gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kelime-i Tevhid cümlesi nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kelime-i Tevhid cümlesi nedir? ne anlama gelmektedir bana yardım edin meleklerim lütfen. Tşk.

2. elvin berfin

elvin berfin Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Bismillâhirrahmânirrâhîm (Rahman ve Rahim Olan ALLAH'ın Adıyla)

Resulullah (s.a.v) söyle buyurdu: Rabbini zikredenle zikretmeyenin benzeri, diri ile ölünün benzeridir. (Buhari)

"LA İLAHE İLLALLAH"

"Bir kere huşû içinde okunduğunda, defterden 4000 büyük günahı sildirir. Okuyan kişiyi 4000 derece yükseltir. (Terazinin bir tarafına Kelime-i Tevhid konulup diğer tarafına Yaratılmış herşey konulduğunda dahi Kelime-i Tevhid ağır gelecek ve onu tartamayacaktır.)
    Peygamberimizin Allah'tan alıp haber verdiği şeylerin hepsine birden, topluca inanmak demektir.

Bir kimse, mânâsını bilerek ve kabûl ederek:

"Lâ ilâhe illâllah Muhammedün rasûlüllah" dese icmalî olarak îman etmiş olur.

Bu cümleye Kelime-i Tevhid denir. Mânâsı şudur:

Lâ ilâhe illâllah: Allah'dan başka hiçbir ilâh ve hakikî ma'bud yoktur. Muhammedün rasûlüllah: Muhammed (asm), Allah'ın Rasûlü ve Peygamberidir.

Kelime-i Tevhid cümlesi nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğin başında kelime-i şahadet!

Bebeğin başında kelime-i şahadet!

Sudan'da yeni doğan bir bebeğin başında Kelime-i Şehadetin yazılı olması doktorları şaşırttı. Sudan"da bir hastahanede dünyaya gelen bebeğin başının üst tarafında "Lâ ilâhe illallah Muhammedun Resûlullah" ibaresinin yazılı olması doktorları şaşırttı. Doğumu gerçekleştiren Sudanlı doktor Muntesir el-Akbar gazetesine yaptığı açıklamada, hayatında ilk kez böyle doğum ile...
  2. Kelime-i Tevhid-in anlamı nedir?

Kelime-i Tevhid-in anlamı nedir?

Kelime-i Tevhid-in anlamı nedir? bana yazı olarak verir misiniz lütfen.
  3. twitter'ın kelime anlamı nedir

twitter'ın kelime anlamı nedir

twitter'ın kelime anlamı nedir ? selam millet twitter'ın kelime anlamı nedir bilenleri buraya alalım lütfen :)
  4. Kelime-i Tevhid ve Anlamı hakkında bilgi verin

Kelime-i Tevhid ve Anlamı hakkında bilgi verin

Merhaba arkadaşlar hepinize hayırlı ve neşeli bir gün diliyorum ve sizden de aranızda dini konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa Kelime-i Tevhid ve Anlamı hakkında bilgi istiyorum.
  5. Rüyamda Kelime-i Tevhid okumak?

Rüyamda Kelime-i Tevhid okumak?

şuan 7 haftalık hamileyim ve rüyamda yanımda bir adam var ve elinde bir tablo üzerinde altın renkli yazılılarla arapça bişiler yazıyor. Adam okuyamıyor dönüp adama " Lâ ilâhe illallah Muhammeden Resûlullah " yazıyor diyorum. Bunun anlamı nedir? Birde boynuzları kocaman bir koç gördüm üzerime geliyordu boynuzlarından tuttum imdaaat diye bağırmaya başladım..

Sayfayı Paylaş