gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kaynar-Adana

Konu, 'Örf ve Adetlerimiz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kaynar malzemesi kaynar şerbeti malzemeleri nasıl yapılır kaynarın faydaları Arkadaslar Adana bolgesinde lohusa serbeti diye bilinen "kaynar''
    Lohusa Şerbeti

Malzeme
    ½ kg. lohusa şekeri
    5 su bardağı toz şeker
    15 adet karanfil
    3-4 kabuk tarçın
    15-20 bardak su

Hazırlanışı

• Bir tencereye su, şeker ve lohusa şekeri konulur ve yarım saat kaynatılır.
    • Kabuk tarçın ve karanfiller bir tülbente sarılır ve tencerenin içine atılarak kaynatmaya devam edilir.
    • Hazırlanan şerbet süzülerek arzuya göre sıcak veya soğuk ikram edilir.

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    süper oluyor....Biri doğursa da içsek hahaha

Kaynar-Adana konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adam

Adam

rüyada kardan adam görmek melek gören falda kardan Bakınız; Erkek.Rüyada tanımadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı, kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı, öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanması veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, bir şey almak, ciddi bir hastalığa, iyilik etmek, yakın çevrede bir...
  2. Kaynarca nenehatun hastanesi

Kaynarca nenehatun hastanesi

nene hatun hastanesi kaynarca kaynarca nene hatun hastanesi kadın doğum kızlar selam, Aranızda pendik kaynarca- nenehatun hastanesine giden varmı acaba. benim evime çok yakın diye oraya gideyim diyorum ama daha önceden o hastanede tecrube edinen varmı öğrenmek istedim. iş çıkışı veya hafta sonu gidebileceğim ve evime yakın olan güvenilir bir dr arıyorum, acıkcası benim saatlerime de uyması cok...
  3. Oktay Kaynarca Boşanıyor mu?

Oktay Kaynarca Boşanıyor mu?

oktay kaynarca oktay kaynarca haberleri Sevgili melekler, geçtiğimiz yaz rüya gibi bir düğünle evlenen ünlü oyuncu Oktay Kaynarca eşi Melek Angun'a boşanma davası açtı. Kaynarca mahkemeye verdiği dilekçesinde “Sürekli beni kıskanıp rencide etti. Aile bireylerimle bile görüşmemi engelledi.” dedi. İşte detaylar... Geçen Temmuz'da Kilyos’taki Solar Beach’te nikah masasına oturan Oktay...
  4. Oktay Kaynarca Neden Boşandı?

Oktay Kaynarca Neden Boşandı?

oktay kaynarca oktay kaynarca haberleri oktay kaynarca boşandı Sevgili melekler, bildiğiniz üzere geçtiğimiz yaz muhteşem bir düğünle evlenen Oktay Kaynarca eşine boşanma davası açtı. Bu kadar kısa bir sürede böyle büyük (görünen) bir aşk nasıl bitti diye merak ediyorsanız, bugün magazin basınında çıkan sebepleri aşağıdaki makaleden okuyabilirsiniz... Hem şiddet hem ihanet Oktay...

Sayfayı Paylaş