gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kefaret orucu hakkında kısa ve öz bilgi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Slmmm Din Dersinde Kefaret orucu Hakkında Kısa Öz Bilgi Soruldu, Yarın Yazıp Götürecez, Yazabilirmisiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Keffaret Orucu: Ramazan orucunun,mazeretsiz olarak bozulması durumunda hem kefaret, hem de bozulan orucun kaza edilmesi gerekir. Oruç kefareti iki kameri ay veya 60 gün ara vermeksizin oruç tutmaktır. Buna gücü yetmeyen, 60 fakiri bir gün ya da bir fakiri 60 gün doyurur.

Kefaret orucu hakkında kısa ve öz bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. burçlarımız ve kısa öz özellikleri

burçlarımız ve kısa öz özellikleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Serseri Sözleri kısa ve öz

Serseri Sözleri kısa ve öz

Kısa ve öz aynı zamanda anlamlı serseri sözleri veriyoruz arkadaşlarım. Serserilik yapmyın ama :D:D Giden dönüyorsa, sevdiğinden değil kaybettiğindendir Yaşayabileceğim en güzel aşkı yaşattığın için sana beni seninle karşılaştırdığı için Tanrıya seni görebileceğim için yarınıma şükrederek yatıyorum. Sevmek çaydır sevilmek şeker biz çayı hep şekersiz içeriz. вαηα qєLi$Lєяİη α¢ıLαяıηDαη...
  3. Orucun Farzları ve Sünnetleri hakkında bilgi istiyorum

Orucun Farzları ve Sünnetleri hakkında bilgi istiyorum

Selam arkadaşlar ben sizden mümkünse benimle bu sayfadan Orucun Farzları ve Sünnetleri hakkında bilgi paylaşmanızı rica ediyorum. şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.
  4. Orucu bozup kefaret gerektirenler ve gerektirmeyenler

Orucu bozup kefaret gerektirenler ve gerektirmeyenler

Ramazan günü orucu bozup kefaret gerektirenler ve gerektirmeyenler nelerdir? CEVAP Gerektirenler şunlardır: 1- Bilerek yiyip içmek. 2- Cinsel ilişkiye girmek. 3- Ramazanda, kaza gerektiren bir şey yaparak orucunu bozanın, aynı ramazanın başka gününde de bu şeyi, "nasıl olsa kefaret gerektirmiyor" diye kasten yine yapması. 4- Sigara içmek. 5- Gıybet, sürme çekmek ve kan aldırmak gibi,...
  5. Oruç kefareti hakkında hadis var mıdır?

Oruç kefareti hakkında hadis var mıdır?

Oruç kefareti hakkındaki hadis-i şerif şu mealdedir: Hazret-i Ebu Hüreyre anlatır: Bir kimse gelip, şöyle dedi: - Helak oldum, ya Resulallah! - Seni helak eden nedir? - Ramazanda ailemle beraber oldum, orucum bozuldu. - Bir köle azat etmen gerekir. - Kölem yok. - Kölen yoksa, aralıksız iki ay oruç tutman gerekir. - İki ay oruç da tutamam. - Altmış fakire birer fıtra vermen gerekir. (Un...

Sayfayı Paylaş