gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kemal Derviş, Akbank'a danışman oldu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Akbank, banka için ortaya çıkan koşulları değerlendirmek için Uluslararası Danışma Kurulu oluşturdu.
    Kurulun başkanı eski Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı, eski Devlet Bakanı Kemal Derviş olacak.

Kurulun diğer üyeleri Dünya Bankası eski Başkan Yardımcısı ve Başekonomisti ve London School of Economics Ekonomi Profesörü Lord Stern; Citigroup Eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sir Win Bischoff; Olayan Financing Company CEO'su Lubna Olayan; Harvard Üniversitesi Ekonomi Profesörü Dani Rodrik; Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve Akbank Yönetim Kurulu'ndan Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer; Yönetim Kurulu Üyesi, Yönetim Kurulu Danışmanı ve Şeref Başkanı Erol Sabancı; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kozanoğlu; Murahhas Üye Bülent Adanır; Murahhas Üye Hayri Çulhacı ve Akbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Kurtul olacak.

Yılda iki defa toplanacak Danışma Kurulu'nun ilk toplantısı Temmuz ayında İstanbul'da yapılacak.

Kemal Derviş, Akbank'a danışman oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kemal Derviş

Kemal Derviş

Kemal Derviş (10 Ocak 1949 - İstanbul) Türk iktisatçıdır. İngiltere'de London School of Economics'den ekonomi alanında lisans ve lisansüstü derecelerini aldıktan sonra ABD'nin Princeton Üniversitesi'nde doktorasını yaptı. 1973-77 yılları arasında ODTÜ ve Princeton Üniversitesi'nde ekonomi alaında ders verdikten sonra, 1977'de Dünya Bankası'na girdi ve bu kurumda 1996 yılında Ortadoğu ve...
  2. Mustafa Kemal Nasıl "Atatürk" Oldu

Mustafa Kemal Nasıl "Atatürk" Oldu

mustafa kemal nasıl atatürk oldu mustafa nasıl kemal oldu atatürk adı ün adı Gazi Çiftliğinde dolaşıp hava alırken oldukça yaşlı bir kadına rasladık. Atatürk attan inerek bu ihiyar kadının yanına sokuldu. - Merhaba nine... Kadın Ata'nın yüzüne bakarak hafif bir sesle; - Merhaba dedi. - Nereden gelip nereye gidiyorsun? Kadın şöyle bir duralayıp, - Neden sordun ki, dedi. Buraların...
  3. Kemal Unakıtan ameliyat oldu

Kemal Unakıtan ameliyat oldu

Tedavi için Amerika'ya giden Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın by-pass ameliyatı başarılı geçti. ABD'nin Cleveland kentinde tedavi amacıyla hastanede bulunan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, by-pass ameliyatı oldu, ameliyatın başarılı geçtiği öğrenildi. Bakan Unakıtan'a Cleveland Clinic'te refakat eden oğlu Abdullah Unakıtan, ''babasının by-pass ameliyatı olduğunu, ameliyatta yüzde yüz...
  4. Kemal Derviş Brookings'e başkan yardımcısı oldu

Kemal Derviş Brookings'e başkan yardımcısı oldu

Kemal Derviş, önemli düşünce kuruluşlarından Brookings Institution'in Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. BM Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığı görevi geçen haftalarda sona eren Kemal Derviş, bugünden itibaren Washington'un önemli düşünce kuruluşlarından Brookings Institution'in Başkan Yardımcılığı ve Küresel Ekonomi ile Kalkınma Programı'ndan Sorumlu Direktörlük görevine...
  5. Ustura Kemal Dizisi De Reyting Kurbanı Oldu !

Ustura Kemal Dizisi De Reyting Kurbanı Oldu !

Bu konu; ustura kemel dizisi yayından kaldırıldı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, reyting kurbanı diziler birer birer ekranlara veda ediyor. Geçtiğimiz hafta Suskunlar dizisinin yayından kaldırılmasının ardından Ustura Kemal dizisinin de yayından kaldırılmasına karar erildi. İşte detaylar.. Yeni yayın döneminde büyük umutlarla başlayan Ustura Kemal, reytinglerde...

Sayfayı Paylaş