gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

kendimizi yenilemenin yolları

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İçinizden şimdi nasıl olmak, nasıl davranmak ve nasıl yaşamak geliyor? Yeni bir "siz" mi istiyorsunuz? Bu çok zor değil.. Hayatınızda yapacağınız dakikalık değişikliklerle yaşamınızı farklılaştırabilirsiniz.
    1- Öncelikle kıyafetlerinize kendi yorumunuzu katın. Resimle ya da fotoğrafla ilgilenin. Neyi, nasıl sevdiğinizi ve ne yapmak istediğinizi keşfedin.

2- Mümkünse öğleyin 20 dakika dinlenin. Gözlerinizi kapatıp hiçbirşey düşünmemeye çalışın. Uyuyabiliyorsanız 20 dakika uyuyun.

3- Hayatınızı yeniden planlayın ve bir yere yazın. Hayatınızdan çıkarmak istediklerinizi çıkarın..

4- Öğle tatilinde 20 dakika yürüyüş yapın. Bir saatlik aralıklarla ofiste 3 tur atın.

5- İki saat aralıklarla büyük bir bardak su için. Meyve suyu veya çay da olabilir.

6- Az yiyin ancak sık yiyin. Yavaş sindirilen tam tahıllı ürünleri tüketin.

7- Gülmeyi ihmal etmeyin.

8- Ofiste yorulduysanız dinlenmek için bu hareketi yapın. Başparmaklarınız göğüs kafesinize değecek şekilde, dua eder gibi ellerinizi birleştirin, omuzlarınızı geri atın ve çenenizi dikleştirin. Bedeninizi önce bir yana çevirin sonra başladığınız pozisyona dönün. Diğer tarafa doğru aynı hareketi yapın. Bu hareketi 8 defa tekrarlayın.

9- Kuru meyve ve kuru yemiş atıştırın. İki fincan tuzsuz fıstık, badem, dilimlenmiş kuru kayısı, muz, üzün ve yarım fincan çekirdek karışımından bir avuç yemeniz yeterli.

10- Genelde yüzeysel nefes alırız. Derin bir nefes alın. Ayağa kalkın veya oturduğunuz yerde sırtınızı dikleştirin. Üçe kadar sayıp burundan derin nefes alın ve sonra altıya kadar sayarak yavaşça verin.

11- Enerji veren sizi mutlu eden yiyecekler yiyin. Müzik dinleyin. Yamadan yarım saat önce zihninizi boşaltın ve rahatlayın. Herr gün 20 dakika güneşlenin. Kısacası hayata basite alın.

12- Esneme egzersizini yapın. Örneğin bacaklarınız birbirinden ayrı, dik olarak ayakta durun, omuzlarınızı arkaya atın, çenenizi göğsünüze doğru indirin. Başınızı vücudunuza mümkün olduğunca yakın tutmaya çalışarak, yavaşça, ayaklarınıza doğru eğilin. Yine yavaşça eski pozisyonunuza dönün. Ellerinizi birleştirerek, kollarınızı öne doğru uzatın ve başınızın üzerine doğru kaldırın. Bu hareketler vücudunuzun rahatlamasını sağlayacaktır.

kendimizi yenilemenin yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mekan yenilemenin en ucuz yolu

Mekan yenilemenin en ucuz yolu

Mekan yenilemenin en ucuz yolu Günümüzde mumlarla havuz aydınlatması bile yapılabiliyor. Çünkü yüzen mumlar var. Üstelik bunlar balık şeklinde de olabiliyor. Onları havuzda rüzgarla hafif hafif ilerlerken izlemenin keyfini düşünebiliyor musunuz, tek kelime ile müthiş!. Dekorasyon denince akla ilk gelen aksesuvarlar arasında olan mumlar, renkleri, kokuları ve farklı formlarıyla yaşam...
  2. Seramikleri zaman kaybetmeden ve pratik bir şekilde yenilemenin farklı yolları

Seramikleri zaman kaybetmeden ve pratik bir şekilde yenilemenin farklı yolları

derz nasıl yapılır derz dolgu nasıl yapılır temizliği dolgusu dolgu video Banyo ya da mutfağa girdiğinizde karşılaştığınız görüntü artık hoşunuza gitmiyorsa değişim zamanı gelmiş olabilir. Eğer bütçenizi fazla zorlamadan bir çözüm bulmak istiyorsanız, seramiklerinizi nasıl yenileyeceğinize karar verin! Seramikleri zaman kaybetmeden ve pratik bir şekilde yenilemenin farklı yolları var. Eğer...
  3. Kendine güvenmenin 14 yolu

Kendine güvenmenin 14 yolu

Özgüven önemli bir kişisel özellik; yaşamla baş etmemizi ve zorluklara dayanmamızı kolaylaştırıyor. İşte, insana güç verip, enerjisini artıran ve daha fazla çaba göstermeye özendiren özgüveni kazanmanın 14 yolu... Önce bütün olumsuz tecrübeleri unutun. Durup dururken güveniniz yitirmeniz, başarısızlık duygusunu yaşamanız bundan olabilir. O yüzden ilk adim olarak geçmişteki bütün kötü...
  4. Kelimelerden yollar yaptım kendime...

Kelimelerden yollar yaptım kendime...

Kelimelerden yollar yaptım kendime. En güzellerini seçtim özenle. Kimi uzaklardan seher yeli ile geldi kondu başucuma, kimi karlı tepelerin zirvesinden çığ misali indi üstüme. Hayatın anlamını yeniden yazdım kelimelerle. Yeni bir başlangıç yaptım, onlarla kapattım eski sayfaların yapraklarını. Kalemim titredi kimi zaman kelimeler dağıldı toparlayamadım. Tam hayata beyaz bir sayfa çevirmişken...
  5. Eski eşyaları yenilemenin yolları

Eski eşyaları yenilemenin yolları

eski eşyaları yeniden değerlendirme,eski eşyaları yenileme yöntemleri,eski eşyalarımı nasıl yenilerim,eski eşyaları yeniden yenileme hakkında bilgiler Evdeki eşyaları değiştirmeden yenilemek isteyenler buraya. Bütçenizi sarsmadan küçük dokunuşlarla eşyalarınızı bambaşka bir hale dönüştürebilir, evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Hem hesaplı, hem basit hem de eğlenceli olan bu...

Sayfayı Paylaş