gebe
  1. Mahperver

Mahperver Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Kedi dışkısından kahve

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Mahperver tarafından paylaşıldı.

misk kedisi kopi luwak paradoxurus luwak Evet..!! Artıları çokmuş katkıları çokmuş bulunması zor üretilmesi de bir o kadar ilginç iğrenç akıl almaz kimine göre kokoreç kadar temiz ve sağlıklı :dil: kahve türü..
    Allahım Yarabbim..!!!
    Ayrıca dünyanın en pahalı kahvesiymiş..
    Bir yaşımadaha girdim..:shootout:

Full bilgi ve detay

En pahalı kahve kedi dışkısından

Endonezya adalarında yaşayan bir hayvanın dışkısından elde edilen dünyanın en pahalı kahvesi, Londra'daki bir kahvehanede fincanı 50 sterlinden (125 YTL) satılmaya başladı.

Londra'nın Sloane Square semtindeki bir kahvede satılan 'Kopi Luwak' kahvesi, astronomik fiyatına karşın büyük ilgi görüyor. İngiliz gazetelerindeki habere göre, bu yılki hasatta sadece 200 kilo toplanabilen kahveden tadan 23 yaşındaki Hannah Silver, 'Başta biraz endişeliydim, ama çok beğendim. Biraz topraksı ve çok yumuşak bir tadı var' diye konuştu.

Dünyanın en pahalı kahvesi, Endonezya'daki adalarda yaşayan ve bir tür misk kedisi olan 'Paradoxurus'un yediği kahve çekirdeklerinin daha sonra dışkısından toplanmasıyla elde ediliyor.

Sumatra ve çevre adalarda yaşayan ve kahve üreticileri tarafından beslenen Paradoxurus adlı etobur memeli, kahve ağaçlarındaki en kaliteli çekirdekleri yiyor. Çekirdekler hayvanın midesindeki enzimlerin etkisiyle bir tür fermantasyona uğruyor, ancak hiçbir şekilde erimiyor.

Bu kahve çekirdekleri, daha sonra dışkı yoluyla dışarı atılıyor. Kahve üreticileri de Paradoxurus'un dışkısından bu çekirdekleri toplayarak dünyanın en pahalı kahvesini üretiyor.

Kopi Luwak kahvesi üzerinde yapılan incelemeler sonucunda, dünyanın en değerli kahvesinde diğer kahve çeşitlerine oranla daha az bakteri bulunduğu belirlenirken, uzmanlar, kahvenin kalitesini arttıran önemli faktörün Paradoxurus'un midesindeki enzimler olduğunu belirtiyor.

Kopi Luwak, yılda en fazla 250 kilogram kadar üretilebiliyor.

Bu masum mahlukun resmi ve üretiminin o kadar da masum olmayan ürünleri

Öncelikle....
    İşte o mahluk...

ve ürettiği mamüllerin ham halii

ve son hali..tamamen masum...

yorum sizin dostlarım..

Kedi dışkısından kahve konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dışkı

Dışkı

Güçlükle elde edilen rızka, terbiye ve eğitime yatkın olmayan kimseye, ıslahı zor organizasyonlara; zorla menfaat elde etemeye delalet eder.Dibekte bir sey dövdügünü gören evlenir.
  2. kahve

kahve

(Coffea / Kaffee / Café / Coffee ) Vatani Afrika olan fakat bugün tropikal bölgelerde yetistirilen küçük boylu agaç ve agaççiklar. Kisin yapraklarini dökmez, çiçekleri beyaz, meyveleri 1-2 tohumlu olup kirmizidir. Yabânî olarak yetisen kahve agaçlarinin boylari 5-7 m oldugu hâlde kültür olarak yetistirilenlerin boylari 2-3 metreyi geçmez. Kahve agaçlarinin en iyisi Arabistan’da yetisenidir....
  3. Kahve

Kahve

(Coffea / Kaffee / Café / Coffee ) Vatani Afrika olan fakat bugün tropikal bölgelerde yetistirilen küçük boylu agaç ve agaççiklar. Kisin yapraklarini dökmez, çiçekleri beyaz, meyveleri 1-2 tohumlu olup kirmizidir. Yabânî olarak yetisen kahve agaçlarinin boylari 5-7 m oldugu hâlde kültür olarak yetistirilenlerin boylari 2-3 metreyi geçmez. Kahve agaçlarinin en iyisi Arabistan’da yetisenidir....
  4. kahve:)

kahve:)

hayatın anlamı yaşananlarda gizlidir.:)eğer hayatı keşfetmek isterseniz çevrenize ve yaptığınız işlerde hangi duygular içinde olduğunuza dikkatlice bir bakının... :) Her kahve aynı tadı taşımaz... Nerede içiyorsan, kiminle içiyorsan ona göre değişir... :):) *Sahilde oturduğun rüzgarlı bir sonbahar günü, en sevdiğin dostun ağlarken içtigin kahvenin tadı kederlidir... Kahve telvesine...
  5. En iyi kahve dışkıdan yapılıyormuş

En iyi kahve dışkıdan yapılıyormuş

kahve en iyi kahve çekirdeği Hayatım boyunca bir kez bile olsun kahve içmedim içmemde.Hem ciddi bir alerjim var kahveye karşı hemde sevmiyorum kokusu ve tadı çok kötü geliyor bana.Ama kahve tutkunları o akdar çok ki saymakla bitmez.Kahve tutkunları size kötü bir haberim var:Dİşte buyrun... Kopi Luwak" adı verilen ve 100 gramı 75 dolara satılan kahve, Endonezya´daki adalarda yaşayan ve...

Sayfayı Paylaş