gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Kedinizin ateşi çıktığını nasıl anlarsınız

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

kedimin ateşi var kedim ateşlendi kedi ateşlenmesi kedinin ateşlenmesi kedim titriyor Kediniz ateşlendi zaman yapmanız gerkenler..........
    En doğru yönten anal olarak ateş ölçer yardımı ile kedinizin ateşini ölçmektir.Normalde 36_37 arası bir sıcaklıkta olurlar.Ateşi çıktığında halsiz ve isteksiz olurlar.Kediniz normal dışı davranışlar gösteriyorsa mutlaka bir sıkıntısı ya da bir hastalığı söz konusudur.Yakın ilgi ve kontrolünüzde bulundurmalısınız.Ateşi çıkan kedilerin burunlarında genellikle bir kuruma olur.Ama kedi nezleside salgı arttırdığı için bu yanıltıcı olabilir. En doğru yöntem ateş ölçer ile ölçmektir.Ateş ölçer kullanırken krem kullanmanız kedinizin sıkıntısını bi nebze azaltacaktır.

Son düzenleme: 7 Aralık 2009
  2. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bir bilgi.. Benimde bir erkek kedim var :) Ateşinin çıktığını titremeye başlayınca anlıyorum.. Fazlasıyla keyifsiz oluyorlar ve sürekli uyuyorlar..

Kedinizin ateşi çıktığını nasıl anlarsınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kedinizde Sağlık Sorunu Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Kedinizde Sağlık Sorunu Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

kedinizin hamile olduğunu nasıl anlarsınız kedim topallıyor asimetrik vücut problemi Kedinizde Bir Sağlik Sorununa Işaret Eden Belirtiler Kedinizin dış görünümünü, yeme ve tuvalet alışkanlıklarını, davranış biçimlerini yakından gözlemlemek hem olası bir sağlık sorununu zamanında fark etmenizi, hem de bir sağlık sorunuyla veterinere başvurduğunuzda ona gerekli bilgileri verebilmenizi sağlar...
  2. Kedime Nasıl Bakmalıyım?

Kedime Nasıl Bakmalıyım?

kedilere nasıl davranmalıyız Kedinizin Bakımı Kedinin vucudu, burnundan kuyruğuna kadar temiz ve bakımlı olmalıdır. Kediler kendilerini dillerini kullanarak temizlerler. Bu temizlik sırasında yutulan kıllar ya dışkı ile atılır ya da parçalar halinde öğürülür. Bunlar normal davranışlardır. Böylece kedi kendi bakımını kendi yapmakta ve insana ihtiyaç duymamaktadır. Fakat uzun ve orta...
  3. Deniz Seki'nin hapisten çıktığı o anların resimleri

Deniz Seki'nin hapisten çıktığı o anların resimleri

deniz seki hapisten çıktı deniz sekinin ayakları seki ayak resimleri ayak Deniz Seki 7 ay hapiste yattıktan sonra geçenlerde özgürlüğüne kavuştu biliyorsunuz arkadaşlar Özgürlüğüne kavuştuğu o an resimlerini şimdi sizlerle paylaşıyorum:tik:
  4. Bebeğinizin ateşi çıktığında yapılması gerekilenler

Bebeğinizin ateşi çıktığında yapılması gerekilenler

bebek ateş ölçmesi Bebeklerde ateş Selam kızlar, öncelikle bebeklerimizin ateşi çıktığında yada bebek rahatsızlığında panik olmadan sakince çözüm bulmalıyız Peki neler yapmak lazım •İlk olarak yapılması gereken işlem bebeğin üzerindeki giysileri çıkartın. •Üzerini örtmeyin. •Bulunduğu ortamın ısısını 21-22 C arasında tutun. •Bol miktarda sıvı verin. •Ilık suyla duş veya soğuk...

Sayfayı Paylaş