gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kaymaçina Rumeli Tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kaymaçina rumeli tatlısı, tarifi, yapılışı burada arkadaşlar.

Yine huzurlarınızda değişik bir lezzetle geldim Melek'ler:) Bu tatlı çok enfes, adı bile ilgi çekici kaymaçina rumeli tatlısı :D:D:D:D "Sen tadına baktın mı?" diye soracak olursanız bakmadım ama görüntüsü beni cezbetti :D:D:D:D Sizlerden biri yaparsa, bende tadına bakarım artık Melek'lerim:)

KAYMAÇİNA (Rumeli Tatlısı)

MALZEMELER
    1 kg süt
    7 adet yumurta
    2 su bardağı toz şeker
    1 adet şekerli vanilya

YAPILIŞI
    Yumurtaları bir kaba kırın şekeri ilave edin mikserle yumurtalar köpürene kadar çırpın içine süt ve vanilyayı koyun tekrardan biraz daha çırpın uygun olan bir tepsiye tatlınızı dökün fırının 200 derecesinde tatlınızın üzeri biraz kararana kadar pişirin tatlının sulu olduğuna bakmayın üzeri kararmaya başlayınca fırından alın soğudukca tatlı donuyor tatlınızı soğuyunca buz dolabına koyun dilim dilim keserek servis yapın afiyet olsun...

Kaymaçina Rumeli Tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. rumeli hisarı

rumeli hisarı

. kaynak:forumtayfa.com
  2. Kaymaçina

Kaymaçina

Ben ve eşim severek yiyiyoruz bu tatlıyı ... Malzeme: 20 yumurta (Yumurtalar küçük boy ise, lütfen sütü biraz kısın.) 1 kg. süt 1kg toz şeker. 1 paket vanilya. Hepsi bu..Ve inanın hiç yumurta kokusu olmuyor. Toz şekerden 1/2 su bardağı kadar kenara ayırın. Kabın içine şekeri koyun, yumurtaları kırın. Mikser ile çırparak özdeşleştirin. Daha sonra, sütü yavaş yavaş ve karıştırmaya devam...
  3. Rumeli hisarı

Rumeli hisarı

Rumeli Hisarı İstanbul'un Sarıyer ilçesinde Boğaziçi'nde bulunduğu semte adını veren hisar. Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul'un fethinden önce boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek için Anadolu yakasındaki Anadolu Hisarı'nın tam karşısına inşa ettirilmiştir. Burası boğazın en dar noktasıdır.Mekanda uzun yıllardır Rumeli hisarı konserleri düzenlenmektedir. Rumeli...
  4. Rumeli Tatlısı Tarifi Resimli

Rumeli Tatlısı Tarifi Resimli

Rumeli Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Rumeli Tatlısı Tarifini istiyorum şimdiden sağolun.
  5. Resimli Rumeli Tatlısı Kaymaçina Tarifi

Resimli Rumeli Tatlısı Kaymaçina Tarifi

Rumeli Tatlısı Tarifi Resimli Resimli Rumeli Tatlısı Tarifi Rumeli Tatlısı Tarifi Orjinal adı Kaymaçina olan Rumeli tatlısı tarifini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Kaymaçina Tatlısı Malzemeler: 1 Kilo süt 7 Adet yumurta 2 Su bardağı toz şeker Hazırlanışı: Derince bir kaba yumurtaların hepsini kırın. Toz şekeri üzerine ilâve edip köpük köpük olana...

Sayfayı Paylaş