gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kazandibi

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 lt süt
    125 gr pirinç unu
    250 gr şeker
    Pudra şekeri
    Vanilya

Sütü temiz bir tencereye koyup kaynatın. Sonra şekeri ve azıcık su ile ıslatılmış pirinç ununu katın. Devamlı karıştırarak 10-15 dakika pişirin. Fırın tepsinizi hafifçe yağlayın ve ince bir tabaka halinde pudra şekeri serpin. Daha sonra hazırladığınız karışımı bu tepsiye boşaltıp yayın. Altının kızarması için tatlıyı ateş üzerine koyun ve şekerin yanmasını sağlayın. Altının tamamen kızarmasını sağladıktan sonra, tatlının kolayca çıkması için tepsiyi hemen soğuk suya batırın. Soğuk suda tepsinin altını 1-2 dakika tuttuktan sonra, bir kenara alıp tatlıyı soğumaya bırakın. Muhallebi iyice soğuyunca kare veya dikdörtgen şekillerde kesin ve yatay bir spatula ile yanık kısmı kazıyarak muhallebileri kaldırıp ikiye katlayın. Yanık kısmı üste gelmek üzere servis tabağına koyup servis yapın.

Kazandibi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çİlekli kazandibi(4 kişilik)

Çİlekli kazandibi(4 kişilik)

MALZEMELER 200 gr. çilek 500 gr. süt 1 kahve fincanı Hindistan cevizi 1 su bardağı toz şeker 1,5 çay bardağı pirinç unu 1 çay bardağı nişasta 1 yumurta sarısı 1/2 paket vanilya HAZIRLANIŞI Bir tencereye sütü, şekeri ve Hindistan cevizini koyarak kaynatın. Pirinç unu, nişasta ve yumurta sarısını biraz sulandırarak çırpın. Yavaş yavaş kaynayan süte ilave edin, kısık ateşte 5 dakika pişirin....
  2. Kolay Kazandibi Tarifi Resimli

Kolay Kazandibi Tarifi Resimli

Kolay Kazandibi Tarifi Resimli Selam arkadaşlar sizden Kolay Kazandibi Tarifi istiyorum ben.
  3. Pratik Kazandibi Tarifi

Pratik Kazandibi Tarifi

Kolay Kazandibi Tarifi Resimli Kolay Kazandibi Tarifi Pratik Kazandibi Tarifi Resimli Sütlü tatlılar içinde en sevilenlerinden biri olan kazandibini evde kendiniz de yapabilirsiniz melekler :) Aşağıda ki kazandibi tarifimiz , siz meleklerimiz için :) Malzemeler 1 su bardağı un 1.5 su bardağı şeker 1 lt süt 1 paket vanilya 50 gr margann 100 gr ince kıyılmış...

Sayfayı Paylaş