gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

kaynana dünyanın heryerinde kaynanadır:))

Konu, 'Kadınca' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Geleneksel aile kurumuna büyük önem ve değer vermesiyle tanınan İtalya’da evlilikler, kaynanalar yüzünden çatırdıyor. İtalya’da her 10 evlilikten 3’ü kaynana eziyeti yüzünden yıkılıyor. EURES adlı araştırma enstitüsü tarafından yapılan bir çalışmaya göre, İtalya’da her dört dakikada bir, bir boşanma vakası yaşanıyor. İtalya’da 2000 yılına kıyasla 2002’de yüzde 45’lik bir artış gerçekleşti ve boşanan çift sayısı 50 bin 828 oldu. Genç yaşta evlenme, para konusunda anlaşmazlık, yeni biriyle tanışma, başlıca ayrılık nedenleri olarak sayılırken, 10 evlilikten 3’ünün kaynana eziyeti ve İtalyan erkeklerinin annelerine aşırı bağlı olmasından ötürü sona ermesi dikkat çekiyor.

KÜÇÜK ÇOCUK MUAMELESİ

Yetişkin oğullarına küçük çocuk muamelesi yapan, gelinlerini beğenmeyen ve yeni evli çiftlerin iç işlerine sıklıkla müdahale eden İtalyan kayınvalideler, ülkedeki evlilik kurumunu zorluyor. Milanolu psikolog, Dr. Annamaria Cassanese, bu durumun Akdeniz kültürüne has bir olgu olduğunu söyleyerek "Oğularının düğününde ağlayan İtalyan analarının gözyaşları sevinçten değil, oğullarının başka bir kadını seçmesinden dolayı yaşadıkları keder ve kıskançlıktan kaynaklanıyor" diyor.

İki aşırı örneğe dikkat çeken Dr. Cassanese, birinci grup kaynanaların yaşlanmayı içine sindiremediğini ve gelinlerini "rakip" olarak görme eğiliminde olduğunu belirtti. Dr. Cassanese, ikinci gruba dahil ettiği kaynanaların ise aileleri için "saçını süpürge ettiğini" ve bu yüzden evlatlarından karşılık beklediğini söylüyor. Dr. Cassanese, "Mammoni" tabir edilen ve 30-40 yaşlarına kadar ebeveynleriyle beraber yaşayan İtalyan erkeklerinin eşlerinden de aynı muameleyi beklemesinin evlilikleri zora soktuğunu sözlerine ekliyor.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: kaynana dünyanın heryerinde kaynanadır:))
    malesef bazı anneler böyle..ortada bir erkek varsa asla paylaşmak istemezler.ben çevremde çok şahit oldum..tek erkek ewladı olan annelerde özellikle bu yaşanıyor.aslında hastalık bence..insan ewladının mutlu olmasını istemezmi..elbette bir bayanla mutlu olacak.ama o bayan asla anne olamaz tabiki:)

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Zor ya öyle insanlarla uğraşmak. Allah kimsenin başına kendine rakip kaynana vermesin.

4. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

kaynanaaa işte.. hepimiiz günün birinde olucaz ama:)

kaynana dünyanın heryerinde kaynanadır:)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gelin kaynana :)))

gelin kaynana :)))

Gelin kaynana karsi karsiya oturmuslar kaynana: > > > >Gelin sen daha yenisin birbirimizin huyunu suyunu oturup konuşarak ; > >anlayalim demis; > > > >Gelin de;-tabi anne konusalim demis; > > > >Kaynana baslamis anlatmaya; > > > >-Aman kizim benim 3 halim vardir dikkat et. sagima gül takmissam, > >;neseli;olurum her yola gelirim....
  2. Gelin - Kaynana (cadı kaynana)

Gelin - Kaynana (cadı kaynana)

cadı kaynana kaynana gelin tiyatroları gelin tiyatrosu tiyatroları tiyatro oyunları Gelin kaynana !!! Her gün yamaçtan tarlalarına ekine giden bir gelin kaynana varmış. İki adam gelinle kaynanayı gözlerine kestirmişler. Bunları alıp kaldıralim, diye düşünmeye başlamışlar. Bir gün, gelinle kaynana tarlaya giderken ortalığı yıkan bir ağlama duymuşlar. Dinlemişler ki, kulübeden geliyor....
  3. kaynata ve kaynana

kaynata ve kaynana

merhaba meleklerim,ben nişanlıyım bu yaz evleneceğim kaynanam ve kaynatamla ilgili bir durumla size danışmak istiyorum.şu an için her şey yolunda gidiyor bana değer verdiklerini görüyorum arıyorlar beni hal hatır soruyorlar ama benden de aynı şekilde sürekli ilgi bekliyorlar her 2 güne bir aramamı istiyorlar.telefonda sürekli bir ay kalırız misafir olarak surat asarsan ertesi gün gideriz yok...

Sayfayı Paylaş