gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kayıp şehirde çalan neşet ertaş türküsünün sözleri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar. 27 Nisan gecesi Kayıp Şehir dizisinde çalan Neşet Ertaş türküsünün sözlerini arıyorum.Bana yardımcı olurmusunuz acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Zülüf dökülmüş yüze Kaşlar yakışmış göze
    Usandım bu canımdan aman aman
    Dert ile geze geze

Gün doğdu aştı böyle
    Gönlümüz çoştu böyle
    Sen orada ben burada aman aman
    Ömrümüz geçti böyle

Bu ellerde gez gayri
    Katip ol da yaz gayri
    Bir kazma al bir kürek aman aman
    Mezarımı kaz gayri

kayıp şehirde çalan neşet ertaş türküsünün sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neşet Ertaş - Nar Tanesi

Neşet Ertaş - Nar Tanesi

Sevda olmasaydı da Gönüle dolmasaydı Dünya neye yarardı da Güzeli olmasaydı Nar tanesi tanesi de Seviyom nar danesi Güzellerin içinde de Sevdiğim bir tanesi O yar zülfünü tarar da Gönül dengini arar Bu dünyada sevmeyen de Ahrette neye yarar Nar tanesi tanesi de Seviyom nar danesi Güzellerin içinde de Sevdiğim bir tanesi Sevda ömür çürüdür Has bahçenin gülüdür Sevmeyeni neyleyim de Sevenim...
  2. Neşet Ertaş - Gel Yanıma

Neşet Ertaş - Gel Yanıma

O Sirin Sözlerine,hayranim Gözlerine,bakma El Sözlerine, Gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel, Gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel. Aman Eller görmesin,Sakin Eller duymasin,aman Eller görmesin, gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel. Domurcuk Nameleri,Cözuver Dügmeleri,göreyim Sineleri, gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel, gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel. Aman Eller görmesin,Sakin...
  3. Neşet Ertaş - Dinle Sana Bir Sözüm Var

Neşet Ertaş - Dinle Sana Bir Sözüm Var

Dinle sana bir sözüm var Kimseyi hor görme gardaş Kim nasıldır Allah bilir Kötüleyip yerme gardaş Tek Hakim'dir ulu gani Bir yaratmış seni beni Veren alır tatlı canı Ötesini sorma gardaş Gönül bilmeyenler çoktur Bilmeyen de gönül yoktur Bilmiş ol ki gönül haktır Sakin ol ha kırma gardaş Kerameti sende bilip Bilmeden günahkar olup İnsan doğup Hayvan ölüp Cehenneme girme gardaş Bak...
  4. Neşet Ertaş kimdir ????

Neşet Ertaş kimdir ????

Neşet Ertaş Neşet Ertaş kimdir Neşet Ertaş nerelidir Neset Ertas hemserimdir :D:D Pek dinlemesemde cok iyi tanirim.Türkülerin sözleri cok anlamlidir.Okurum.Neset Ertas´tan degilde baskalarindan da türkülerini cok dinledim. Orta Anadolu türkülerini ve bozlaklarını gerek sazı gerekse sesi ile getirdiği yorum ve icra biçimleri sonucunda ün yapmış, mahalli sanatçılarımızdan biriside Neşet...
  5. Neşet Ertaş'tan Zahidem Türküsünün Sözleri Buyrun

Neşet Ertaş'tan Zahidem Türküsünün Sözleri Buyrun

Bu konu: Neşet Ertaş Zahidem türküsünün sözleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Türk Halk Müziğine yıllarnı veren büyük halk ozanımız Neşet Ertaş bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Meleklermekani.com ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Sayısız esere imzasını atarak bu dünyadan göçüp giden Ertaş'ın kimbilir...

Sayfayı Paylaş