gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Kel kalmak İstemiyorsanız Beslenmenize Dikkat Edin!

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Biz bayanlar için saçlar çok önemlidir dişiliğimizi ön plana çıkaran saçlarımız için herkesin uyguladığı bir takım bakım yöntemleri vardır.Fakat bir de saç dökülmesi sorunu yaşayan bayanlar var.Mevsimsel,psikolojik etkenlere bağlı olarak dökülen saçlar bayanlar için ne kadar sinir bozucudur... Yanlış beslenme ve rasgele yapılan diyetlerde ne yazıkki saçları dökmektedir sizlere konuyla ilgili geniş bilgilere geçiyorum. Harvard Medical School Dermatoloji Uzmanı Rebecca Campen’a göre özellikle “şok” ya da “moda” diyetler saç dökülmesine neden olabiliyor. Diyetiniz protein, demir gibi besleyici bileşenlerden yoksunsa saç dökülmeniz iyi beslenmeme kaynaklı olabilir.

Campen, “Doğru dengelenmiş bir diyet yaparsanız böyle bir durumla karşılaşmasınız. Ancak bazı durumlarda doğal eksiklik sebebiyle de saçlarınız dökülebilir. Örneğin vücut çok az miktarda biyotine ihtiyaç duyar. Biyotin birçok yiyecekte bulunur. Bağırsağınızdaki bir bakteri tarafından da doğal olarak üretilir. Ancak bazı yiyecekler ve ilaçlar biyotinin görevini yapmasını engeller. Bu eksikliğe neden olabilir. Çiğ yumurta avidin diye anılan bir madde içerir. Bu biyotinin vücut tarafından alınmasını önler. Yani beslenmenizde çiğ yumurta varsa, biyotin görevini yerine getiremiyor demektir.

Antibiyotikler de bağırsaklarınızda biyotin üreten bakteriyi yok eder. Uzun süren bir antibiyotik tedavisi biyotin ihtiyacını artırır. Doktorunuzun tavsiyesi ile bu açığı kapatıcı ilaçlar alabilirsiniz.

Zayıflama sırasında saç dökülmesinin nedeni “telojen efluviyum”dur. Kıl döngüsündeki karışıklık ve telojen dönemdeki kıl oranındaki artışa bağlı gelişen diffüz (tüm saçlı deriyi kapsayan) saç kaybıdır. Menapoza girilmesi; hipertiroidizm veya hipotiroidizm; over, hipofiz veya böbreküstü bezi tümörleri diğer hormonal değişikliklere bağlı telojen efluviyum nedenleridir. Kanserler, bağ dokusu hastalıkları, yeme bozuklukları, HIV / AIDS, demir eksikliği, stres, çinko, biotin ve esansiyel yağ asitlerinin eksiklikleri gibi sorunlar telojen efluviyuma neden olabilirler. Herhangi bir yaşta olabilir. Kadınlarda daha sık rastlanır” diye belirtiyor.
    Stres kaynaklı, doğum, ameliyat gibi sebeplerle görülen saç dökülmeleri en fazla 2-3 ayda sona erdiğini vurgulayan Campen, sonrasında saçların tekrar normal şekilde büyümeye devam ettiklerini kaydetti.

Campen, “Saç dökülmesinin birçok önemli sebebi vardır. Doğru tanı ve tedavi için doktora görünülmesi gerekir. Eğer doktorunuz saç dökülmesinin beslenmeye bağlı olduğunu söylerse beslenme prorgamınız gözden geçirilir, gerekli yiyecekler listenize eklenir” diye vurguladı.

2. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ayy Allah korusun.bayanda ne kötü durur

Kel kalmak İstemiyorsanız Beslenmenize Dikkat Edin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beslenmenize dikkat edin...

Beslenmenize dikkat edin...

Diyabette beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesinin amacı, hayatınız boyunca uygulayabileceğiniz en ideal beslenme programını oluşturarak kan şekerinizi normale yakın seviyede tutmak, hiperglisemi ve hipoglisemiyi önlemek, ideal vücut ağırlığınızı sağlamak ve korumak, hastalığınızla ilgili olarak uzun dönemde gelişebilecek büyük ve küçük damar komplikasyonlarını önlemek, çocukluk ve ergenlik...
  2. Kel kalmak istemiyorsanız...

Kel kalmak istemiyorsanız...

Başta erkekler olmak üzere toplumun geniş bir kesiminde görülen saç dökülmesi, görünüm olarak kişiye rahatsızlık verdiği gibi, psikolojisinin de önemli ölçüde bozulmasına yol açıyor. Halk arasında 'kellik' olarak tanımlanan bu sorun nedeniyle pek çok kişi değişik alternatiflere başvuruyor. Kişinin beslenme ve yaşam tarzı da saç dökülmesinin en büyük nedenleri arasında. Özellikle her türlü...
  3. hamile kalmak istemiyoruz

hamile kalmak istemiyoruz

hamile kalma oyunu hamile kalma oyunları hamile kalmak isteyenler hamileler var :baby:onlara en kısa zamanda versin allah ama onlar kadar bizimde istememe hakkımız var benim 3 tane :bebem::bebem::bebem:2 oglan 1 kız herkesin yavrusunu bagışlasın allah ama artık yeter diyenler ben istemiyorum eşim istiyo yada nasıl korunuyum diyenler gelin bizimlede paylaşın yardım edelim birbirimize
  4. hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ben kocamla korunmadan iliskia girdim hamila kalmak istemiyorum ne yapmlym ,ben hap kulanyordum.
  5. Bayram da Beslenmenize dikkat edin !

Bayram da Beslenmenize dikkat edin !

11 Ayın sultanı Ramazanı uğrulamaya ramak kala , uzmanlar bayram da beslenmeye dair önemli açıklamalar da bulundu.1 Ay boyunca tuttuğumuz oruçtan dolayı malum günlük öğün sayısı azaldı , haliyle vücudumuzun dengesi değişti.Bayram da netice itibari ile daha fazla yemek yeme eğilimi olucak.Yemeye fazla eğilim kalıcı hastalıklara davetiye çıkarabilir.Bu yüzden bayram da sağlığınız dan olmamak...

Sayfayı Paylaş