gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

KDDF Kesintilerinde İndirime Gidilmiyor

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

kddf Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) kesintilerinde indirime gidilmesinden vazgeçildi.
    Küresel finansal krizin ilk günlerinde gündeme getirilen, işadamlarının da istediği KKDF indirimi, ekonomi yönetiminde de bütün yönleriyle ele alındı.

Yapılan değerlendirmelerde, KKDF kesintilerindeki bir indirimin ithalatı, dolayısıyla cari açığı artıracağı, bunun ise ekonomik dengeleri bozacağı belirlendi. Değerlendirmede, KKDF indiriminin 2009 yılı bütçesindeki vergi gelirleri açısından da sıkıntı yaratacağı hesaplandı. Bu nedenle de, KKDF indirimi, gündemden çıkarıldı.

Bu arada bir Maliye yetkilisi, küresel krizin etkilerinin sürdüğü bir ortamda cari açığı daha da yükseltecek bu tür düzenlemelerden kaçınılması gerektiğini ifade ederek, “KKDF indirimi de, cari açığı büyültür. Şu dönemde böyle bir indirime sıcak bakmıyoruz. Çünkü, KKDF oranlarında indirimin götürüsü, getirisinden fazla olur” dedi.

Kredili ithalatta ithalat tutarı üzerinden yüzde 3 oranında fon kesintisi yapılıyor. İşadamları bu oranın sıfırlanmasını ya da düşürülmesini talep ediyor.

hurriyet.com

KDDF Kesintilerinde İndirime Gidilmiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. su kesintileri ve hastalık!

su kesintileri ve hastalık!

Ankara'da Ağustos ayından itibaren uygulanacağı bildirilen su kesintilerinin insan sağlığına olumsuz etkilerinin önlenmesi açısından başta su depolarının bakım ve kontrolü olmak üzere bir takım önlemlerin alınması gerektiği bildirildi. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Şenol, su kesintilerinin her...
  2. Skype Kesintisinin Akla Getirdikleri

Skype Kesintisinin Akla Getirdikleri

Dünyanın en çok tercih edilen internet telefonu yazılımı Skype iki hafta önce hizmet dışı kaldı. Milyonları etkileyen bu gelişmeye yönelik bir komplo teorisi ortalığı karıştıracağa benzer. Takvimler 16 Ağustos 2007`yi gösterdiğinde dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcısı bulunan Skype (skayp okunur) hizmet vermemeye başladı. Bu olayın detaylarına girmeden önce Skype`ın öyküsünü...
  3. Kışlıklarda indirim!!!!

Kışlıklarda indirim!!!!

waıkı lc waikiki kaban çok güzel bir mavi (duman rengi) kız çocuklar için kızıma küçük geldi 4-5 yaşa ideal arkasında ev deseni ve önünde desen var pırıl pırıl astarından da belli 45 tl ye almıştım 23 tl ye veriyorum
  4. parfüm indirimi

parfüm indirimi

kaliteli parfümseverlerden olarak ben de bayadır indirim kovalıyorum. bi tane face uygulaması buldum. arkadaşlarını çağırarak indirim alıyorsun son moda parfümlerden özellikle. ben %15 kaptım, devam ediyrm hala burdan bakabilirsnz kızlar :) https://apps.facebook.com/mizuparfumunupaylas/
  5. Markalarda İndirim

Markalarda İndirim

Arkadaşlar selamlar, Foruma yeniyim bu yüzden ilk paylaşımımı yapmak istedim; benimde çalıştığım Mecrea'da kırmızı etiketli ürünler var. Beğenebileceğinizi düşündüm, hala hepsi bitmeden bir paylaşım olsun istedim. 200'ün üzerinde mağaza var, hala duymadıysanız bence bir bakın derim; özellikle butik mağazaların ürünlerini satıyoruz. sevgiler sevtap

Sayfayı Paylaş