gebe
  1. jican

jican Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Kefirn faydaları..

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında jican tarafından paylaşıldı.

kefir nedir nasıl yapılır kefirin faydaları nasıl içilir kefir hakkında herşey burda melekler Kafkaslarda gençlik iksiri olarak bilinen kefirin hapını kullanan isimlerin başında ise Semra Özal geliyor. Genç kalmak, astım ve alerjiye karşı korumak gibi faydaları saymakla bitmeyen mucize kefirin yararları.

İŞTE KEFİR' İN YARARLARI:

* Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden mikrobik enfeksiyonlara karşı vücut direncini arttırır.
    * Astım ve alerjiye karşı direnç oluşturur.

* Büyümeye güçlü destek sağlar.

* İhtiyaç duyulan enerji için mükemmel destek verir.

* Beyin hücrelerini aktif hale getirir ve beyinsel dinamizmi arttırır.

* Obeziteye ve aşırı zayıflamaya karşı frenleyicidir.

* Bağırsak florasını düzenler eder.

* Cilt güzelliğine ve parlaklığına olumlu etkileri vardır.

* Saçları güçlendirir.

* Gençlik döneminin etkin, enerjik ve aktif bir dönem olması için unutulmaz bir partnerdir.

* Gençlik ve dinçlik duygusunun sürekli olmasını sağlar.

* Yorgunluk ve strese karşı koruyucu bir kalkan görevi görür.

* ****** fonksiyonların devamlı olmasında aktiflik kazandırır.

* Kanı temizler, kolesterolü dengeler ve yüksek tansiyonu düşürür

* Damar sertliğini ve kalp krizi riskini önler.

* Uykusuzluğu gidericidir. Spor yapan kişiler için enerji deposudur.

* Sindirimi kolaylaştırır.

* Kemoterapi tedavisi sırasında vücudun güçlü kalmasını ve beslenmenin devamlı olmasını sağlar.

* Selülitlere karşı etkilidir.

* Bir çok hastalığın oluşumunu ilk başlangıçtan itibaren hemen önler.

* Alkol alanlar bakımından kaybolan vitaminlerin geri kazanılmasında tam bir takviye sağlar.

* Saç dökülmelerini azaltır.

* Doğum kontrol hapı ve idrar söktürücü ilaç kullananlara yardımcıdır

* Antibiyotik ilaçlar vücuttaki tüm vitaminleri ve bakterileri öldürdüğü için; doğal savunma ve savaş ordularını kurarak doğal antibiyotik görevi yapar.

* Antioksidan özellikleriye hücre yenilenmesine katkıda bulunur.

* Menopoz dönemindeki riskleri azaltır

* Aşırı yıpranmayı ve yaşlanmayı yavaşlatır.

* Damar sertliğini önler

* Uzun ve sağlıklı bir ömür trendine yönelik metabolizmanın mimarıdır. Kemiklerin ve kasların kuvvetli kalmasına destek sağlar.

* Oestropoz ve Alzheimer hastalığına karşı direnç oluşturur.

* Başta Prostat ve bağırsak kanseri olmak üzere bir çok kanseri önleyici etkisi olduğu bilinmektedir.

* Bellek zayıflığını ve dikkat azalmasını engeller.

* Kronik güçsüzlüğe karşı kuvveti arttırır.

* Görme zayıflığını ve katarakt oluşumunu önler.

* Serbest radikallerin, ağır metallerin ve zehirli gazların vücuttaki olumsuz etkilerini azaltır.

* Kronik depresyona karşı olumlu iyileştirmeler gerçekleştirir.

* Genç yaşlanmayı sistemize eder.

* Mutlu bir yaşlılık dönemi için vazgeçilmez doğal bir dosttur.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ekim 2011
    nilyesilim, CeMoŞ ve asiruki bunu beğendi.
  2. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43
    çok faydalı bi bilgi emeğine sağlık canum :D:D

nilyesilim bunu beğendi.
  3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    benim oğlanın bağışıklığı çok zayıff geçen yıl kefir içirdim kışınn baktım hemen hasta olan çocuk olmadıı artık hep kefir içiriyorum 2 sinedee çok faydalı gerçekten allahtan çocukalrımda içiyor :D:D faydalı paylaşım için tşekkürler jicann

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Faydalı bilgilerinizden ötürü teşekkür ediyor ve böyle güzel konularınızın devamını bekliyorum.:)

nilyesilim bunu beğendi.
  5. nilyesilim

nilyesilim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bu kefiri ben denedim çok da faydasını gördum ama süt yada ayran içinde çoğaldığı için çok kilo yaptı. o yüzden su kefiri buldum onunla devam ediyorum. kilo vermeme yardımcı oldu.

Kefirn faydaları.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayısının Faydaları

Kayısının Faydaları

Kayısı Faydaları Kayısı faydaları nelerdir Kayısının Yararları Meyvesi, kurusu, reçeli ve marmelatıyla sofralarımızın baştacı gıdalarından biri olan kayısı, faydaları ve besin değerleri ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Kayısı faydaları ve kuru kayısı faydaları nelerdir? Mide bağırsak sistemi için yararlı bir besindir. Sindirimi kolaylaştırıcı etkisi vardır. Bağırsakların düzenli...
  2. Domatesin Faydaları

Domatesin Faydaları

Domatesin yararları Domatesin faydaları nelerdir Domatesin yararları hakkında bilgi Sofralarımızın baştacı, en çok kullandığımız sebzelerin başında gelen domatesin sağlığımıza olan faydalarını aşağıda ki makaleden öğrenebilirsiniz melekler :) Domatesin içeriğinde bulunan A ve C vitaminleri, folik asit, potasyum, gıda lifi ve koruyucu antioksidanların yararları tartışılamaz. Organik...
  3. Kirazın Faydaları

Kirazın Faydaları

Kirazın Faydaları Kirazın Faydaları Nelerdir Kiraz Hangi Hastalıklara İyi Gelir Yazın bayıla bayıla yediğimiz kirazın da diğer tüm meyve ve sebzelerde olduğu gibi sağlığımıza pek çok faydaları melekler :) Bilmeyenler için bu faydaları bir hatırlayalım istedik :tik: Kiraz fitokimyasallar açısından zengindir. Bunlar: anthocyanins (mevye ve sebzelerin rengini veren pigmentler; ki bunlar...
  4. Eğirkökünün Faydaları

Eğirkökünün Faydaları

Eğir Yararları Eğir Kökünün Faydaları Nelerdir Doğanın bizlere sunduğu birbirinden çeşitli şifalı bitkilerden eğir kökü ve faydaları ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Eğir, azakeğeri, ve hazambel olarak da bilinen bu su bitkisi, genellikle göllerin, su birikintilerinin ve durgun suların kıyılarında yetişir. Kıyı çamurunda yatay olarak gelişen kökten çıkan kılıç...
  5. Çamfıstığının Faydaları

Çamfıstığının Faydaları

Çamfıstığının yararları Çamfıstığının özellikleri Çamfıstığı nelere iyi gelir Zeytinyağlı dolma içlerinden tatlılara, pilavlara kadar pek çok şekilde kullandığımız çamfıstığının alternatif tıp tedavilerinde de kullanı8ldığını biliyor muydunuz melekler ? İşte ayrıntılar :tik: Çamfıstığı (pinus pinea) : Çam kozalaklarının içinden çıkarılır.Günde 2 çorba kaşığı kadar yaklaşık 25...

Sayfayı Paylaş