Kedi gözü makyajı nasıl yapılır ?

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Kedi gözü makyajı nasıl yapılır ?
göz makyajı nasıl yapılır siyah göz makyajı nasıl yapılır kedi kedi video
Kedi gibi çekici gözleriniz olsun istermisiniz:)En güzel göz eşşek gözü derler ama eşşek gözünden sonra kedi gözü gelir:)İşte harika göz makyajı ile kedi gibi gözlere sahip olun:)
kedi-gozu-6815.jpg

KEDİ GÖZÜ MAKYAJI NASIL YAPILIR ?

Kedi gözleri gibi gözlere sahip olmak sandığınızdan daha kolay.

Aşağıdaki ipuçları siyah renkle çarpıcı kedi gözlerine sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Daha sade bir görünüm içinse göz makyajınız için gri, şarap rengi ve koyu haki renklerini tercih edebilirsiniz.

kedi-gozu-makyaji-3482.jpg

Çekici göz makyajı için gerekenler:

-Siyah göz kalemi. Ucunun sivri olmasına önem verin.
-Siyah göz kalemi-fırça. İnce fırça daha kullanışlıdır.
-Far fırçası. Kısa ve dolgun olursa daha kolay kullanabilirsiniz.
-Koyu far. Mat ya da parlak yerine ışığı parlatan ürünleri tercih etmelisiniz.
-Kaş altına sürmek için parlatıcı. Çok parlaklık veren ürünlerden kaçının.
-Kaşlarınız için kalem. Kaş renginize en yakın rengi seçiniz.
-Kirpik makası.
-Siyah rimel. Topaklanmaları önlemek için kaliteli bir ürün seçiniz.

kedi-gozuu-4066.jpg

Adım Adım Kedi Gözü Makyajı Yapmak
Fondöteni kapatıcıdan ve pudradan önce uygulayınız.
Siyah göz kaleminizi kullanarak göz kapağınızın üzerine içten dışa doğru ince bir çizgi çekiniz.
Fırça yardımıyla koyu farınızı çizdiğiniz hattın üzerine sürünüz. Kenarlarını taşırmamaya dikkat ediniz.
Daha sonra fırça biçimindeki likit kaleminizi kirpiklerinizin hemen üzerine gelecek şekilde üzerinden geçiriniz. Bu çizgiyi istediğiniz kadar kalın çekebilirsiniz fakat çizginin iç kısımda ince olmasına dikkat ediniz.
Kenarları düzeltmek için bir kat daha far sürünüz.
Sürdüğünüz farı ve kalemi karıştırıp göz kenarlarına yani dışa doğru çekiniz. Sonra, kaşlarınızın altına beyaz ya da açık renkli parlatıcı uygulayınız.
Kaşlarınızın kıvrımlarını belirginleştirmek için kalem kullanınız.
Kirpiklerinizi kıvrımlaştırıp tek kat rimel sürünüz.

benim ben

yahu yaşın küçükse burda işin ne kızım net bile yasak sana değil ki makyajjj!!!!
ben bu makyajı gündüz de yapıyorum dudağa sade bir parlatıcı şeklinde üstteki resimdeki gibi tabi ki alttaki çok abartı.
süper duruyor gözlerim iri ve yapımı çok kolay zevkli bir makyaj türü.
lütfen çocuklar yorum yapmasın!!!

ben yapiyorum ama sade.hatta sevgilim bana coooooooooooook guzel gozlerin var der.onu cooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviyorum

Geri