gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

kaza yerinde neler yapılır

Konu, 'İlk Yardım Çeşitleri' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

kaza çeşitleri kaza çeşitleri nelerdir türleri nelerdir Kazazedeler arasında isen önce kendini değerlendir. Sakin ol.

Kendi vücudunu kontrol et.

Gerekiyorsa kendine ilkyardı uygula.
    Ortamı değerlendir
    Devam eden riskleri ortadan kaldır.
    Kendini tanıt, etraftakileri sakinleştir
    Sağlam kişileri yardım ve güvenlik için organize et.
    Kazazedeleri değerlendir
    Tüm kazazedeleri hızla kontrol et
    Öncelikli olanları belirle
    Öncelikli kazazede ile işbirliği sağla
    Kazazede ile tanış, güven ver, sakinleştir ve rahatlat
    Yatmasını ya da oturmasını sağla, gereksiz hareket ettirme.
    Gereken ilkyardım müdahalelerini yap
    ABC‘yi sağla
    Kanamayı durdur, kırık veya çıkıklı bölgeyi hareketsizleştir, sargıları yap, pozisyon ver.
    Koru ve Naklet
    Kazazedenin ısı kaybetmesini önle, kımıldatma, yedirme, içirme, yanında git, sağlıkçılara bilgi ver.

kaza yerinde neler yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kazım Koyuncu - Dünyada ßir Yerdeyim (akor)

Kazım Koyuncu - Dünyada ßir Yerdeyim (akor)

kapo-5 Am G Em 2{ Dünyada bir yerdeyim ben oooo Dm Am 2{ Yol kenarlarındakı su bırıkıntılerındeyım Am G Em 2{ Yerım yurdum yoktur benım oooo Dm Am 2{ Sadece gökyuzunu goreyım Am G Em 2{ Uzak yerler çeker beni oooo Dm Am 2{ İsterimki gemilerle gideyim Am G Em 2{ Bugün burda şarkılar soyleyım oooo Dm Am 2{ Ama yarın hiçbir yerdeyim
  2. Fİdye,Kaza ve Keffaret Nedir ?

Fİdye,Kaza ve Keffaret Nedir ?

fidye, kaza nedir, keffaret hakkında bilgiler, fidye nedir diye merak ediyorsanız yazımıza buyrun arkadaşlar. ramazana az bi vakit kaldı melekler. ramazan da keffaret nedir, fidye niçin verilir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya davet ediyorum sizleri. Oruç tutmaya gücü yetmeyen düşkün ve yaşlı kimseler ile iyileşme ümidi olmayan hastalar, Ramazan ayının her günü için birer fidye...
  3. Sünnet Yerine Kaza kılınırmı ?

Sünnet Yerine Kaza kılınırmı ?

Arkadaşlar acaba Sünnet Yerine Kaza kılınırmı ?
  4. Sünnet Yerine Kaza Namazı Kılınır mı ?

Sünnet Yerine Kaza Namazı Kılınır mı ?

sünnet yerine farz kılınır mı sünnet namazı kılmamak sünnet yerine kaza Sevgili melekler, genelde ihtilaf edilen konulardan biri sünnet namazlar yerine kaza namazlarının kılınıp kılınmayacağı, sünnetin kaza için terk edilip edilmeyeceğidir. Biz de bu konuyu sorularlaislamiyet.com sitesine sorulan bir soru ve cevap alıntısıyla cevaplamak, kafalarda ki soru işaretlerini yok etmek istiyoruz....
  5. 1 Dakikada 5 Kaza Yapılır mı? Yapılır :S (video)

1 Dakikada 5 Kaza Yapılır mı? Yapılır :S (video)

1 dakikada 5 kaza yapan motor 1 dakikada 5 kaza yapan adam Sevgili melekler, şimdi kaza videosunun komik videolar kısmında ne işi var diye düşünebilirsiniz. Ama videoyu izleyince göreceksiniz ki, bu adam kesin 9 dokuz canlı ve de son yaptığı kaza insanın kendini tutamayıp kahkaha atmasına sebep oluyor. Olayı irdelersek, ya adam ilk kazasından sonra korkudan saçma sapan motor kullanmaya...

Sayfayı Paylaş