gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kaymakamların Görevleri Nelerdir?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kaymakamın görevleri nedir nelerdir ilçe yönetimi nasıl yapılır ile ilgili bilgiler burada melekler Daha önce forumumuzda TC.Devletinin idari kuruluşları hakkında bilgiler vermiştik melekler :) Bu konumuzda ise kaymakamın görevlerinden bir kez daha bahsetmek istiyoruz sizlere;

Kaymakamın Görevleri :
    Kaymakam görevlerini bağlı olduğu ildeki valinin denetimi altında yürütür.
    Başlıca görevleri şunlardır:
    - İlçede yasaların uygulanmasını sağlar,
    - Valinin emirlerini uygular,
    - İlçedeki çeşitli kamu kurumlarının çalışmaları arasında eşgüdümü sağlar,
    - Halkın şikayetlerini dinler, ihtiyaçlarını saptar ve giderilmesi için gerekli önlemleri alır,
    - Törenlere başkanlık eder, resmi ziyaretleri kabul eder.

Kaymakamların Görevleri Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Denetçi Nedir? Görevleri Nelerdir?

Denetçi Nedir? Görevleri Nelerdir?

denetçi nedir ne demektir görevleri nelerdir ne iş yaparlar sorumlulukları ile ilgili bilgiler burada melekler Anonim şirketlerde genel kurul tarafından seçilen,şirketin hesaplarını kontrol altında tutan bir veya birden fazla denetçiler bulunur melekler.Bu denetçilerin görevleri ise kanunda şöyle sıralanmaktadır; a. Yönetim kurulu üyeleriyle iş birliği ederek bilânçonun tanzim şeklini...
  2. Kaymakamın görevleri nelerdir ?

Kaymakamın görevleri nelerdir ?

Kaymakamlar ne yaparlar ve asli görevleri nelerdir ? Teşekkür ediyorum.
  3. Akut'un görevleri nelerdir

Akut'un görevleri nelerdir

Akutun görevleri nelerdir akut türkiye de neler yapıyor nelerden sorumlu nelere yardımcı oluyor geniş bilgi verirseniz sevinirim sağolun.
  4. Arkadaşlar Kaymakamın Görevleri Nelerdir

Arkadaşlar Kaymakamın Görevleri Nelerdir

Size bir sorum olacak acaba Kaymakamın Görevleri Nelerdir merak ediyorum her ilçenin bir kaymakamı var peki bu kaymakam ne iş yapar görevi nedir gerçekten de merak ediyorum belediye başkanları gibi mi:S
  5. valilerin görevleri nelerdir

valilerin görevleri nelerdir

Bir ödevim var ve bana yardımcı olacağınıza eminim :) Valilerin görevleri nelerdir? Yetkileri hakkında bilgi verirmisiniz?Teşekkürler..:)

Sayfayı Paylaş