kendi sesimle konuşmaktan bıktım nelur yardımcı olun

deryaliyim_21

Üye
Üye
kendi sesimle konuşmaktan bıktım nelur yardımcı olun
söze taa en başatn başlamak istiyorum bir buçuk yıllık evliyim 4 aylık bir kız bebeğim var eşimle birbirimizi çok seviyoruz.eşimin bababsı yıllar önce vefat etmiş bu yüzden kaynanamla oturuyorum.yani anlayacağınız bende bir kaynana maduruyum.üstelik maduriyetimin kimse farkında değil eşim bile.artık kendi iç sesimle konuşmaktan yoruldum sanal alemde derman arıyorum.bebeğim çok yaramaz sürekli ilgi isteyen ağlayan bi bebek.ve ben, çok yoruyor.onu uyuttuğun her anım temizlik yemek bulaşık ütüyle geçiyo .çok titizim aslında.tuvalet banyo günlük temizlenir mutfak tezgahı hep pırıl pırıl yerler süpürülür silinir.akşam yemeğim çorbam yemeğim salatam hep dört dörtlüktür.ama kaynanama yine yaranamıyorum.yorgunluktan canımda çıksa aldırmaz.bir pilav yaparken başına on kere gider iki kavurur pirinçleri altını kapatır çocuğu alırım kucağıma.çoçuğun gönlünü yapar pusete koyarım pilavın altını tekrar yakar kaldığım yerden devam ederim de kadın dur kızım ya çocuğu alayım yada ben yapayım pilavı demez.ama ne zaman bi misafir gelse öyle bi anlatır ki sanki çocuğuma hep o bakıyo.ne kadar şanslıyım dimi.bebek görmeye gelenler akrabalar misafirler gelenim gidenim çok şükür eksikte olmaz gece çocuğumu uyutunca yatmam oturur pasta börek çörek yaparım yarın gelecek misafire.yinede dır dırı bitmez.çoçuğun bir kere altını almışlığı yoktur yada uyutmuşlığu.günde iki defa alır kucağına.o da sevemek için.herşeye karışır söylenir.herşeyi ona danışmamı bekler.akşam pişirceğim yemeğe kadar.sorarım da bazen de sormadan koyarım.darılır.kendisi şeker hastası her hakareti eder BEN ŞEKER HASTASIYIM BENİM DENGESİZ KONUŞMALARIMI HOŞ KARŞILAYACAKSINIZ der.insan gelinine itilmiş der mi.bizim ki der.sezeryan la yaptım doğuöu öu .hamilelik kilolarımı versemde göbek duruyo.kadın bana itilmiş dedi.susutum.sezeryanla amelyet olup daha hastahaneden çıkmadan daracık korse giyebilin var mı.ben giydim.korkumdan benle dalga geçecek kocamı benden soğutacak diye göbeğim kalacak korkusuzla dikişlerime hiç aldırmadan giydim.kadın yinede görüntüme söyledi söyleyeceğini.lohusalığımı hiç sormayın.inek mi olmadım.gece çocuk uyanır benim saçlar karışık birbirine diye bana yupilik lakabını taktı.zaten çocuk huysuz ağlıyo.sütüm gelmiyor.bide bunlar üstüme gelmez mi yok senin sütün zehirli lafları.sütüme tahlil yaptırmak istemesi.dalga geçer gibi alınacağımı hiç düşünmeden lakap takmalar.yok çocuk kime benziiyo tartışmaları.bebeğimi herkez bana benzettiği halde soranlara hep babasına benziyo der.çünkü ben onun gözünde çirkinim.kocam az şaka yapsa canım karım falan dese o taraftan tühh nideriz tek bunun karısı var demeler..... ben yaptım aslında ben alıştırdım hep susutum hala susuyorum.çöpü çöp üstüne koymaz.yer içer olduğu yerde bırakır hiç birşeye karışmaz.beklemiyorumda zaten ama en azından yetiştiremediğimi gördüğünde bir kap yemekte mi yapamazsın.birlikte yaşamaının getirdiği şartları eşim hep benden bekliyo.hep ben haksızım ben susmalıym o yaşlı.anasına da düşkündür haaa.aman düşkün olsun bi bebek kolay mı büyüyo..ama beni de görse ne kadar üzüldüğümü.kendimi hizmetçi gibi hissediyorum.yatak pijamalarımı bile değiştirmeye vakıt bulamıyorum bazen.benide bi anne doğurdu nedir bu kaynanaların yaptığı.sizinde kızlarınız var.ne olur azcık yardım etsen.en azından sadece bu yıl bebeğim az büyüyene kadar görüyosun işte halimi.oğlunun yanında da melek gibi davranır.kocam bi türlü görmez anasının marifetlerini.canıma tak eder anlatacak olsam susturur.haklısın ama ben fedakarlığısenden bekliyorum der.anlayacağınız ben çok mutsuzum çokkk

ben daha küçüğüm ama sizi yinede anlıyorum benmde sizin gibi dertleşecek bir arkadaşa ihtiyacım var çünkü benmde sizin gibi sorunlarım çok.
bu çok kötü evet çünkü bende hep kendi iç sesimle dertleşiyorum.
yoksa yok kimsem yok.
sizide anlıyorum çünkü annem de bir zamnlar aynısını yaşamıs aynı sizin gibi olmuş herşey.
babam istanbulda çalışır annem köyde dedem kaynanası ve 5 tane olan babamın kız kardeşleriyle kkalırmış.
her işi anneme yaptırırlar ve beğenmezlermiş.
ablam doğmuş sonra annem hem ablama hem de evin temizliği ile falan ilgilenmiş.
tek ev değil o 5 kızın afedersiniz ped yok tabi bizim köyde altlarına koydukları kanlı bezleri bile yıkarmış.
bende sizin sorununuzu görünce dedim aynı benm gibi.

annem şuan hasta bi kadındır.yılların birikimini vücüdümüz dışarı hastalık olarak vuruyor alah sabır versin hepimizi

Ne yazıkki gelin kaynana çatışmasını yaşayan binlerce kadından birisisin... Amaçları ne istedikleri ne anlamıyorum ama gerçekten ortalığı blender gibi karıştıran birçok kaynana var...Hatta bu sorunların bazıları maalesef boşanmaya kadar gidebiliyor. Oğullarını paylaşamıyorsunuz niye evlendiriyorsunuz demek gereğini duyuyorum..Tüm kaynanaların hakkını yememek lazım. Gelinine kızı gibi davranıp hatta oğlunun karşısında bile duran birçok kayınvalide de var onların ellerinden saygı ile öpüyorum..Sonuçta kimse mutsuz olmak boşanmak ve sorun yaşamak için evlenmiyor. İşin çok zor Allah'dan kaynananı ıslah etmesini diliyorum. Yapan yaptığını öyle yada böyle çekecektir. Bu dünyada herkesin bir sınavı var cnm bana göre seninde sınavın en başta sabır.... Yuvana çocuğuna eşine dört kolla sarıl ve sahip çık sakın eşine kayınvaliden hakkında ileri geri konuşma çünkü hiçbir erkek ailesi hakkında konuşulmasını istemez ve hatta haksız da olsa kabul etmez...Daha çok eşinin nazarında küçülürsün ve hakarete bile maruz kalabilirsin... Biraz sabır et ve sende gerekirse kayınvaliden gibi oyna... Nasıl ki oğluna karşı ikili oynuyorsa sende eşine karşı oyna somurtkan sinirli suratı asık davranma daha çok cilve yap neşeli görünmeye çalış eşinin gözünde daha çok yücelirsin ve diğer tarafıda çatlatırsın:D:D Birgün gelecek sorunların bitecek öyle böyle bitecek bunu unutma ama şu günlerin bir daha gelmiyecek kıymetini bil...Allah yar ve yardımcın olsun....

Deryaliyim_21 yazdıkların şaka gibi. İnanılmaz. Burada en büyük kabahat eşinde bence. İki tarafı iyi analiz edip idare etmeyi bilememiş. Ezilen taraf da sen olmuşsun. Bundan sonrası için her negatif tavrın sana fazlasıyla kötü olarak geri dönecektir. Çaren yok, kendi kendinin doktoru olacak, herşeyin iyi yanını görmeye çalışacak, güleryüzlü olacaksın. Bol bol dua et, ne diyebilirimki, Allah kolaylık versin..

ah güzelim, ne söylesem boş yani, biraz eşinle ayrı tatile çıkın iyi gelir, eşinin sana daha çok üşkün olmasını sağla ki kaynanaya karşı seni daha çok savunsun, bu şekilde kaynana kaynanalık yapmaz

Ah ah bende de var bir kaynana. Benimkisi bir de üvey. Nedir bu cekimiz . Uvey kaynana daha beter. Hemen duygu somurusu yapiyor.ben seni kendi evladimdan ayirmadım. Annene boyle mi yapacaktın vs. Vs. Kocam da aşırı duygusal oldugundan(keske duygusal olmasaydi) annecigim oyle demek istemedim deyip bana kızmaya baslıyor. Allah hepinize sabır versin

Geri