kendim güzellik maskesi yapabilirmiyim evde ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
kendim güzellik maskesi yapabilirmiyim evde ?
Arkadaşlarıma bakıyorum da kendilerine çok bakıyorlar. Bir sürü kremler maskeler kürler. Ben de özeniyorum ama durumumuz kozmetiklere para yatırmaya yetmez. Diyorum ki ben de evde kendi kendiem birşeyler yapsam güzelleşsem, olur mu?Evde neler yapabilirim ?

Siyah noktaları yok edin, göz altı morluklarına elveda deyin ve kurumuş cildinizi nemlendirip yenileyin. İşte evde rahatça yapabileceğiniz 3 yüz bakımı maskesi tarifi.

Nane ve papatya maskesi

Bu bitkisel yüz bakımı maskesi ile sivilcelerinizden ve diğer cilt problemlerinden kurtulmanızı sağlar. İhtiyacımız olanlar ise; 1 çay kaşığı kuru papatya, 1 çay kaşığı doğranmış taze nane, 1 çay kaşığı bal ve 1 yumurta. Bütün bileşenler hazır olunca hepsini bir kasede karıştırın.

Bu yüz bakımı maskesi, bütçenizi sarsmamakla birlikte ten renginizi canlandırır ve cildinizi yeniler. Maskeyi cildinize ve isteğinize bağlı olarak boynunuza uygulayın ve 10-15 dakika boyunca yüzünüzde kalıp kurumasına izin verin. Maske kuruduktan sonra ise ılık bir suyla temizleyin.

Avokado ve bal maskesi

Avokado, antioksidan yapısıyla mükemmel bir doğal cilt bakımı ürünüdür. Ten renginizi canlandırır ve cildinizi yeniler. Yarım avokadoyu püre haline getirin ve 2 çay kaşığı bal ile karıştırın. Yüzünüzü tonik ile iyice temizledikten sonra karışımı yüzünüze uygulayın. Maskenin yaklaşık 10-15 dakika kadar yüzünüzde kalıp kurumasından sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Avokado ve havuç maskesi

İşte tüm cilt türleri için bir yüz bakımı maskesi! Bu maske cildinizi canlandıracak ve gözeneklerinizi anında temizleyecektir.

Orta büyüklükte bir kaseye haşlanmış ve püre haline getirilmiş havuç ile yine püre haline getirilmiş yarım avokadoyu 1 çay kaşığı zeytin yağı ile karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile temizleyin.

Geri