gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Kelekli yaz sonu salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; kelekli son yaz salatası ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim misafirlerim geleceği zaman soframda farklı tatları servis etmeyi severim. Farklı bir meze yada salata her zaman masanızın görseline de tadına da katkıda bulunacaktır. Bu maksatla siz güzel meleklerime kelekli son yaz salatasını sunuyorum leziz salata tarifleri arasına bir yenisini ekliyorum. Ben keleği turşuda, salatada ve cacıkta kullanırım ve çok da beğenirim. Genellikle misafirlerim de beğenir :)

Malzemeler:
    2 adet kelek,
    2 domates,
    2 dal taze soğan
    Nane, limon, tuz ve zeytinyağı
    2 adet kelek, 2 domates, 2 dal taze soğan ve biraz da naneyi irice doğrayın. İçine biraz limon, tuz ve zeytinyağı ekleyip karıştırın. Nefis salatamız yenmeye hazır.

Kelekli yaz sonu salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. diyet yaz salatası!

diyet yaz salatası!

yaz salataları Malzemeler: 1 adet küçük göbek marul 1 çorba kaşığı zeytinyağı 1 adet limon 2 çorba kaşığı sirke 1 çorba kaşığı yoğurt 1 adet kırmızı biber 1 adet domates 2 çorba kaşığı ufalanmış diyet beyaz peynir Pişirme Süresi: 15 dak.-2 Kişilik Hazırlanışı: Göbek marulu yıkayıp elinizle iri parçalara bölün. Üzerine domatesi ve kırmızı biberi doğrayın. Zeytinyağı, sirke, limon ve...
  2. Soya filizli ve tavuklu roka salatası

Soya filizli ve tavuklu roka salatası

KAÇ KİŞİLİK: 4 HAZIRLAMA SÜRESİ: 30 dk PİŞME SÜRESİ: dk Malzemeler: 1 demet roka 2 havuç 50 gr soya filizi 100 gr tavuk göğüs eti 1 çorba kaşığı iri çekilmiş ceviz 1 çorba kaşığı zeytinyağı 1 çorba kaşığı sirke Tuz, karabiber Hazırlanışı: * Tavuk etini tuzlu suda haşlayıp süzün. Soğuyunca küp küp doğrayın. Rokayı temizleyip doğrayın. Havuçları temizleyip jülyen...
  3. Sarp - Yazın Sonu

Sarp - Yazın Sonu

Yazın sonu Özledim yanık tenini Sahilde sevişmelerimizi Saatler boyunca O masum öpüşmeleri… Özledim bikini izini Sımsıcak gülüşlerini Saatler boyunca Ateşli sevişmeleri Şimdi artık hepsi bitti Hikayenin sonu geldi Gözlerimi araladığımda Hiç biri yaşanmamış gibiydi Şimdi artık oyun bitti Bu yazında sonu geldi Gözlerimi araladığımda Hiç biri yaşanmamış gibiydi
  4. etli yaz salatası

etli yaz salatası

ETLİ YAZ SALATASI Malzeme: 200 gr. dana bifteği 2 çorba kaşığı sıvı yağ 1 soğan 2 çorba kaşığı sirke yarım çay kaşığı hardal 1 çay kaşığı karabiber 200 gr. taze fasulye 1 adet kıvırcık salata 4 çorba kaşığı sıvı yağ yarım demet maydanoz Yapılışı: Bifteğin her iki yanını iyice kızartıp, yağdan çıkartın. Tuzlayıp biberleyip, soğumaya bırakın. Sonra çok ince şeritler halinde...
  5. Sonu gelmesin yazımın

Sonu gelmesin yazımın

Mavi gündüzün içinde, kara gecenin altında yüreğimi akıta akıta ağlayacak ölesiye nedenlerim vardı. . . Kendimi Hakka emanet edip, yazgımı kabul edip; Sustum . . . (Yuttum)! Nedenler, sonuçlara vesileyken, anlamsızlığına yakınmak hayatın yasaktı. Kırık kürekli bir kayıkçı misali, inancından taviz vermeden kürek çekmek! Su alıyor kayığım, yüreğime kaçak var. Yazamadım hasret olduğum...

Sayfayı Paylaş