gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Kaynana Çeşitleri - Sizinki nasıl YAZALIN BAKALIM

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

ASABI KAYNANALAR: Anlaşılması en zor tiplerdendir. Söylenen her sözün altında bir art niyet ararlar. Her zaman sorun çıkarırlar. Çözümlerinde kaba kuvvete bile başvurabilirler. Neye kızdıkları, neye sevindikleri pek belli olmaz. YARDIM SEVER KAYNANALAR: Her durumda birilerine yardım eden kaynanalardır. Yardımseverlik adına her şeyi yapabilirler. Hastanelerde hastabakıcı, kabul günlerinde pasta yapıcı, bulaşık yıkayıcı olarak görev alırlar. Bazen bunu o kadar abartırlar ki karşılarındakine zarar bile verebilirler.
    şikayetçı kaynana Sürekli her şeyden şikayet eder, karşılarındaki insanları canlarından bezdirirler. Aldıkları eşya, yiyecek ve kıyafet konusunda hep şikayetçidirler. Gelin ya da damat hiçbir zaman istediği gibi çıkmamıştır.
    KÖYLÜ KAYNANALAR: Gelin veya damat, şartlar ne olursa olsun gelen giden misafire iyi davranmalıdır. Gelini köyden gelen her türlü şeyi pişirebilme ve onların yemeklerini yapabilme yeteneğine sahip olmalıdır. Gelin ve oğlu, özel günleri, çok erken saatlerde gelerek onlarla geçirmelidir. Eğer bir yere gidilecekse onun mutlaka haberi olmalı, kendisinin yanına alacağı bir kaç kişilik kafile halinde gidilmelidir. Gelin kendi başına bir şey almaya karar veremez. Damatta ise durum farklıdır. Damadın annesi de bu konuda kendisiyle aynı haklara sahiptir ama kızını ezmemek kaydıyla. Gelin misafir çağıracağızaman ondan izin alır.

ŞEHIRLI KAYNANALAR: Şehirde ulaşımın zorluğu nedeniyle damadın veya gelinin evini kendi evlerinin yakınına isterler. Mümkünse aynı mahallede oturmayı tercih ederler. Gelecek misafirleri çok fazla kabuletmek istemez, gelin veya damadın evine gelecek misafir trafiğini kendileri yönetmek isterler. Yeni gözlük modelleri, mayolar piyasaya çıktığında ilk olarak onlar alırlar. Yeni mobilya, halılar, perdeler onların en önemli istekleridir, ama gelin yeni perde istediğinde “müsrif” olarak değerlendirir ve taş koymaya çalışırlar.

ŞEN KAYNANALAR: Bulunması en zor tiplerdir. Gelin ya da damatlarına karışmazlar. Her türlü sorun için bir çözümleri vardır. Kimseden iş beklemezler. Kırılsalar da kimseye bir şey belli etmezler.Her şeye gülüp geçmeyi başarırlar.

TEMİZLİKÇİ VE GEZİCİ KAYNANALAR
    Temizlikçi Kaynanalar: Bu kaynanaların bütün zararları kendilerinedir. Ne kadar temizlik malzemesi varsa hepsinin isimlerini ezbere bilirler. Sürekli temizlik yapıp dururlar. Kapıdan girecek olanherkese ayakkabılarını çıkarttırırlar, koltuklara oturanların nereyi dağıttığına dikkat ederler. Onlara göre gelinleri ya da damatları çok dağınık ve pistir.

GEZICI KAYNANALAR: Nerede akşam, orada sabah gezip duran kaynanalardır. Bazıları eşlerini kaybettikleri için kendilerini sokağaatarlar.
    Patron kaynanalar: Bu tip kaynanalar, para, ev, tahvil kısacası mal mülk yönünden zengindirler ve bunu her zaman kullanan tehlikeli tiplerdir. Malları ve paraları ile her şeyi yapabileceklerine inanırlar. Gelin veya damadın evine bir şey aldıkları zaman fiyat etiketini çıkartmazlar. Her konuda kendilerine danışılmasını isterler.Kendilerine ait bir evde oturan gelin veya damada bunu her zaman hatırlatırlar.

YEMEKCI KAYNANALAR: Hayatlarındaki tek şey, yemek yapmak ve yedirmektir. Onlara birkaç kilo et, biraz sebze ve bakliyat aldığınız zaman uzun zaman sizinle uğraşmazlar. Çok güzel yemek yapan bu kaynanalar, hayatlarını bu iş üzerine kurarlar.
    Kitapta, “Semra Hanım Türü Kaynanalar” başlığı altında ise “Açıklama için herhangi bir şey yazmaya gerek olmadığını bildiğimiz için bunu engin sağduyunuza bırakıyoruz” deniliyor.

PSİKOLOG ÖNERİLERİ
    Psikologların, gelin-kaynana çekişmesini önlemek için gelinlere tavsiyelerine de kitapta yer veriliyor. Bunlardan bazıları şöyle:

Gelinler, kendilerinin de bir gün kaynana olacaklarını hiç akıllarından çıkarmamalıdır.

Kayınvalidesine sevgi ve saygıda kusur etmemelidir. Çünkü o sevdiği insan olan eşinin annesidir.

Kayınvalidesinin bazı ters laflarını kendi aleyhinde yorumlamamalıdır.

Arada yaş ve nesil farkı olduğunu düşünerek kayınvalidesinin istek ve davranışlarını hoş görmelidir.

Kayınvalidesi ile iyi geçindiğinde kocasıyla arasının da daha iyiolacağını bilmelidir.

Kayınvalidesini bayramlarda, kandillerde arayarak gönlünü almalıdır.

Kocasının sık sık anne ve babasını görmek istemesinden rahatsızlık duymamalıdır.

Kayınvalide ve kayınpedere karşı kırıcı, iğneleyici, hoş olmayan sözler söylememeli, onları hoşnut etmelidir.

Kayınvalideler oğullarını kıskanır. Gelinler bunu sezmeli ama yumuşaklıkla bu işin üstesinden gelmelidir.

Gelinler kocalarını kayınvalidelerine karşı kışkırtmamalıdır.
    AMANNN NE ZOR İŞLER BUNLAR.....

:band1:

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Kaynana Tİplerİ.
    her kadın bir kaynanadır yaa :D

emeğine sağlık canım

3. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

bu konuda ben susmayı tercih ederim emeğine sağlık canım.

4. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık canım

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Kaynana kullanma kılavuzu.
    emeğine sağlık evli ve kaynana sahibi olanlara güzel tavsiyelerdi.:D

6. Gülümseme

Gülümseme Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kaynana çeşitleri

asabi,şikayetci.ben bir yazmaya kalksam burda sayfa kalmaz.bu konu can evimden vuruyor beni.ahada sinirim bozuldu.

7. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Kaynana çeşitleri
    ŞEN KAYNANALAR:

Bulunması en zor tiplerdir. Gelin ya da damatlarına karışmazlar. Her türlü sorun için bir çözümleri vardır. Kimseden iş beklemezler. Kırılsalar da kimseye bir şey belli etmezler.Her şeye gülüp geçmeyi başarırlar.

işte benim kayınvalideeem. allah herkese nasib etsin...

8. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kaynana Çeşitleri - Sizinki nasıl YAZALIN BAKALIM

ŞEN KAYNANALAR: Bulunması en zor tiplerdir. Gelin ya da damatlarına karışmazlar. Her türlü sorun için bir çözümleri vardır. Kimseden iş beklemezler. Kırılsalar da kimseye bir şey belli etmezler.Her şeye gülüp geçmeyi başarırlar.

EMEGINE SAGLIK:D

Son düzenleme: 16 Ekim 2008
Kaynana Çeşitleri - Sizinki nasıl YAZALIN BAKALIM konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erkeğin kullandığı bilgisayar bakalım nasılmış

erkeğin kullandığı bilgisayar bakalım nasılmış

Evet bakalım bir erkeğin kullandığı bilsiyasar nasıl oluyormuş linke tıkladığımızda birazdan hepimiz görecez...Dökülsün kirli çamaşırlar bakalım:D:D:D Kızlar el atmadık dosya bırakmayın olurmu :D TIKLA
  2. Bakalım ne çeşit bir güzelsiniz...

Bakalım ne çeşit bir güzelsiniz...

ne kadar güzelsiniz testi ne kadar güzelsiniz test hangi güzelsin testi güzelsin yap Rakamların bir dili olduğunu bilirsiniz. Peki, bunların sizin güzelliğinize ait minik sırlarla dolu olduğunu da bilir misiniz?. 1 ( A,H,Ö,Y) 2(B,I,P,Z) 3(C,İ,R) 4(Ç,J,S) 5(D,K,Ş) 6(E,L,T) 7(F,M,U) 8(G,N,Ü) 9(O,V) Önce isminizi 1 ile 9 arasındaki rakamların altına gelecek şekilde bir kağıda yazın. Her harfin...
  3. kaynana çeşitleri...

kaynana çeşitleri...

kaynanaya nasıl davranmalı Asabi Kaynanalar: Anlaşılması en zor tiplerdendir. Söylenen her sözün altında bir art niyet ararlar. Her zaman sorun çıkarırlar. Çözümlerinde kaba kuvvete bile başvurabilirler. Neye kızdıkları, neye sevindikleri pek belli olmaz. Yardımsever Kaynanalar: Her durumda birilerine yardım eden kaynanalardır. Yardımseverlik adına her şeyi yapabilirler. Hastanelerde...
  4. Bakın bakalım karneniz nasıl ??

Bakın bakalım karneniz nasıl ??

karne şekilleri Hem çocukların karnesi nasıl olacak heyecanı. Hem de tatilde ne yapacağız; nasıl eğleyeceğiz çocukları düşüncesi… Tatilde yapılabileceklerle ilgili birçok şey yazılıp çiziliyor. Çocuklarla yakından çalışan uzmanlar özetle hem dinlensinler, eğlensinler hem de öğrendiklerini tekrar etsinler diyor. Buna benim ekleyebileceğim çok birşey yok. Sadece bir anne olarak, artık sabahları...
  5. Bakalım Ünlüler Nasıl Küpeler Takıyor

Bakalım Ünlüler Nasıl Küpeler Takıyor

küpe takan ünlüler küpe takan erkek ünlüler Hanımlar moda olan ve ünlülerin taktığı bir kaç model Ünlülerin 2011 yılında taktığı küpelere bakarken dedim ki ben en iyisi hepsini bir araya getirip sizle paylaşıyım dedim. İyide yaptım. Sarkık küpeler,halka küpeler,avize küpeler,top küpeler… Hatta aralarında öyle küpeler var ki,bayıldım. İnceleyin bakalım,siz de sevecek misiniz

Sayfayı Paylaş