gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Kediler ve Köpekler Müzikten Hoşlanır mı??

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

kedilerin hoşlandığı şeyler sad cat köpeklerin hoşlandığı şeyler [​IMG]
    Evcil hayvanların yüksek sesten rahatsız olduklarına şahit olmuşsunuzdur.Mesela ben kedimi yıkardım ama bir türlü onu saç kurutma makinaıyla kurutmama izin vermezdi.Saatlerce yalanarak kendini kuruturdu :)Kış günlerinde bile.Nedeni tabi ki krutma makinasından çıkan yüksek ses.

Ama bazı sesler var ki tam tersi etki yapıyor hayvanlara.Ritmi güzel olan müzikler mesela.Cadoloz bir kediniz ya da yaramaz bir kuçunuz varsa onları müzikle sakinleştirebileceğizi biliyor muydunuz!!!

Köpeğiniz Ve Kediniz De Tıpkı Sizin Gibi, Güzel Müzik Dinlemekten Hoşlanırlar
    Yumuşak ve yatıştırıcı müziğin hayvan dostlarımızın üzerinde terapi etkisi yaratığı kanıtlanmıştır

Bu fikir, Belfast Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, 50 farklı köpeğin müziğe verdiği tepkiler sonucunda ortaya atılmıştır.

Hayvanların, insana göre, çok daha zengin bir ses ve frekans çeşitliliğine hassasiyetleri olduğu bilinmektedir. Bunun sonucunda, yumuşak ve yatıştırıcı bir müziğin hayvan dostlarımız üzerinde pozitif etkiler yarattığı kanıtlanmıştır.

Müziğin, 4 ayaklı dostlarımız üzerinde, terapi etkileri yaratığı kanıtlanmış olup, yokluğunuzda bile, kendilerine güvenli ve yatıştırıcı bir ortam sağlamaktadır.

Veterinerler, uzun süre yalnız bırakılan hayvanların, sessiz bir ortamda bulunmak yerine yatıştırıcı bir müzik eşliğinde olmaktan hoşlandıklarını doğrulamaktadırlar.

1998 de American Animal Hospital Association (AAHA) tarafından yapılan bir kamu yoklamasına göre, Amerikalı ve Kanadalı hayvan sahiplerinin %53 ünün, işe giderken hayvanları için evde müziği açık bıraktıkları ortaya çıkmıştır.

Veterinerler ve müzik profesyonelleri, müziğin, ayrılık nedeniyle korkan ve depresyon yaşayan hayvanlarda bir tedavi unsuru olduğu konusunda hemfikirlerdir.

2. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    bence birazcıkta olsa hoşlanıyorlar çiççem yav ben açınca muzik bahçedeki kedilerimi görmen lazım :D:D:D hahaha

Kediler ve Köpekler Müzikten Hoşlanır mı?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kedİ Ve KÖpeklerde Beslenme YanliŞlari

Kedİ Ve KÖpeklerde Beslenme YanliŞlari

Kedi ve köpeklerde gözlenen enerji fazlalığı,yetersiz beslenme yada diğer nedenlerden kaynaklanan sağlık problemleri,pratik olarak 4 ana başlıkta toplanabilir. Enerji fazlalığı: Büyük ırklardan German Shepherd(Alman çoban köpeği),St.Bernard,Alman Doggie köpeklerinin büyüme devrelerinde yüksek enerji alınması sonucunda ''Osteochondros Sendromu''ortaya çıkar.Bu durum,geri dönüşümsüz olarak...
  2. Kedi ve Köpeklere İlkyardım

Kedi ve Köpeklere İlkyardım

İLK YARDIM Her ne kadar siz köpek ve kedinize sevecen bir şekilde baksanız da , kazalar her zaman olabilir Soğuk kanlı olmaya hızlı davranmaya , mantıklı olmaya özen gösteriniz, ve onu mümkün olduğu kadar çabuk bir Veteriner Hekime ulaştırmaya çalışınız Onun ofisinde olduğundan emin olmak için ve acil bir vakanın yolda olduğunu bildirmek için ,önceden telefonla arayınızİlk anda ne yapılması...
  3. Kedi ve Köpeklerde Diş Sağlığı

Kedi ve Köpeklerde Diş Sağlığı

kedi dişleri kedilerin dişleri kedilerde diş eti hastalıkları kedi diş sağlığı kedilerde çürümesi Kedi ve Köpeğinizde Diş Sağlığı DİŞ BAKIMI Köpek ve kedinizin genel sağlık durumunun önemli bir kısmı, ve hayvan sahipleri tarafından genellikle unutulan husus da diş bakımıdır Düzenli Veteriner Hekim kontrolleri diş muayenelerini de kapsamalıdır 4 Yaşın üstündeki kedi ve köpeklerin periodontal...
  4. Kedilerde ve Köpeklerde Ağız Tümöral Oluşumlar

Kedilerde ve Köpeklerde Ağız Tümöral Oluşumlar

Kedi ve köpeklerde ağız boşluğunda iyi ve kötü huylu olabilen tümöral oluşumlara sıkça rastlanılmaktadır. özellikle kötü huylu tümörlerin tüm vücutta genellemesi yapıldığında ağız ve yutak bölgesinde yer alan kötü huylu tümörler dördüncü sırada yer almaktadır. Böyle olmakla beraber hem kedilerde hemde köpeklerde şekillenen ağız içi tümörlerinin yaklaşık olarak % 5 lik bir kısmı kötü...
  5. Kedim yılışıkla tanışın teyzeleri(Kedi ve köpeklerde kas eklem hasarları)

Kedim yılışıkla tanışın teyzeleri(Kedi ve köpeklerde kas eklem hasarları)

bu konu;kedi bakımı,kedi hastalıkları hakkında bilgiler vermektedir Hayvanları çok seviyorum.Yalnız biraz tiksinme huyum var hani böyle tüyü bulaşır,hastalık kaparım korkusu var.Daha önce hayvanlardan ötürü kistim olmuştu.Ayrıca da kedi ve köpeğe karşı alerjim var.O yüzden genellikle eldivenle severim .Daha önce tayin olduğumuz yerde tam 8 tane kedimiz vardı:)(melekler mekanında onlarında...

Sayfayı Paylaş