gebe
  1. göknur

göknur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

kazim koyuncuyu anma etkinlikleri

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında göknur tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Kazım Koyuncu Üretilerek Anılacak
    25 Haziran 2005’te yitirdiğimiz Kazım Koyuncu, İstanbul’da Kazım Koyuncu Kültür Merkezi tarafından yapılacak olan “Üreterek Anıyoruz” etkinliği ile Karadeniz’de ise Doğu Karadeniz Halkevleri’nin Rize-Pazar’dan Hopa’ya kadar yapacağı bir yürüyüşle anılacak.

Koyuncu’yu anmak için Doğu Karadeniz Halkevleri tarafından bir yürüyüş gerçekleştirilecek. Rize’nin Pazar ilçesinden başlayacak olan yürüyüş şehirden şehre devam ederek Hopa’da noktalanacak. Koyuncu için yapılacak olan yürüyüşte “Karadeniz Kararmasın” denilerek kanserin Karadeniz’in kaderi olmadığı hatırlatılacak. Yürüyüş 25 Haziran günü saat 10.00’da Rize-Pazar’dan başlayacak.

İstanbul’da ise Kazım Koyuncu Kültür Merkezi tarafından “Kazım Koyuncu’yu Üreterek Anıyoruz” başlığı altından bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Etkinlikler 25 Haziran’da başlayacak 29 Haziran’a kadar devam edecek.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi’nin www.kkkm.org adresinde yer alan etkinlik programı şöyle:

Kazım Koyuncu için sokağa şarkılar söylüyoruz…

Buluşma: Saat 18.30 Kazım Koyuncu Kültür Merkezi

Tulum eşliğinde Kültür Merkezimizden çıkarak Kadıköy çarşı içine yürüyecek ve Kazım Koyuncu’yu şarkılarıyla anacağız.

Saat: 20.00 Gösterim: Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Belgeseli /Sinema Atölyesi

26-27 Haziran Perşembe-Cuma

Saat 16.00 Belgesel Gösterimi –Şarkılarla Geçtim Aranızdan

Resim Atölyesi Sergisi

Fotoğraf Atölyesi Sergisi

28 Haziran -Cumartesi

Saat: 14.30 Sinema Atölyesi KKKM Belgesel Gösterimi

Saat:15.00 Resim Atölyesi Performans / Hep Birlikte Resmediyoruz

Saat 16.00 Yaratıcı Drama Performans

Saat 16.30 Müzik Atölyeleri Dinletileri

Piyano Atölyesi

Gitar Atölyesi

Yan Flüt Atölyesi

Bağlama Atölyesi

Keman Atölyesi

Saat 18.00 Tulum Atölyesi – Horon

Saat 18.30 Müzik Atölyesi Eğitmenleri Dinletisi

29 Haziran Pazar

Saat 16.00 Sinema Atölyesi KKKM Belgesel

Saat 16.30 Müzik Atölyeleri Dinletileri

Piyano Atölyesi

Keman Atölyesi

Yan Flüt Atölyesi

Gitar Atölyesi

Gitar/Kanun/Perküsyon Ortak Dinleti

Saat 18.00 Sivas Katliamında Yaşamını Kaybedenleri Anıyoruz

Edebiyat/Bağlama Atölyeleri

Saat 18.30 Dalepe Nena – Konser

Adres: Kazım Koyuncu Kültür Merkezi

Cafer Ağa Mah. Mühürdar Cad. No 95/A (Yeni İski Karşısı ) Kadıköy

0 216 418 58 60

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kazim koyuncuyu anma etkinlikleri
    Paylaşım için teşekkürler ancak bu çok geçmiş zamanlı bir etkinlik, lütfen güncel etkinlikleri açmaya devam edelim. Geçmişte kalanları yeni tarihli konularla açmak insanları yanıltabilir.

3. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

[FONT=&quot]Koyverdun gittun beni Allah'undan bulasun
    Kimse almasun seni yine bana kalasun
    Sevduğum senun aşkın ciğerlerumi dağlar
    Hiç mi duşunmedun sen sevduğun boyle ağlar

daha dıyecek soz bulamıyorum....

[/FONT]

4. göknur

göknur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

pardon ya tarihini yanlis okumusum

kazim koyuncuyu anma etkinlikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kazım Koyuncu

Kazım Koyuncu

Karadeniz müziği, Anadolu Rock, nitelikli müziğe inanlar, önemli bir ismi en verimli olabileceği dönemde yitirdi. Otuz üç yaşındaydı Koyuncu; yıllardır müziğin içinde olmasına karşın 2000'li yıllarda Gülbeyaz, Sultan Makamı gibi televizyon dizilerine yazdığı müziklerle ünlenmişti. Karadeniz'in hırçın çocuğu diyorlardı ona; demokrasi adına atılan bir çok adımda müziğiyle, fikirleriyle yer...
  2. Kazım KOYUNCU

Kazım KOYUNCU

kazım koyuncu mezarı nerede kazım koyuncunun sevgilisi koyuncu sevgilisi Kâzım Koyuncu (1971 - 2005), Laz, Karadenizli bir rock şarkıcısıdır. Artvin'in Hopa ilçesine bağlı P´anç´ol Köyü'nde, 7 Kasım 1971'de doğdu. Resmi doğum tarihi 10 Mayıs 1972'dir. Müziğe ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başladı. Çocukluğu, "üstadım" dediği, "Kemençeci Yaşar" lakabı ile...
  3. Kazım Koyuncu

Kazım Koyuncu

Artvin'in Hopa ilçesinde, 7 Kasım 1971 tarihinde doğdu. Resmi doğum tarihi 10 Mayıs 1972'dir. Müziğe ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başladı. Çocukluğu, "üstadım" dediği, "Kemençeci Yaşar" lakabı ile tanınan Yaşar Turna'nın yanında türkü dinleyerek geçti. İstanbul'a üniversite eğitimi için geldikten sonra müzikle yoğun olarak uğraşmaya başladı. İstanbul...
  4. ...Sevgılerle kazım koyuncu...

...Sevgılerle kazım koyuncu...

HİÇ Bİ ZAMAN UNUTAMAYACAGIM KARADENIZLI SANATCIMIZA.... BEN SENİ SEVDUĞUMİ Ben seni sevduğumi dunyalara bildurdum Endurdun kaşlaruni babani mi eldurdum En dereye dereye al dereden taşlari Geçti bizden sevdaluk al cebumden saçlari Kiz evunun onine sereceğum kilimi Oldi hayli zamanlar görmedum sevduğumi Yaz geldi bahar geldi açti yeşil yapraklar Ben sana doyamadum doysun kara topraklar...
  5. Kazım Koyuncu - Piraye (akor)

Kazım Koyuncu - Piraye (akor)

piraye akor piraye nota Em G Am F g-em Bulutlar geçiyor haberlerle yüklü ağır Am G F G F Em Buruşuyor hala gelmeyen mektubun avucumda Am G F Em Yürek kirpiklerin ucunda Em G Benim bağırasım gelir Am G F G Em Piraye piraye piraye diye

Sayfayı Paylaş