdürebilirler.Annelerine ve eşlerine güzellikle hayır diyebilmek kolay kazanılan bir beceri değildir.

Kayınvalide Sendromu Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayınvalide Sendromu

Kayınvalide Sendromu

Kayınvalide Sendromu nedir kızlar galiba ben Kayınvalide Sendromu yaşıyorum bıktım bu kayınvalidemden bıktım!
  2. Metabolik Sendrom Nedir?

Metabolik Sendrom Nedir?

metabolik sendrom belirtileri,metabolik sendrom nedenleri,metabolik sendrom risk grupları,metobilik sendrom tedavisi,metabolik sendrom hakkında bilgiler Metabolik sendromlu kişilerde kalp damar hastalıkları çok sık görülür ve ölüm riski artar. Kan şeker düzeyi diyabet sınırında değilse bile ileride bu hastalığın gelişme riski çok fazladır. Gerekli toplum sağlığı önlemleri ivedilik ile...
  3. Polikistik over sendromu nedir ?

Polikistik over sendromu nedir ?

Polikistik over sendromu (POS), üreme çağındaki kadınların % 5- 10’unu etkileyen bir endokrin hastalığıdır. Adet kanaması rahatsızlıklarıyla ilişkisi nedeniyle 1935’te ilk olarak fark edilmiştir. Polikistik over sendromu yumurtalıktaki yüksek miktarda androjenlerle (testosteron gibi erkeklik hormonları) kendini gösterir ve insülin direnciyle bağlantılıdır. Genellikle küçük kistler...
  4. Tükenmişlik Sendromu Nedir?

Tükenmişlik Sendromu Nedir?

Değişen hayat koşulları ile beraber insanların yaşadığı hastalıklar ve sağlık problemlerinde de önemli farklılıklar olmuştur. Bir insanın çalışamayacak kadar verimsiz hissedip, yataklara düşmesi için illa ki grip, nezle gibi gözle görülür bir hastalık geçirmesi gerekmez. Bazı hastalıklar vardır ki, kişinin kendi içinden gelir; daha tarifini, sebebini bilemezken kendini çok ciddi bir sağlık...
  5. kayınvalide yle aynı binada oturmanın avantajları nelerdir

kayınvalide yle aynı binada oturmanın avantajları nelerdir

7 yıllık evliyim ilk 2 yıl kayınvalidemle görüşmedik çünkü evliliğimizi istemediler eşimin kendi istediği kişyle evlenmemesi vs ... Düğün vs yapılmadı sayılır neyse uztıp sıkmak istemiyorum ...7 yıllık evliyiz ama eşyalarımızı falan alamadık 2. el eşya aldık benim ailemde yardım etti vs... son 4 yıldır aynı binada oturuyoruz ama annemler taşınınca tek kaldım komşularım suriyeli ve çok...

Sayfayı Paylaş