gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kelimelerden yollar yaptım kendime...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Kelimelerden yollar yaptım kendime. En güzellerini seçtim özenle. Kimi uzaklardan seher yeli ile geldi kondu başucuma, kimi karlı tepelerin zirvesinden çığ misali indi üstüme. Hayatın anlamını yeniden yazdım kelimelerle. Yeni bir başlangıç yaptım, onlarla kapattım eski sayfaların yapraklarını. Kalemim titredi kimi zaman kelimeler dağıldı toparlayamadım. Tam hayata beyaz bir sayfa çevirmişken mürekkebim döküldü karardı hayat, durdu zaman. İnadına yeni tarihler attım, gelmemiş tarihler, yaşanmamış hepside.

An oldu tek kelime anlattı aklımdan geçenleri tıpkı bir bakışın her şeyi anlattığı gibi. An oldu cümleleri cümlelere ekledim olmadı, dolmadı kağıtlar. Alfabemdeki harfler yetmedi kimi zaman, ne yazsam anlatamadım derdimi kimselere. Damlalarım aktı sayfalarıma o zamanlarda, ellerim tutmaz oldu, gözlerimse görmez. Aklımdan birçok geçti ama ne ben o birçoklara yetişebildim ne de birçoklar beni bekledi.

Adımlarım kilitlendi kelimelerden kurduğum yollarımda. Zaman akıp geçti de bir ben geçemedim zamana inat yol almaktan. İnadına yaşadım yazdıklarımda , inadına haykırdım, içimde ne varsa kustum kelimelerle hepsini. Bomboş kaldı içim, ardından yeni kelimelerle doldurdum gidenlerin yerini.

Kimi zaman virgül koydum yenileri eklensin ardı gelsin diye. Kimi zamansa son noktayı attım yaşandığı yerde kalsın hayat, bir adım bile atamasın diye.

Gün oldu sevda koydum yazımın başlığını, gün oldu hüzün. Sevda ile hüzün birleşti aniden aynı cümlede yeniden doğdu. Ne sevda yarıştı hüzünle, ne de hüzün sevdayla. Birde baktım sevdada hüzün hüzünde sevda varmış meğerse.

Kimilerinin kuramadığı köprüleri kurdum ben kelimelerimle. Sevgi koydum ayaklarının ismini, yıkılmasın istedim kötülüklere karşı. Güzel ne varsa içinde sakladım. Hayat koydum köprünün adını. Yola çıkanlara yaren olsun, güzel başlangıçlarını yine güzel bitirsinler diye.

alıntı

Kelimelerden yollar yaptım kendime... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KÖTÜ YOLA düşen kelimeler!

KÖTÜ YOLA düşen kelimeler!

Türkce'de Küfür Olarak Kullandigimiz Bircok sözcük Aslinda Cok Masum Anlamlar Tasiyor. Türkce'ye Yabanci Dilden Gecen Bazi Sözcükler İse Gercek Anlamlarini Çoktan Yitirmis. İste Onlardan Örnekler... Angut: Bİr Çesit Kus Türüdür .Angut Kusu'nun EŞİ Öldügü Zaman (yanina O Anda Baska Bİr Yirtici Hayvan Veya Bİr İnsan Gelse Dahi) Gözlerini Bİr Dakika Bİle Esinİn Ölüsünün Üstünden Ayirmadan O Da...
  2. Ben Kendime Ne Yaptım..!

Ben Kendime Ne Yaptım..!

Bembeyaz kağıtlara o kadar çok içimi döküp yırttım attım ki.Çöplükler benim duygularımı anlatan kağıt parçalarıyla dolu.. Neler umdum neler buldum şu yaşa kadar hayattan..Uzun bir süre yılmadım.Tekrar tekrar hep baştan başladım.. Yaşama sevincimden hiçbir şey yitirmedim.Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdi.. Çocukları hep çok sevdim.Çiçekleri,ağaçları,denizi kısacası tabiatı... Böceklerden...
  3. Kötü yola düşen kelimeler!

Kötü yola düşen kelimeler!

Angut: Bir çeşit kuş türüdür . Angut Kuşu'nun eşi çldüğü zaman ( yanına O anda başka bir yırtıcı hayvan veya bir insan gelse dahi) gözlerini bir dakika bile eşinin Ölüsünün Üstünden Ayırmadan oda ölene kadar onun başucunda bekler... Dangalak: Gerçek anlamı 'Gereksiz Konuşan Kişi'dir Denyo: Delibozuk, dengesiz gibi anlamlarının yanı sıra orta oyunda mahallenin aptalı diye kullanılır. Bir...
  4. tek bir kelimeyle kendinizi tanımlayın

tek bir kelimeyle kendinizi tanımlayın

kendinizi tanımlayın yalnızca "bir kelime" ile kendinizi anlatın....bize... ??? *bir kelime forumda açıklayabilir noktalama işaretlerinden faydalabilirsiniz..* --------------------------------------------- duygusal asosyal dürüst samimi asabi veya.......... veya..... sükûti
  5. Melekler kendinizi tek kelimeyle tanımlayın

Melekler kendinizi tek kelimeyle tanımlayın

Kendimizi tek kelimeyle anlatmak istesek hangi terim bizi anlatır.hepimizin kendimizle özleşen,belirgin özellikleri vardır genelleme yaparsak bizi çözümleyen tek sözcük desek sizler neler söylersiniz......

Sayfayı Paylaş