gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kemerinizi çok sıkmayın çünkü...

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Reflü, son yılların en sık rastlanılan hastalıklarından birisi. Hastalığın artmasının bir çok sebebi var. Ama aralarında birisi var ki...Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yücesoy, reflünün toplumda sık görülmesinin en önemli sebepleri arasında sıkı bağlanan kemer, şişmanlık ve kullanılan bazı ilaçlar olduğunu söylüyor. Yücesoy'a göre damar ve kas gevşetici ilaçlar, kemik erimesi tedavisinde kullanılan ilaçlar, kalsiyumlu ilaçlar, bazı tansiyon ve antidepresan ilaçlar yemek borusundan kaçağı önleyen mide kapağının bozulmasına sebep olarak reflüyü artırıyor. Prof. Yücesoy, reflüyü artıran sebeplerden birinin de kemerin sıkı bağlanması, korse ve kuşaklar olduğunu anlattı. Yücesoy, turşu ve yağda kızartılmış yemekler ile çiğ soğan, sarımsak, nane, turp, tere gibi sebzelerin de fazla tüketildiğinde reflüyü artırdığını kaydetti.

Kemerinizi çok sıkmayın çünkü... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kargo - Çünkü Çok Zor

Kargo - Çünkü Çok Zor

Bu soğuk yağmur ,esen rüzgar Bu anlaşılmazlık,incitmesin seni Boş odalar, insanlar Bu yalnızlık ,ürkütmesin seni Sınırlar var dudaklarda başlayan çok zor Dikkat et kendine Bu mutsuz günler ,bitmez hüzün Bu sessiz isyan ,aldatmasın seni Bu suskun yüzler Sahte gülüsler, bu kargaşa Hiç kırmasın seni Bu sıcak eller ,gizli anlaşma Bu zamanlama ,korkutmasın seni Beni düşün bir de Yalnız bir hayat...
  2. Belki de çok fazla korkuyorum ..ÇÜNKÜ; BEN ILK DEFA SEVIYORUM...

Belki de çok fazla korkuyorum ..ÇÜNKÜ; BEN ILK DEFA SEVIYORUM...

Korkuyorum! Hakkettigin mutlulugu sana verememekten korkuyorum Seni beni sevdiginden fazla sevememekten korkuyorum Senin sevgine layik olduktan sonra baskalari tarafindan o sevgiyi kaybetmekten korkuyorum Seni kazandim derken kaybetmekten korkuyorum Aramizdaki maneviyat haricindeki uçurumlardan korkuyorum Senin kalbini daha fazla kirmaktan korkuyorum O temiz ve masum göz yaslarini...
  3. Çok Şık Örgü Kemer Modelleri 2012

Çok Şık Örgü Kemer Modelleri 2012

örgü kemerler örgü kemer modelleri bayan kemer modelleri 2012 Bu yıl pantolonlarımıza, elbiselerimiz gömleklerimizin üstüne bol bol kemer takacağız melekler, trend bu :) Çeşit çeşit kemerlerin içinde örgü kemerler çoklukla kullanılacak. Şimdi sizlere örneklerini sunacağımız deri ve hasırdan tasarlanmış çeşit çeşit kemerleri siz de kıyafetlerinizde tercih edebilirsiniz.. :)

Sayfayı Paylaş