gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Keçi Sütü Faydaları

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Sütü çok ama çok severim boyumda o yüzden uzun :D Siz ve çocuğunuz asla aksatmadan süt için zaten bayanlardaki kemik erimesi riskini aza indirmek için süt çok ama çok önemli kızlar unutmayın!

Keçi sütü, son dönemlerde, çok fazla anlatılan bir süt çeşiti. Biz de bu yazımızda, keçi sütünün faydalarından bahsetmek istiyoruz.
    * Keçi sütü, diğer sütlere göre, üstün özelliktedir.
    * Özellikle yenidoğan bebekler için, anne sütüne eş değerde bir süttür. Çünkü, sütünün içerisinde bulunan protein, süt yağı, vitaminler ve mineral maddeler gibi temel besin öğeleri bebeğin büyümesini sağlarken, doğada sadece sütte bulunan ‘laktoz’ denilen süt şekeri de bebeğin beyin ve sinir hücrelerinin gelişmesine, tam ve mükemmel oluşmasına katkıda bulunur.

* Keçi sütünün etkili olarak soğutulmasıyla, 3-4 gün tazeliğini korur.
    * Keçi sütündeki bakteri miktarı, diğer hayvanlardan daha az olduğundan dolayı, keçilerden, hijyenik şartlarda elde edilen sütlerde, tüberküloz ve brusellos gibi, patojenler görülmez. Bu nedenele, birçok batı ülkesinde sağılan keçi sütleri, üreticilerince, doğrudan içilerek tüketilmekte, hatta bebeklere ısıtılmadan doğrudan içirilmektedir. (Ama siz eğer keçi sütü kullanacaksanız, gereken tüketme koşullarını sağlayın deriz. Yani, kaynatın ve uygun şartlarda saklayın.)
    * Keçi sütü, astım, alerji, sindirim sistemi rahatsızlıkları, hazım sorunları, bazı cilt hastalıkları, bebek egzamaları, varisle ilgili rahatsızlıklar, tanımlanamamış virütik apseler, iştahsızlıkla beraber, geceleri gelen öksürük nöbetleri gibi, çok çeşitli şikayetlerle gelen birçok hastalığın tedavisi, ilaçlarla başarılamamış fakat keçi sütü ve ürün kürleri uygulandığında başarılı olunmuştur.
    * Özellikle kalsiyum açısından mükemmel bir besin kaynağı olan keçi sütünün yağı, organizmada iltihaplanmayı önleyici olduğu saptanan, yağ asitlerini içermektedir.

2. Selda Özer

Selda Özer Forum Okuru

Günlük Keçi Sütü
    kadıköyde altınoluk şarküterisinde cam şişede kuzey çiftlik günlük pastorize keçi sütü satılıyor. herkese tavsiye ederim. kutu sütler daha uzun dayansın diye süte müdahale ediliyormuş. en iyisi cam şişe ve günlük süt.

Keçi Sütü Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Keçi sütünün inanılmaz faydaları

Keçi sütünün inanılmaz faydaları

keçi sütünün bebeklere faydaları keçi resimleri keci resmi koyun sütünün faydaları Keçi sütünü ve keçi peynirini duymuştum.Hatta çevremde yemesini ve içmesini seven kişiler de var:)Ben hiç keçi sütü içmedim yada keçi payniri yemedim:DBelki peynirinden yemişimdir bilmiyorum aldığım market peynirine pek bakmam:D Meğersem keçi sütünün bilmediğimiz çok önemli faydaları varmış.Bunlar ne bileniniz...
  2. keçi sütü kullanan varmı

keçi sütü kullanan varmı

hamilelikte keçi sütünün faydaları hamilelikte keçi sütü gebelikte sütü benım altı aylık bir oğlum var ve ne yazıkkı artık anne sütü almıyor bende keçi sütü anne sütüne en yakın süt diye duydum bilgisi olan varsa yardımcı olsun ayrıca bu ayda veriliyormu?
  3. meleklere keçi boynuzunun faydaları

meleklere keçi boynuzunun faydaları

keçi boynuzunun faydaları keçi boynuzunu yararları melekler sizlerde benim gibi kansızlık sorunu yaşıyosanız sizlere keçi boynuzunu tavsiye ediyorum sayılmayacak kadar çok faydaları var buyrun birlikte bakalım Anadolu’da bazı yörelerde harnup olarak da bilinir. Yeryüzünün en eski bitkilerinden olup anavatanı olarak Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir,...
  4. Keçi Boynuzu Özellikleri ve Faydaları

Keçi Boynuzu Özellikleri ve Faydaları

Keçi Boynuzu Faydaları Keçi Boynuzu Nedir Keçi Boynuzunun Faydaları Nelerdir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden biri olan keçiboynuzu bitkisi, özellikleri ve kullanım alanları hakkında ki bilgileri aşağıda ki makalemizde bulabilirsiniz melekler :) Anadolu’da bazı yörelerde harnup olarak da bilinir. Yeryüzünün en eski bitkilerinden olup anavatanı olarak Güney...
  5. Keçi Sütü Sabunu ve Mucizevi Faydaları!

Keçi Sütü Sabunu ve Mucizevi Faydaları!

keçi sütü sabunu, keçi sütü sabunu ne işe yarar, keçi sütü sabununun yararları Sevgili melekler, belki şimdiye kadar hiç duymadığınız bir sabundan ve faydalarından bahsedeceğiz sizlere. Egzama başta olmak üzere, cildin nemlenmesi, ölü derilerin atılması hatta cilt kanseri için son derece faydalı olan keçi sütü sabunu faydaları ile adeta şifa saçıyor. Anne sütünden sonra vitamin ve...

Sayfayı Paylaş