gebe
  1. afacan çocuk

afacan çocuk Forum Okuru

kelebekler hakkında az kısa bilgiler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında afacan çocuk tarafından paylaşıldı.

kelebeklaer hakkında daha az ve öz bilgiler yzınız lütfen

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Sizin için kelebeklerle ilgili olarak çok kısa bilgiler veriyoruz, umarız işinize yarar :)
    Kelebekler aylarca tırtıl halinde yaşadıkları halde, kelebek olarak yetişkin iken çok kısa bir süre yaşarlar. Bu yüzden bir kısım kelebeklerde beslenme için ağız ve hortum bile bulunmaz. Yaşamlarının bu kısa parçasını beslenmekten çok eşlerini aramak, çiftleşmek ve yumurtlamak, kısaca yeni kuşakları oluşturabilmek için harcarlar.

Kelebeğin tüm ömrü değil de ömrünün son safhası gerçekten kısadır ama yine de bir günden fazladır. Aslında onun için süre önemli değildir. Ömrünün bu en güzel aşamasında düşündüğü tek şey vardır, neslinin devamı. Sürüngen bir tırtıl olmaktan kurtulup, havada özgürce dolaştığı bu kısa sürede amacı uğruna çoğunlukla beslenmez bile....

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tsk ödevimi burdddddddddan yaptın öğretmenden 100 kaptım ve aferin dedi size minettarım

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çook tşk ederim sin sayenizde ödevimi yaptım kısa olsada bir işe yaradı

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben bu siteyi çok beğendim 100 kaptımm vaallaa:);) 3oo 500 300
    500 thenk you verim aç

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sizin için kelebeklerle ilgili olarak çok kısa bilgiler veriyoruz, umarız işinize yarar
    Kelebekler aylarca tırtıl halinde yaşadıkları halde, kelebek olarak yetişkin iken çok kısa bir süre yaşarlar. Bu yüzden bir kısım kelebeklerde beslenme için ağız ve hortum bile bulunmaz. Yaşamlarının bu kısa parçasını beslenmekten çok eşlerini aramak, çiftleşmek ve yumurtlamak, kısaca yeni kuşakları oluşturabilmek için harcarlar.

Kelebeğin tüm ömrü değil de ömrünün son safhası gerçekten kısadır ama yine de bir günden fazladır. Aslında onun için süre önemli değildir. Ömrünün bu en güzel aşamasında düşündüğü tek şey vardır, neslinin devamı. Sürüngen bir tırtıl olmaktan kurtulup, havada özgürce dolaştığı bu kısa sürede amacı uğruna çoğunlukla beslenmez bile....

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çook teşekkürler sayenizde ev ödevimi rahatlıkla yaptım :)

11. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çokkkkkkkkkkk teşekkürler performans ödevimi yaptım

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bncede çok işime yaradınız çok saolun hem kısa hmde öz işimi çok yaradı tekrardan tşk.:)

14. yağmur yıldız

yağmur yıldız Forum Okuru

kelebek

kelebekler bir omurgasız hayvandır ve çok güzellerdir

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kelebekler hakkında az kısa bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kelebekler hakkında bilgi

kelebekler hakkında bilgi

kelebekler hakkında bilgi kelebek hakkında bilgi kelebek ile ilgili bilgiler kısa kelebeklerle ilgili bilgiler Yeryüzünde 100.000'den fazla kelebek çeşidi yaşamaktadır. Kelebekler hayata küçük tırtıllar olarak başlarlar.Bir çok biçimlere girip çıktıktan sonra alacalı ve güzel renkli bir kelebek halinde uçmaya ve çiçekten çiçeğe konmaya başlarlar.Bu geçiş döneminde...
  2. Atletizm Hakkında Kısa Bilgi

Atletizm Hakkında Kısa Bilgi

atletizm hakkında bilgi atletizm kısa bilgi hakkında kısa ile ilgili bilgiler genel Atletizm Nedir? ATLETİZM, farklı aktivitelerden oluşan, geniş kapsamlı bir spor alanıdır. Çeşitli ve karmaşık özellikler taşır, faaliyetleri yıl boyu sürer. Küresel bir spor’dur. Kökleri insanlığın en eski dönemlerine dayanır, tüm kıtalarda yaygındır. İnsanlar Medeniyetlerin ilk çağlarından beri...
  3. gitar hakkında kısa bilgi

gitar hakkında kısa bilgi

gitar hakkında kısa bilgi gitar ile ilgili bilgiler ile ilgili kısa bilgi hakkında bilgiler Günümüzde gitar, tüm dünyada ve ülkemizde en çok ilgi gören çalgılardan birisidir. Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan gitar, tarih boyunca çeşitli coğrafya ve uygarlıklarda çok değişik şekillerde kendisini göstermiş, zaman içerisinde çalgı yapısı, tel, akord sistemi, çalma teknikleri açısından...
  4. Emo hakkında kısa bilgiler

Emo hakkında kısa bilgiler

Emo 1moda 1müzik türü mutsuzluk,yalnızlık,melankoli durumu olarak anlatabiliriz.Emo olmak genellikle mutsuzluk depresiflik olarak adlandırılır.içinde hissettiğin acıyı cesurca dışa vurmandır. En popüler 5 emo 1-cute is What we aim for 2-avengeld sevenfold 3-the early november 4-hellogoodbye 5-quietdrive Öncülerinden my chemical romance`yi örnek verebiliriz. *disco değil retro olmak,...
  5. Erezyon hakkında kısa bilgi

Erezyon hakkında kısa bilgi

Lütfen bana erezyon nedir zararları nelerdir bunun hakkında kısa bir bilgi içeren makale verir misiniz.

Sayfayı Paylaş