gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

kedinin günlügü

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

mart 2004 bahar gelmiş neyime be gunluk.dısardan mırlamalar geliyo ben de dama oturmus bıyık burkuyorum hala.yazamicam daha fazla.once ayaklarımdan birini kırıp, sonra damdan atlamayı dusunuyorum.3 ayak ustune de dusemem heralde dimi?bi denicem.belki gorusemeyiz, iyi kal.muckrr.

"bu sabah yine çok kızdım hodigetriaya, sabahın yedisi olmuş o hala uyuyordu. yine sacını başını yolmaktan başka çarem kalmamıştı çilek i de yardıma çağırdım. ben saçlarını yolarken o da ayaklarını ısırdı. ve tabi ki sonunda zafer yine bizimdi. neyse allaha şükür karnımız doydu. "

16 ocak 2005, pazar.

sahibim butun gun nankor kediyi dinledi.ne demeye calısıyo anlamıyorum.butun gun o igrenc sarkıyı dinlemek zorunda kaldıgım gibi, bi de yuzume yuzume soyledi sarkıyı, cok gucendim.sonra sıkılıp sozluge girdim.otisabi, ''zerafetin timsali, true neutral hayvanlar'' demis bizim icin, pek gururlandım.bi degisiklik yapıp birazdan uyumayı dusunuyorum sobanın yanında.ehehe ne degisik dimi?optum gunluk, yaladım bi de patilerinden.

16 ocak 2005

sevgili günlük

bugün çok mutsuzum. balkonda oynarken demirlerin yanında hareket eden dallar dikkatimi çekti. patilerken dengemi kaybedip aşağıya düştüm. allaha şükür evim ikinci katta. korkup bir arabanın altına pıstım, sonra patchouli gelip beni aldı. nosferatu da gelip biyerime bişey olmuş mu diye kontrol etti. bişeyim yok zannediyolar ama arka bacaklarımın arasında kocaman bi yara var*...

16 ocak 2005
    sürekli uyuyarak sahibimi taciz ediyorum sanirim. ne zaman gözümü acsam karsimda onu bana acikli acikli bakarken buluyorum. gecen gün telefonda konusurken duydum, benim dünyanin en güzel uyuyan kedisi oldugumu söylüyordu.
    ay daha az uyuyip ona derslerini calisirken destek olmaliyim günlük. sen biliyor musun söyle uyku kacirici bi siler?
    hmm kahve mi? o da ne?
    bi deneriz.. bakalim..

3 mart 20xx
    mart geldi, hoşgeldi be günlük. bu ay pek az yazacağım ama giriş yapmak istiyorum. etraftan tozutmuş kedi sesleri geliyor. hepsini itinayla halledeceğimi söylemeye gerek yok zaten. sahibimin bacağına sürtünmeye de gerek kalmadı artık. zaten annesi hep bölüyordu zevkimi, ancuk karı. 1 yıldır bu anı bekliyorum be günlük, sen anlarsın beni. neyse, ben ufak ufak başlayayım işlere biliyorsun bu kedilerin zamanı dolunca hırçınlaşıyorlar. hiç uğraşamam
    öptüm.

22 mart 20xx
    ohşş. seneye bugün tekrar görüşürüz günlük. sayfalarını düzdüğüm pıtırcık kedilerin listesini yaparak kullanmama kızmıyorsun ya? zaten yazılı sayfaların yapışmış sayfalardan daha iyi olacağını anlarsın sen. anladın sen onu, anladıın.
    öptüüam, oohş.

16.01.05

bizimki bu aralar iyice ihmal ediyo beni... almış önüne koca koca kitaplar bakıp duruyo... gidiyorum oturuyorum kitabın üstüne, iki seviyo kaldırıyo beni gene yerimden. kalan zamanda da bilgisayarın başında. ne anlıyo bilmem o aletten. gürültüsü de felaket!
    neyse ki mamam, suyum yerinde, sabahları ton balığı seanslarımı da atlamıyor, buna da şükür be günlük... bi de tuvaletimi temizlese! kendi bilir, boka basıp yatağına giriyorum, umrunda değil pis hatunun!
    bi de annemle telefonda konuşurken duydum, 2-3 gün sonra biz de onların yanına gidecekmişiz. gene yollarda canım çıkacak ooooff! kutuma tıkıcak beni bindiricek gene o gürültülü alete...kulaklarım da feci tıkanıo, kendi hababam çiğniyo sakızları ama bize soran yok! beni bıraksa ya burda, ev de bana kalsa ne güzel. sessiz sakin kafamı dinlerim biraz ama düşüncesiz işte!
    umarım gittiğimiz yerde kalorifer vardır, yoksa fena bozuşucaz!

16 ocak pazar

bugun gene onume gelen yere isedim, oh cok da super yaptim valla sanat eseri gibi isiyorum saga sola. evde ki mallar da nasisa temizliyo. allah saniyolar beni galba ehe hehe. evde bi tane uzun sacli satanist tipli var aslinda ondan biraz tirsmiyo degilim ama neyse pek bi zarari yok gibi o da herkes gibi koridorda karsilastigimizda pek caktirmak istemese de duvara dogru yapisip yanimdan geciyo, cok komik salagin hali, hos hepsi oyle, meow..neyse bugun de evdeydim son 7 senedir gibi, neyse hirka ile mutluyuz disarida gozum yok ne de olsa..baydim sanirim gidip biraz bagriyim sunlara da stres atiyim denk gelirse 1 2 tane de tirmik atarim belese valla stres topu gibiler serefsizim..ustune de bisiiler atistirip uyuyim en iyisi..yarin eve misafir gelmesi ve bol tirmikli bir gun umuduyla iyi gece gunluk..sevgiler zeytin.

16 ocak pazar

sevgili günlük,

güya bugün pazar...nerde eski pazarlar? eskiden şöyle kalabalık kalabalık sofra donatırdı bu dubliners. ama bir haller geldi gene. zaten beş gündür hapşırıp, öksürüp duruyo, bişiy diil oğluma geçecek, daha aşısını da yaptırmadı zaten. her şeyi benim düşünmem gerekiyor. illaki her şeyi hatırlatacağım. bugün gene saat on bire kadar yemeğimizi vermedi. bişiy diil, söyleyince de kızıyo...kırk saat surat yapıyor. allahtan bugün akay abimle ekinella ablam geldiler de biraz ilgi şefkat gördüm yavrumla. tabii onların bu ilgisini karşılıksız bırakmadık. deli gibi şov yaptık, eşyaları yere atamaca nasıl oynanıyor gösterdik. hep güldüler. halbuki ne olurdu dubliners da öyle olaydı. perdeleri indirdik diye nasıl bağırdı gene. halbuki bahçeye çıkmak istiyorum demek bu. kaç yıl oldu hala aynı dili konuşamamamıza çok içerliyorum.
    neticesinde bugün de bahçeye çıkamadım, arapı göremedim.

16 ocak pazar

sevgili günlük,

uyku tutmadı kalktım...
    yarın evden kaçmaya karar verdim. oğlanı şimdilik burda bırakıcam, sıcak, herşeyin serbest olduğu bir yuva bulduğumda gelir alırım.

yarın benim için çok zor bir gün.. bana dua et...

iyi ki varsın günlük...

17 ocak pazartesi
    2005
    rıfkı beylerin damı

donmak üzereyim. "evim" dediğim bu yerde üşüyorum ve hatta donuyorum işte dediğim gibi. belki bugün rıfkı balkon kapısını aralar da içeri sıvışabilirim. lâkin pek umutlu olduğum söylenemez. bu adam miskinin teki. karısı da öyle. bırak ciğeri, barınacak bir sıcak yer bulamadım gün akşam oldu. ama işte neyse ki okuma yazma öğrendim. öğrendim de şu deftere yazıyorum. ben donduktan sonra bu defteri okuyan olursa, benden sonra gelen ırkım -belki- daha sıcak mekânlar bulabilir kendisine yaşamak için... aaa... tekir değil mi o? pati sallıyor bak, evet! kahveye çağırıyor... görüşürüz hadi.

kedinin günlügü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Türk vatandaşının günlügü

Bir Türk vatandaşının günlügü

UYANILIR. Gözler açılıp besmeleyle tavana bakılır. Çok şükür tavan olması gereken yerde durmaktadır; deprem olmamıştır. Kalkılır. Etrafa şöyle bir göz atılır. Çok şükür eve hırsız takımından giren çıkan olmamıştır. Camdan dışarıya bakılır. Şükür kapıdaki arabaları sel almamıştır. Banyoya girilir. Çok şükür sular akmaktadır. Mutfağa dalınır. Bir yumurtayı sütle çalkarım Kızarmış ekmek, biraz...
  2. Ünlülerin günlügü

Ünlülerin günlügü

bülent ersoy kestirdiğime pişmanım ünlülerin günlüğü bir ünlünün günlüğü bir ünlünün günlük yaşamı günlük hayatı Roma İmparatoru Sezar: Sevgili günlük, bugün kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Tek dostum kaldı o da brütüs Hipokrat: Sevgili günlük, şu günlerde cok büyük bir yükün altına girdim. Anlıyacagın; bir yemin ettim ki dönemem!! Bülent Ersoy: Sevgili günlük ilk defa kendimi boşlukta...
  3. bir çiftin günlügü

bir çiftin günlügü

BİR ÇİFTİN GÜNLÜĞÜKadının Günlüğü Bugün üç yıl bitti. Onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum. Tanrım, onu ne kadar seviyorum. Mükemmel bir erkek,cazibeli, yakışıklı, anlayışlı,sevecen, her şey var. Bugün Cumartesi,bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin. En sevdiği yemek olan pastırmalı Kurufasulye ile pilav yapıyorum. Pişti, demleniyor.Banyo yaptım, en sevdiği kıyafeti...
  4. bir kara fatmanın günlügü

bir kara fatmanın günlügü

Dün gece yine ölümle burun buruna geldim. Kendime bir zarar geleceginden degil ama karim Cemile ne yapar sonra. Biz aksam yemegimizi genelde Saat 11-12 gibi yerdik, ama ev sahiplerimizin misafiri geldiginden geç vakitlere kadar oturup yatmadilar. Neyse ki konuklarin gitmesiyle birlikte uykuya daldilar. Bir süre ortaligin sakinlesmesini bekleyip, yiyecek toplamaya basladim. Bugün misafirler...
  5. oglumun günlügü

oglumun günlügü

Genç adam, evinin alt katında marangozluk yapıyordu. Kapı ve pencere konusunda uzmandı. Fakat plâstik pencereler yaygınlaşınca, ahşap olanlara rağbet azaldı. Bu yüzden işler iyi gitmiyordu. Üstelik de çocukları büyümüş, biri hariç okula başlamıştı. Masrafları artınca, yanındaki kalfasına yol verdi. İşe biraz daha erken... koyulur, yardımcıya ayırdığı parayı, çocukların harçlığına katardı....

Sayfayı Paylaş