kaynanayla yaşanırmıymış , aslında ben cvbımı aldım yasanmzmış,...

Ne yazık ki Türkiye'de senin ve senin durumunda olan o kadar çok gelin varki..
Hatta şöyle diyeyim bazı yörelerde bile bırak kaynana kayınbabayı 2/3 eltinin üzrine gidiyor gelin ve aynı evin içinde birkaç aile birden yaşıyorlar.Ben buna bizzat şahit oldum yakından.
Sonuna kadar sana hak veriyorum.Sonuçta herkes mutlu olmak için evlenir.Ev üzerine ev kurulmaz derler.Bir anne kız bile yeri geliyor anlaşamıyorken kaynana olunca cevapta veremiyor içine atıyorsun saygıda kusur etmemek için...Daha sonra bazı şeyler birikim olduğunda ne yazık ki patlayabiliyorsun.Eşine söylesen nereye kadar seninle annesi arasında kalacak ve sanmıyorum ki hiçbir erkek annesine laf söyletsin bir kenara atsın ki anne atılmazda sonuçta...O yüzden başka seçeneğinin olmadığını düşünerekten sana Allah'tan sonsuz sabır diliyorum canım.Ne olursa olsun idareci olmaya çalış ve saygısızlık yapma olurmu sonuçta bu sefer eşinde sana cephe alır ve sorunlar yaşarsınız.

Daha yeni evlisin alisamamis olabilirsin,zamanla sana batan seyler batmamaya baslayacak fakat bu zamanla olacak,yine de birlikte yasamak her iki taraf icinde zor.Senin icin oldugu kadar onlar icinde zor.Bir de calisiyorsan iyi tarafindan bak, yemek temizlik vs yapmazsin en azindan bunlar hazir olur.Sana karismiyorlarsa sanslisin diyebilirim,her seye karisiyorlarsa inanki baska evde de olsan karisiyorlar,bazen kacmakta fayda etmiyor.

Cok buyuk sorunlarin olmadigi surece ufak tefek seyleri esine anlatma derim,her ne kadar sen eside olsan,o da annesi,daha yeni evlisiniz bu donemde annesine de toz konduramaz,bir de bu yuzden sizin araniz acilmasin.Tabiki hakkin yenilirse,sana kotu davranilirsa bunu paylasman gerekli.Bazi seyler zamanla anlasiliyor,esindevarsa ailesindeki olumsuzluluklari zamanla gorecek,yasamadan ogrenilmiyor.Yinede hayatin tadini cikar,bosu bosuna en guzel gunlerini bunlari dusunerek gecerme derim.Biraz durun birlikte para biriktirun kendinize ev alin,nasilsa surekli birlikte duracak degilsiniz.

ay çok zor valla Allah yardımcın olsun cnm bnm..bu devırde ınsan annesiyle anlaşımıyo diilki kaynanasıyla sen sımdı nağız tadıyla kavga bile edmezsin sokar hemen burnunu..

ya her iki taraf ne kdar iyi olursa olsun gercekten ysanmıyor... gelin ne kadar saygılı kyınvalide de ne kadar anlayıslı olursa olsun , yasanmıyor işte aksini iddia eden varsa nolur yazmasın bişee , ya ben anlamıyormm grcekten anlamıyorum , ama başkada carem yok , ben ne yapayım ki nerelre söyleyim derdimi şimdi ... 3 aylık evliyim üstelik ... kocama bu konuyla ilgili şikayetlenmceğime dair kendi kendime söz verdim hatta yemin ettim ama dayanamıcam ya ... artık oturduğu yerden bana batar oldu ... yalnızda kalamamıoruz zaten gece 12 de ancak yatak odasında onda da sabah işiimi düşünelim aşna fişneyimi yaniii .... ve kayınvalideniz siz evde yokken v kocanızda yokken yatak oadasına girse üstüne üstlükte cekmecenin hemen ucuna tesbihini düşürse sizde bu sayede anlasanız napardınızz... ben cvp vereyim ben hiç bişi yapamadım sormadım bile , o sinirle antreye attım tesbhiii... insan adet zmnlarında da zaten cok sinirli oluoo bilmiorum bazen kızmak için bahanede arıoo olabilirm ama karsınızdaki anneniz değilki anlasıın ... sölesen bi dert sölemesen de içine bin dert oluo ne yapmalıyıım ki ben bilemedim...... off bi çocuğuum olsa bari insan ilk 3 ayından bunları düşünürmü yaa[/QUOT Allah yardım etsin kaynanalan oturmak çok zor.nekadar iyi olmaya çalışsanda mutlu edemezsin.Yeri geliyor kendi annemizlen bile tartışıyoruz.Kaynanalan hayli hayli uyuşmadığımız nokta olur tartışabiliriz.Annemiz nazımıda çeker bize kinde bağlamaz.O yüzden kaynanalan fazla iç içe olup yüz göz olmamak gerekir.sonradan ipler kopunca ömür boyu birbirinizi sevemiyorsunuz.çocukta çok erken bence

buyuk konusmak gibi olmasin ama bence herseyin basi sabir arkadaslarin dedigi gibi yarin bizde yaslanicaz kaynana olacaz ayni seyler bizim iicinde gecerli olacak kotu yonlerini gormek yerine iyi yonlerini dusunursen daha iyi olur zamani gelincede evini ayirirsin odana girmesini istemiorsan kapini kilitle oda anlayis gosterir sonucta yasli kadin biraz alttan almak iyidir hem ewde onun olmasi sizin acinizdan daha iyi esinle birbirinizi ozlersiniz hep burun buruna olsaniz cabuk sikilirsiniz birbirinizden ama bole ozlemle yanliz kalmak icin can atmak bnce daha iyi...bence kötü yönleri dusunmek yerine iyi dusunmeye calis kendini kaynandan sogutma ole yada boyle sen onun ogluyla evlisin oda senin annen sayilir artik yarin bi gun anne oldugunda anlarsin senin de evladin olcak sende uzerine titriceksin ne kadar buuyumus olursa olsun o onun annesi ve oda onun oglu seninle ewlendi die ogulluktan cikmadi ya bide tek oglansa gayet normal kiskanclik yapma bence kaynana yaranmaya calis onu sevdigini belli et ona kizlarindan daha iyi ve yakin olmaya calis ilerde ewini zamani gelince gene ayirirsin...

kizar bukadarda kaynanalari kötülemeyin bende besay önce kaynana oldum benim gelinim bana kendi annem kaynanalik yapiyo sen annelik diyo bende gelinken cok cektim ama kendime söz vermistim ben gelinime asla aynini yapmiycam diye ben onu kücük kizim gibi görüyorum ve ayni binada icice yasiyoruz sizlerede bugünleriniz üzüntü degil tecrübe olsun böyle yorumlayinca ve bigün benimde gelinim olunca butürlü davranmiycam diyin bazi kaynanalarda ben cektim gelinimde ceksin diyor ayni sorunlari kendi annenile yasasaniz nasil bir cözüm ararsaniz ayni sekilde düsünüp öyle cözmeye calisin buarada bende kaynanadan cektim dedimya simdi birbardak su versem dua ediyor bize muhtacta degil zamana esinde kaynananda sana dua edecek benim esimde simdi ilk evlilik yillarimizdan daha cok sevgisini gösteriyo insanin pismanliklari olmadan huzur icinde kendi gelininede daha olgun ve anlayisli olarak esiyle ikinci baharini yasamasida cok mükemel birsey ALLAH yardimciniz olsun

merhaba ben aranıza yeni katıldım.seeninki dertmi canım benim bende bir kaynana var allllllaahhhhhh der arkana bakmaz kaçarsın.aynı evde hiç oturmadım çok şükür amaaaa oturmadanda yetiyodu maşallah.yedi cihana bedel sağ olsun.birde ben tam 11 yıllık evliyim düşün yani.haa eşin ilgiden şikayet etmiyodu dimi.etmez hiç boşuna bekleyip yorma kendini hırpalama,çünkü erkekler ne kadar büyüsede bizler gibi ayakları üzerinde duramıyolar yani annelerini hep arıyolar.tecrübe ettim emin ol canım.yaşları 31 32 olunca yavaş yavaş büyüdüklerini kendi kararlarını verebildiklerini biraz farketmeye başlıyolar.35 37 arası ancak evli ve karıları olduklarını idrak ediyolar.galiba beklemek zorundasın canım.inan bana söylediklerimin hepsini tecrübe ettim.emin ol.

benimkide aynı bebek gibi birbirine kurbanolup durur anacım anacım her kelimesi sinir ediyo beni sinsi şey dili kırmuızı hiç sevmiyorum ne yalan söylim keşke gitse gitmezki ekmek oğlandan emek yemek gelinden bir eli yağda bir eli balda daha bide ayak ayak üstüne atıp yatmazmı gıcık oluyorum

Geri