gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Kel kalmak istemiyorsanız...

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Başta erkekler olmak üzere toplumun geniş bir kesiminde görülen saç dökülmesi, görünüm olarak kişiye rahatsızlık verdiği gibi, psikolojisinin de önemli ölçüde bozulmasına yol açıyor. Halk arasında 'kellik' olarak tanımlanan bu sorun nedeniyle pek çok kişi değişik alternatiflere başvuruyor. Kişinin beslenme ve yaşam tarzı da saç dökülmesinin en büyük nedenleri arasında. Özellikle her türlü beyaz ve kırmızı etten uzak bir beslenme tarzı, yani vejeteryanlık, saçların en büyük düşmanı olarak karşımıza çıkıyor.
    Alman Hastanesi Dermatoloji uzmanlarından Dr. Ayşe Özboya, gerekli olan minarel ve proteinlerin yeteri miktarda alınmadığında vücuttaki birçok sistemin çalışmasının aksayacağını belirtti. Özboya, "Düzenli beslenmeyen kişilerin saçları kolay kırılır, bu durumda saçların günlük dökülme miktarı 100 telin üzerine çıkabilir" dedi.
    Özboya, "Vejeteryanlardaki saç dökülmelerinin önüne geçilmesi için vücuttaki eksikliğe yönelik tedavi uygulanmaktadır. Bu tür kişilere demir, çinko, folik asit takviyesi yapılır. Hasta birkaç ayda sağlığına kavuşabilir" diye konuştu.
    alıntı
    Bugün

2. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kel kalmak istemiyorsanız...
    vejeteryan degilim ama malesef sac dokulmesi benimde sorunum

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

canım belirli dönemlerde saç dökülmesi hepimizde yaşanıyor eğer bu çok fazla orandaysa dikkat etmeli özellikle gıda ve vitamin yönünden

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Bendede basladi benimkinin nedeni belli STRES
    bakalim gecer ins. yakinda

Kel kalmak istemiyorsanız... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamile kalmak istemiyorum ilişki sonrası hapları faydalımıdır

hamile kalmak istemiyorum ilişki sonrası hapları faydalımıdır

hamile kalmak istemiyorum hamile kalmamak için hap kalmak istemiyorum ne yapmalıyım kalmamak için ilişkiden sonra ne yapılmalı İLİŞKİ SONRASI HAPI Ertesi gün hapı doğum kontrol yöntemi değildir. Korumasız cinsel ilişkiden sonra, sürdürülmesi kesinlikle istenmeyen gebeliklerin, döllenmiş yumurtanın rahim...
  2. hamile kalmak istemiyoruz

hamile kalmak istemiyoruz

hamile kalma oyunu hamile kalma oyunları hamile kalmak isteyenler hamileler var :baby:onlara en kısa zamanda versin allah ama onlar kadar bizimde istememe hakkımız var benim 3 tane :bebem::bebem::bebem:2 oglan 1 kız herkesin yavrusunu bagışlasın allah ama artık yeter diyenler ben istemiyorum eşim istiyo yada nasıl korunuyum diyenler gelin bizimlede paylaşın yardım edelim birbirimize
  3. Kel kalmak İstemiyorsanız Beslenmenize Dikkat Edin!

Kel kalmak İstemiyorsanız Beslenmenize Dikkat Edin!

Biz bayanlar için saçlar çok önemlidir dişiliğimizi ön plana çıkaran saçlarımız için herkesin uyguladığı bir takım bakım yöntemleri vardır.Fakat bir de saç dökülmesi sorunu yaşayan bayanlar var.Mevsimsel,psikolojik etkenlere bağlı olarak dökülen saçlar bayanlar için ne kadar sinir bozucudur... Yanlış beslenme ve rasgele yapılan diyetlerde ne yazıkki saçları dökmektedir sizlere konuyla ilgili...
  4. hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ben kocamla korunmadan iliskia girdim hamila kalmak istemiyorum ne yapmlym ,ben hap kulanyordum.
  5. İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım?

İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım?

gebeliği önleyen yöntemler,gebeliği önlemek ,gebe kalmak istemiyorum,hamile kalmak istemiyorum,hamile kalmayı engelleyen yöntemler Doğum kontrolü için uygulanacak yöntem, ailenin dini, ahlaki değerlerine uygun ve kişinin sağlığına da zararsız olmalıdır. Etkili ve sağlıklı doğum kontrolü yöntemi uygulandığında çeşitli yararlar sağlanabilecektir: · Ebeveynler çocukların yetiştirilmesine ve...

Sayfayı Paylaş