Kendimle günceleşmek

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye
Kendimle günceleşmek
Bu günlerde hepimizin evindeki televizyonlardan arabalarımızdaki radyolara,bilgisayarımızdan cep telefonlarımızı ansızın işgal eden mesajlara kadar,her bir taraftan üzerimize gelen cumhurbaşkanlık seçimine kendimce değinmek istedim..Çünkü sabah televizyonu açtığımda ilk duyduğum laftı,yolda yürürken işitiğim laftı hatta kimi arkadaşlarla bir zamanlar girdiğimiz futbol sohbetlerini işgal eden bir durumdu bu konu.Kimileri için gereksiz bir haralet ortamıydı bu..Kimileri içinse Cumhuriyetine sahip çıkmanın tam zamanıydı..Ve önce Ankara Tandoğan’da başladı Cumhuriyet’te sahip çıkma görevi,ardından İstanbul,İzmir derken yavaşça Batı Bölgesindeki illerde küçük çaplıda olsa mitingler düzenlendi..Laiklik üzerine sloganlar atıldı..Bir zamanlar Demokratik bir Türkiye’yi savunanlar o meydanlarda yanlışlıkla dahi Demokrasiye dair cümle kurmadılar..Bu durum başta Doğu’daki vatandaşlarımız olmak üzere birçok insanın endişelenmesine yol açmıştır..Şimdi sormak istiyorum Demokrasi diye ahkam kesen gazeteci ve düşünürlere ‘demokrasi kişinin başkalarına zarar vermediği müdetçe kendi özgürlüğünü yaşayabilmesi değil mi?Eğer öyleyse yıllardır ülkenin çoğunluğunu oluşturan türbanlı vatandaşlatrımızı neden dışlayarak onları bir sorun olarak görüyorsunuz?Yıllardır bir türlü çözülmeyen bir meseleyi sorun yaptınız,yani Kürt vatandaşlarınız gibi türbanlı vatandaşlarınızıda bu ülkede bir sorun olarak gördünüz ve

görüyorsunuz..’Asıl sorun bu meselelerin çözülmesini istemek midir yoksa engellemek midir?Cevap açık bir şekilde sırıtıyor ama gelin görün ki anlamak istemeyenler ortada kavruluyor ve ortalığı kavuruyor..Hatta çevrede,adeta bir dönem yaşananlardan ders almamış gibi bu ülkenin refaha kavuşması için bir darbe modeline ihtiyaç olduğunu savunanlar mevcut.Darbe kimlere yapılacak,açıkçası merak edilmeyen bir subje konumunda.Çünkü kimlere karşı ayaklanma ve haykırma yapılıyorsa darbede tabi ki onlara yapılacak.Yazık AB müzakerelerine adım adım yaklaştığımız bu dönemlerde bazılarının provakasyonluğuna gelerekten demokrasi gibi eşitlikçi bir yönetim şeklini benimsemekten kaçınıyoruz.Ne diyelim erken seçim geldi ,bakalım,halk en iyi cevabı verir,..Ve bu seçimlerin sonucunda şimdinin bağıranları susar,belki..

Son olarak bu konuyu bir de ünlü bir sanatçını gözüyle izleyelim.Hani Kürtçe şarkı ve klip yapacağını söylediği için bi kısım meslektaşları tarafından çatal yağmuruna tutulan ve vatan haini ilan edilen bir sanatçının gözüyle..
:)ALINTI:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri