gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Kendi Kendimi Nasıl Hipnoz Ederim

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

kendimi nasıl mutlu edebilirim kendimi nasıl hipnoz edebilirim hipnoz ederim Bir insanın kendi kendini hipnoz edebileceği hiç aklıma gelmezdi ama oluyormuş.Ben deneyeceğim blki olur meleklerim.Merak ediyorsanız eğer siz de deneyin...

Tanım olarak, bir konuya yüksek seviyede konsantre olma ve bu konuda talimatları yerine getirme isteğine hipnoz deniyor.

Sigara içme, obezite gibi sorunlarda, duygusal gerilimlerde ve bazı tıbbi durumlarda işe yarayabiliyor.

1.Gözlerinizi kapatıp düşüncelerinizden kurtulmayı deneyin. Başlangıçta düşünmemenin zor olduğunu göreceksiniz. Kafanızda sürekli fikirler dolaşacak. Dikkatinizi toplayın. Bir süre sonra düşünceler çıkıp gidecektir.

2.Parmaklarınızdaki basıncı hissedin. Bu basıncın dokunulabilir olduğunu, belli bir rengi ve şekli olduğunu düşünün. Sonra bu şekillenmiş basıncın vücudunuzdan ayrılıp sizden uzaklaştığını hissedin. Bu uzaklaşma sürecinde bir sis hayal edebilirsiniz. Bu sayede gerginliğiniz azalır.

Yavaş yavaş ve teker teker vücudunuzun bütün bölümlerini serbest bırakın. Vücudunuz ve kafanızdaki her şey bir anda serbest kalacaktır.

3.Yavaş ve derin nefesler alın. Nefes verirken vücudunuzdaki gerginliğin siyah bir bulut içinde sizi terkettiğini hayal edin. Nefes alırken, havanın hayat ve enerjiyle dolu ışıklı bir güç olarak size döndüğünü düşünün.

4.Şu anda tamamen sakinleşmiş durumdasınız. 10'dan geriye doğru sayacağınızı kendinize söyleyin. Her numarayı beyninizde iyice resimleyin. Numaralar büyük olabilecekleri gibi, altın renginde veya aklınıza gelen başka şekillerde de olabilirler. Her numaradan sonra kendi iç dünyanıza gireceksiniz. İsterseniz bütün çevreyi de hayal ederek 10 basamaklı bir merdivenden indiğinizi düşleyebilirsiniz.

5.(Altın kural) İşte şimdi sizi etkileyen problemi çözmenin zamanı. Kendinizle konuşmaya başlayın. İstediğiniz kadar bu konuda kendinizle konuşabilirsiniz ama devamlı pozitif cümleler kurarak. Çünkü iç dünyanız olumsuz cümleleri umursamaz.

6.Yeterince konuştuğunuzda, kendinize O'dan 10'a kadar sayacağınızı söyleyin. Saymayı tamamladığınız zaman yavaş yavaş normal halinize döneceksiniz. Sayarken numaraları yine detaylı biçimde resimleyerek hayal edin.

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Yukkk anam ben almıyım korkarım tatlışş ben üle şeylerden abee:p kız bide normale dönmedini düşün abowwwww :)

3. üni-melek

üni-melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    cok ilginç bi paylaşım olmus sekerim sağol ellerine saplık.ama ya geri normale dönemezsek:S

4. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Orası da işin adrenalini canım :D

5. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Adrenalinmiş.... :S sonra deriski ben bunu bi yerden hatırlıyorum.. sanki önceden yaşamıştım falannnnn

6. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

ben yaptım arkadaşlar süper oluyo:)

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben denedim başta bir yorgunluk oluyo sanki beynin yerinde değilmiş gibi oluyo,bende yeni yaptım inşallah kötü birşey olmaz :)

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ayy herekse tavsiye ederım arkadaşlar rahatlatıyo

9. Krizma

Krizma Forum Okuru

ben yaptım aynı dediği gibi oluyo insan ara sıra kendinden geçiyo ama iyi hissetiriyo:26:

10. fatma bora

fatma bora Forum Okuru

ben buaralar çok yalnız hissediyorum kendimi çok mutsuzum herşeye alınıyor ve sanki heşey üsteme geliyor en kötüsüde güvene bileceğim ardaşım da yok ve sevdiğimin başkasıyla olduğunu görmem beni çok kötü duruma koyuyor kısacası çok mutsuzum ama sadece sabrediyorum ve bütün erkeklere güvenmiyorum hatta nefret ediyorum:):eek:o_O:(:bathbaby::kiss:

Kendi Kendimi Nasıl Hipnoz Ederim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kendi Kendini Hipnoz(Oto Hipnoz)

Kendi Kendini Hipnoz(Oto Hipnoz)

hipnozun faydaları otohipnoz video kendi kendine hipnoz video kendini hipnoz et oto Bir kişinin kendi kendini hipnoz edemeyeceğine dair eski bir inanç vardır ve bu hipnoanaliz için de geçerlidir. Hipnoanaliz gıdıklama veya gıcıklanmaya benzer. Kişinin kendi kendini hipnoanaliz etmesi oldukça zordur. Yine de rahatlama, anestezi ve sınırlı diğer durumlar için self hipnoz uygulanabilir ve de...
  2. kadınLarı nasıl hipnoz edersiniz

kadınLarı nasıl hipnoz edersiniz

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  3. Koç Burcu Erkeğini Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz

Koç Burcu Erkeğini Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz

Hoşlandığınız erkeğin burcu Koç ve siz ona nasıl davaranmanız gerekdiğini bilmiyormusunuz buyrun o zaman kızlar :ehi: Kolay ele geçirilir olmayın. Cinselliği önemseyin, bir dişi olduğunuzu asla unutmayın. Sizi farketmesini sağlayın. En az bir özelliğinizi ön planda tutun. Kendinizden emin ve oldukça güvenli bir duruş sergileyin. Hayatı eğlenceli ve biraz da maceracı tarafından görmeye bakın...
  4. YAY Burcu Erkeğini Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz

YAY Burcu Erkeğini Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz

yay burcu erkeğini etkilemenin yolları yay burcu erkeğini aşık etmenin yolları elde etmenin aşık etkilemenin Birinden hoşlanıyorsunız her yolu denediniz ve bir türlü kendinize aşık edemediniz o zaman birde burcunun özellikleri öğrenip o yolla kendinize aşık etmeye ne dersiniz... Buyrun kızlar Yay burcu erkeğini kendinize aşık etme yolları Yay burcu erkeğine âşık bir kadın için notlar......
  5. Larenjit kendini nasıl belli eder

Larenjit kendini nasıl belli eder

Melekler, arkadaşım larenjit olabileceğimi söylüyor, annesinde de aynı belirtiler varmış.Yazarmısınız buraya lütfen larenjitin belirtileri neler ?

Sayfayı Paylaş