gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kedilerde Hastalıklar ve Belirtileri

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

kedi hastalıkları ve belirtileri kedilerde hastalık belirtileri kedilerin hastalık kedi hastalıkları ve tedavileri
    Kedi Hastalıkları Kedi Nezlesi İsmi sizi yanıltmasın, çok rastlanan ve akut bir biçimde geçen kedi nezlesi çok tehlikelidir. Bu hastalık yavru kedilerin ölümüne bile neden olabilmektedir.

Belirtileri - Yaşaran gözler
    - Salya akımı

Bu durumdaki kedi vakit kaybetmeden veterinere götürülmelidir. Maalesef bazı durumlarda bu hastalık başka hastalıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle KORUMA AŞISI yapılması tavsiye edilir.

Kedi Epidemisi Çok tehlikeli olan bu hastalık bulaşıcıdır. Bu hastalığın kurbanları daha çok genç ve yaşlı kedilerdir. tedavisi mümkündür ama maalesef her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Koruma aşısı kedinizi bu hastalıktan uzak tutacaktır.

Gençlik Hastalığı Kediseverler arasında çok korkulan bir hastalıktır.

Belirtileri - Yüksek ateş
    - İştahsızlık
    - Kusma
    - Ağızda kötü bir koku
    Bu belirtilerden 3 - 4 gün sonra kusma başlar. Hayvan dikkatle izlenirse belirgin bir zayıflama gözlemlenir. ayrıca gözlerde akıntı başlamıştır. Ateş daha sonra düşse bile tekrar yükselir. Hastalığa yakalanan hayvan çok su içer ve soğuk yerler bularak buralarda yatar.
    Bu aşamadan sonra hastalık ölümle sonuçlanır.
    Hastalığın teşhisini veteriner kan ya da salya testleri ile saptayabilir. Ciddi bir hastalık olan gençlik hastalığının aşısı mevcuttur. Kedinizi hastalığa yakalanmadan önce aşı yaptırarak bu hastalıktan korunmasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Aids'i
    Bu hastalık kedilere insanlara bulaştığı gibi bulaşmamaktadır. Bu hastalığın tedavisi yoktur ve ölümle sonuçlanır.

Karınderisi iltihapları Bulaşıcıdır ve bir virüsten ortaya çıkar. Bu enfeksiyon çok yavaş oluşmaktadır. Hasta kedi sıkıntılı ve zaman zaman iştahsızdır. tedavisi, teşhisi zordur ve zaman alır.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim kedim sokaktan buldum cins bir kedi adı garfield aynı benziyor daha yavru ve de eve aldığımız ilk gün oyun oynadı ondan sonrada yıkadık sudan hiç korkmadı ama 2. gün ve 3. gün hiç oyun oynamadı yemek yemedi hep uyudu bunun sebebi nedir şu andada uyuyor keyfi gelince bir toaletete ve su içmeye kalkıyor bunun sebebi nedir lütfen söylermisiniz yoksa geri sokağa bırakcam?

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba kedinde kanlı ishal veya kusma yoksa endişelenme. ishal vücutta su kaybına neden olur.kedinin keyifsizliği tamamen yıkamandan kaynaklı kedilerin derisinde onları deri enfeksiyonlarına karşı koruyan bir yağ dokusu mevcuttur her yıkamada bu dokuya zarar verirsin kediler kendilerini temizlerler. kedin yavru olduğu için metabolizmasının yağ dokusunu yenilemesi zaman alır metabolizma hızlı çalışır buda kedinde koku keyifsizlik gibi belirtiler ortaya çıkarır. sokağa bırakmadıysan onun için daha iyi olur.

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kedim 7 aylık ve bütün aşıları tam . Gayet eski halinde ve sağlıklı görünüyor ama vücudunda etrafı tüylerle kaplı bezeler çıkmaya başladı . Veteriner ' e götüreceğiz . Ama korkuyorum.... Sürekli uyumaya başladı . Ya ona bir şey olursa ... :( :'(

5. Puck

Puck Forum Okuru

Merhaba gedim puck 5 aylık bugün birden kustu sonrada uyumaya başladı nedeni nedir hastalık olabilirmi bide kuşamdan önce çok kötü tuvalet kokuyordu kedinin üstü

6. sema okamoto kafes

sema okamoto kafes Forum Okuru

büyük ihtimalle midesini bozmuştur

7. gokce15

gokce15 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    bencede midesinden kaynaklanabilir.. kediler mama konusunda bazen çok hassas olabiliyorlar çünkü.

8. Elif_shn

Elif_shn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba
    Kedim dişi 2.5 yasinda
    15 gundur hasta
    Once halsizlik surekli uyku hali ve yuksek ates 41.7 ile basladi
    veterinere goturduk 3 gun orada kaldi serum takildi daha sonra 3 gun antibiyotik tedavisi gordu
    Biraz kendini toparlar gibi oldu ama sonra istahsizlik basladi 2 gun hic yemek yemedi tekrar veterinere goturdugumuzde ilk zamanki gibi olmasada yine atesi yukselmisti
    Yine surekli uyuyor hic birsey yapmaya hali yok zayifladi ve ishal
    3 gundur yine antibiyotik aliyor
    Kan tahlili yaptiracagiz fib olabilecegini soylediler
    Tedavisi olmayan bir hastalikmis
    Simdi oyle bana oyle olmadigini soyleyecek birine ihtiyacim var :(

Kedilerde Hastalıklar ve Belirtileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kedi Hastalıkları

Kedi Hastalıkları

kedilerde sarılık kediden kan gelmesi kedinin gözünden kan gelmesi kedilerde sarılık tedavisi kedinin gözünden yaş GÖZ : Kornea Yaralanmaları: Özellikle kedilerde tırnak gelmesi donucunda ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında, çarpma, gözün kaşınması suretiyle zedelenmesi sonucunda ya da bazı hastalık kaynaklı durumlarda(herpes virüs, corona virüs vb.) yüzeysel, derin veya doku kayıplı yaralar...
  2. Kas hastalığı ve belirtileri

Kas hastalığı ve belirtileri

kas hastalıkları belirtileri kas hastaliklari belirtileri hastalığı iskelet ve hastalıkları hastalığının KAS HASTALIĞI NEDİR? Kas hastalıkları, vücudumuzun hareket etmesini sağlayan kaslarımızı doğrudan tutan hastalıklardır. Yani kas hücrelerinin kendileri hastalanmışlardır ve ortaya çıkan belirtiler yalnızca bu duruma bağlıdır. Kasın kendi hastalığına miyopati denir. KAS ERİMESİ BİR...
  3. Kalp ve damar hastalıkları belirtileri

Kalp ve damar hastalıkları belirtileri

kalp neden ağrır sol kolda damar atması kolda damar atması neden olur kalp ve damar hastalıkları belirtileri, nelerdir, bağlı dolaşım bozuklukları, Merhaba Melek'ler, bu yazımızda kalp ve damar hastalıklarına dair detaylı bilgiler sunuyoruz sizlere. * Göğüste Ağrı Kalp ve Damar hastalıklarının en önemli belirtisi ?angina? olarak adlandırılan göğüs ağrısıdır.Koroner damarlarda meydana...
  4. Kadın Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi

Kadın Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi

Arkadaşlar Kadın Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi hakkında bilgiler bekliyorum sizlerden
  5. Kedilerde göz hastalıkları ve tedavisi

Kedilerde göz hastalıkları ve tedavisi

Kedi göz hastalıkları hem yetişkin, hem de yavru kedilerin etkilendiği hastalıklardır. Bazı türdeki göz hastalıklarının insanlara da bulaşma riski vardır. Bu yüzden kedilerin göz hastalığını çağrıştıran belirtileri olursa, mutlaka bir veterinere götürülmesi gerekir. Konjonktivit (Göz nezlesi): Direkt şekilde kedilerin gözlerine etki eden ve en fazla görülen göz hastalığı budur. Buna halk...

Sayfayı Paylaş