gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kayısılı Pilav nasıl yapılır resimli

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kayısılı Pilav nasıl yapılır Kayısılı Pilav yapılışı

Ben Ağrı'da yemiştim. Nedense Ağrı'lılar kayısıyı çok seviyor ve misafirleri için özel bir yemek olarak pişiriyor. Kimi zaman kayısıyı kavurup pilavın üzerine yerleştiriyor, kimi zamanda et kavurması gibi yiyor. Sevgili Melek'ler. bende size bu kayısılı pilav tarifini sunmak istedim. Değişik bir lezzet arayanlar için, cidden de muhteşem bir tat :)

Kayısılı Pilav Malzemeler
    2 Su Bardağı Çilav (kokulu bir pirinç türü)
    3 Çorba Kaşığı Tereyağı
    3 Su Bardağı Et Suyu
    200 gr Kuru Kayısı
    1 Tatlı Kaşığı Safran, Tuz

Kayısılı Pilav Yemeğin Tarifi

Safranı et suyu kaynarken ilave ederek ateşi kapatın.

Çilavı bir saat süreyle soğuk suda beklettikten sonra tereyağında kavurun ve safranlı et suyu ile tuzunu ekleyin.

Diğer tarafta kayısıları küp şeklinde doğrayıp 5-6 dakika haşladıktan sonra süzün.

Pilav pişince ateşten indirin. Kayısıları ekleyerek karıştırın ve demlenmeye bırakın.

Kayısılı Pilav nasıl yapılır resimli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayısılı Tart nasıl yapılır

Kayısılı Tart nasıl yapılır

Kayısılı Tart Malzemeler; Fındıklı Tart Hamuru için: 250 gr Toz findik, 175 gr margarin, 175 gr un , 140 gr pudra şekeri, 2 adet yumurta sarısı, 1/2 adet limon, 1 çay kaşığı tarçın Sos için: 400 gr kayısı marmeladı Fındıklı tart hamuru için limon rendelenir ve suyu sıkılır. Limon suyu ve rendesi diğer malzemelerle birlikte karıştırılır, hamur istenilen kıvama gelinceye kadar elde...
  2. Uzakdoğu pilavı nasıl yapılır

Uzakdoğu pilavı nasıl yapılır

Uzakdoğu pilavı MALZEMELER 400 gr. tavuk suyunda haşlanmış Amerikan Pirinci 1 büyük baş soğan 1 adet domates rendesi 1 yemek kaşığı soya sosu 1 çay kaşığı sarımsak tozu 250 gr. haşlanmış sivri biber ve havuç 250 gr. kuşüzümü 2 yemek kaşığı soya yağı 3 bardak su bir tutam maydanoz HAZIRLANIŞI Pilavı normal pilav şeklinde pişirin. Suyunu çekince içine haşlanmış sivri biber, havuç ve kuş...
  3. garnitürlü pilav nasıl yapılır resimli

garnitürlü pilav nasıl yapılır resimli

Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli garnitürlü pilav nasıl yapılır Benim en sevdiğim pilav çeşitlerinden biridir garnitürlü pilav :) Yeme de yanında yat demiyorum, yemesen lezzetini bilemezsin de ondan :) Bu yemelik tam yemelik diyor ve size garnitürlü pilav tarifini sunuyorum Melek'ler:) Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli Garnitürlü Pilav Malzemeleri 2 Su Bardağı Pilavlık Pirinç 1...
  4. Kayısılı Pilav Tarifi Resimli

Kayısılı Pilav Tarifi Resimli

merhaba kızlar sizden Kayısılı Pilav Tarifi Resimli tarif olursa sevinirim. Kayısılı Pilav Tarifini bilen ya da yapan varsa lütfen yardımcı olun banada söyleyin
  5. Macar Pilavı Nasıl Yapılır ?

Macar Pilavı Nasıl Yapılır ?

macar pilavı macar pilavı tarifi macar pilavı nasıl yapılır Dünya mutfakları içinde özellikle Gulaş yemeğiyle öne çıkan Macar mutfağından bir pilav tarifiyle karşınızdayız melekler :) Macar pilavı. Şimdi lafı fazla uzatmadan tarifimize geçiyoruz.. :) Malzemeler Amerikan pirinci 1 kg. Margarin yağı 250 gr. Macar salamı 100 gr. Sosis 100 gr. Mantar 200 gr. Bezelye...

Sayfayı Paylaş