gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kekik Suyu

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

kekik suyu Kekik suyu baş ve karın ağrılarının yeni ilacı
    Son zamanlarda çok rağbet gören kekik suyu; kan şekerine, mide ve bağırsak sistemine, kan dolaşımına, balgam sorunlarına ve sinir sistemindeki birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Tadını beğenmeyenlere, kekik suyunun süte karıştırılarak ve içine bir kaşık bal ekleyerek içilmesi tavsiye ediliyor. Kekik suyu her türlü başağrısına iyi geliyor. Yatmadan önce içilen kekik suyunun sakinleştirici bir etkisi var; düzenli bir uyku sağlıyor. Her sabah yemekten önce ve akşam içilen yarım bardak kekik suyu; kan şekerini düşürür. Her türlü karın ağrısı için gaz giderici olarak kullanılır. Ayrıca bağırsak parazitlerine karşı etkilidir. Balgam söktürücü özelliğinden dolayı, ağızdaki bakterileri de öldürür.

Sabah.com

2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Kekik Suyu
    ah su kekik suyu yokmu bi kac sene once turkiyedeyken o zamanlar kilolarimdan baya dertliydim(simdi degil)kekik suyu iciydu herkes kilo vermek icin hatta mahalle doktoru bile oyle kilo vermisti ...bende aldim allahim o ne pis bisey sabah aksam bi cay bardagi icene kadar icim disima cikiyodu iiiihhh..ama kilo verdim vermedimmi bilmem annem verdin diyodu ama....

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ce: Kekik Suyu

hımmm bilmiyordum teşekkürler pasika

Kekik Suyu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kepeklere karşı kekik suyu

Kepeklere karşı kekik suyu

Saçtaki kepeklenmenin nedenleri çok farklıdır. Hormonal dengesizlikler, sağlık sorunları, fazla terleme, yetersiz temizlik, hijyen kurallarına uymama, alerjik hassasiyetler, yorgunluk ve duygusal strestir. Fazla oranda şeker, yağ veya nişasta tüketimi ve dengesiz beslenme de kepek yapar. Tabi bu arada çok fazla miktarda ve kaltesiz jöle,sprey kullanımı da kepeklenmede önemli bir etkendir. Saç...
  2. Kekik Yağı

Kekik Yağı

kekik yağı ne işe yarar kekik yağı kekik yağı, faydaları, yararları, kullanımı, nasıl kullanılır, saç, faydaları nelerdir, faydaları ve kullanımı, ne işe yarar buyrun bu yazımızda hepsini öğrenelim arkadaşlar. Merhaba Melek'ler... Bu yazımızda sizlere, soğuk algınlığından tutunda saça, zayıflamaya ve daha bir çok faydaya sahip olan kekik yağından bilgiler sunacağız. Hazırlanış Biçimi :...
  3. Kekik suyu pekmez karışımı mucize!

Kekik suyu pekmez karışımı mucize!

kekik suyu pekmez karışımı faydaları nasıl yapılır yararları faranjit tedavisi soğuk algınlığı tedavisi ilgili bilgiler burada arkadaşlar. Merhaba Sevgili Melek'ler... Malum kış geldi ve Türkiye'nin bir çok yerinde soğuk havalar kendini gösterdi, hatta bazı yerlerde kar yağdı. Buda demek oluyor ki, soğuk algınlıkları da kendini göstermeye başladı. Bu sabah haberleri izleyenler birazdan...
  4. Kekik suyu ve kekik yağının faydaları

Kekik suyu ve kekik yağının faydaları

Kekik suyu ve kekik yağının faydaları kekik yağının faydaları Özellikle et yemeklerinde ki tavuk yemeklerinde daha bir lezzetli oluyor kekik bence :) Belkide benim damak tadıma göre bilmiyorum ama kekik severim ben. Neyse diyor ve bu sayfamızda kekik yağının ve kekik suyunun faydalarını sizlerle paylaşıyorum Melek'ler. Kekik suyu faydaları nelerdir? Damıtma işlemi sırasında yağın...
  5. Kekik Faydaları

Kekik Faydaları

Kekik: Vücudun savunma gücünü ve erkekte cinsel arzuyu artırır Kekik bitkisinden yaprak çiçek durumlarının su buharı distilasyonu yöntemi ile %2-%8 oranında yakıcı lezzetli aromatik kokulu uçucu yağ elde edilir. Bu uçucucu yağdan monoterpen fenollerden karvakrol ve timol bulunmaktadır. Kekik (Thymus serpyllum, Thymus vulgaris), çimenlik tarla kıyılarında, orman kıyılarında, ve...

Sayfayı Paylaş