gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Kendine bak ve beni hatırla...!

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

fal bak kendine kendine fal bak mevlana ayna şiiri ve beni hatırla beni hatırla Kendine bak ve beni hatırla...!

Bilemezsin,

Sana verecek bir armağanı ne çok aradığımı.

Hiçbirşey içime sinmedi.

Altın madenine altın sunmanın ne anlamı var.

Ya da okyanusa su.

Düşündüğüm her şey

Doğu'ya baharat götürmek gibiydi.

Kalbimi ve ruhumu vermemin bir yararı yok,

çünkü Sen zaten bunlara sahipsin.

O yüzden Sana bir ayna getirdim.

Kendine bak ve beni hatırla!...

Mevlana

2. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Hz. Mevlana söyler de beğenmemek olur mu?
    "Mevlana'ya aşkı sormuşlar. Mevlana: "Bende ol, bil" demiş. Mevlana bu özgün ifade ile aşkın sözcüklerle ifade edilemeyeceği, edilse bile kolay kolay anlaşılamayacağı gerçeğini vurgulamış. Aşk ışıklarının ve ışınlarının güneşi; Allah katındadır. Aşkın mücevheri, sır ve esrar hazinelerinde gizlenmiştir. Hakiki olgun aşkın ana mahzeni vahiydir. Gerçek şairlerin dolunayı, vahiy güneşinden ışık alır ve o ışığı yansıtır. Gerçek şair, peygamberlere gelen vahiylerden ilham alır. Gerçek şair, peygamberliğe erişmez; ama velilik tacının başına geçirilmesinden de umutsuz değildir. Gerçek şair, inancını, düşüncesini, sezgisini ve eylemini peygamberlere teslim eden şairdir. Peygambere teslim olan şair, peygamberle birlikte, Allah'a teslim olan şairdir. Allah'a teslim olan şair, şiir dantelini vahiy tığı ile işlemiştir. Allah'a teslim olan şairin şiirleri, vahyin nuru ile nurlanmıştır. Gerçek şairin şiirlerinin sözcükleri mucize ve kerametlerden beslenir."

O halde Mevlana Hazretleri gerçek şairdir değil mi? :)
    Bizler de ancak kağıt karalarız...
    Paylaşım için teşekkürler Aytaşım...

Son düzenleme: 31 Ekim 2009
  3. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Ne kadar dogru yazmissin canim tesekkür ederim
    ben :thanks:senin güzel yorumunla daha cok güzellik verdigin icin

4. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Estağfirullah canım benim...
    Şiire merakım var benim de az buçuk. Karalarım öyle kendimce ama üniversiteye giderken bir dönem yazmayı bırakmıştım. Resmen bunalıma girmiştim. Ulan dedim eğer bu okuduklarımsa şiir, ben daha cümle kurmayı bilmiyorum. :D Sonra hocamın ısrarı ve teşvikleriyle kendi çapımda yazmaya devam ettim. :D Hey gidi günler. :D

5. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Rica ederim canim :) lütfen yazabiliyorsan ne güzel devam etmeni ve bizimle paylasmani cok isterim ya aslinda insanin duygularini yazmasi cok zordur belkide bende oluyor bende cok merakliyim ama is yaziya dökülünce olmuyor bir türlü duygularimi kaleme alamiyorum

6. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Günlük tutmak çok faydalı oluyor. Yazma kabiliyetini geliştiriyor ve tabii sevdiğin türlerde kitaplar okuman da faydalı olur canımcım...

7. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Canim okumadigim kitap neredeyse yok denilecek kadar az kitap okumak en büyük zevkim ama iste gel gelelim bunlari yaziya dökmek insanin icinden gecenleri yazmasi gercekten cok zor

Kendine bak ve beni hatırla...! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kendİne İyİ Bak Derler Ve Gİderler

Kendİne İyİ Bak Derler Ve Gİderler

Kendine iyi bak” bir veda degil elveda cümlesidir çogu zaman. O üç kelimeden çok daha fazlasini gizler içinde... "Kendine iyi bak." Çünkü bundan sonra ben yaninda olmayacagim. Olamayacagim. Istesem de istemesem de. Sevdim bir zamanlar seni, hala seviyorum ve benden sonra da mutlu olmani istiyorum. Olur da bir gün dönersem seni iyi bulmak istiyorum.“ “Kendine iyi bak. Çünkü...
  2. Kendine iyi bak demeden bi düsünün bence

Kendine iyi bak demeden bi düsünün bence

Kendine iyi bak. - nereme bakiyim, üstümde başımda bi şey göremedim ben... ya da - kendine iyi bak. - sagol aslanım, görüşürüz. sen de benim kendime baktığımdan daha iyi bak. - kendine iyi bak. - olur, soylerim. - kendine iyi bak. - evde ayna yok. - kendine iyi bak. - dusuk ihtimal ama bakarim. -kendine iyi bak -bakarım koçum senin gözün kalmasın yeter. - kendin' e iyi bak. - kendin...
  3. Beni güzel hatırla GİDİYORUM.

Beni güzel hatırla GİDİYORUM.

Beni güzel hatırla bunlar son satırlar...Farzetki bir rüzgardım esip geçtim hayatından..yada bir yağmur,sel oldum sokağında sonra toprak çekti suyu... Kaybolup gittim belkide bir rüya idim senin için...Uyandın ve ben bittim...Beni güzel hatırla..Çünkü sevdim seni ben herşeyini...Sana sırdaş oldum,dost oldum koynumda ağladın..Yüzüne vurmadım hiçbir eksikliğini...Beni üzdün...
  4. Nazan öncel beni hatırla

Nazan öncel beni hatırla

Resimlere bak Mektubumla avun Şarkılar tutu Kendinden vazgeç Yastığına sarıl Korkular tut Dağılsın kalbin Öl hatta orda Lanetler yağdır Beni hatırla Her telefona sen çık Her kapıya sen koş Beni hatırla Sen bir yerlerde Ben bir şehirde Akşam olunca Beni hatırla Mektupları yak Şarkılara küs Hasretler giy Depremler olsun Üstüste sonra Kahrından öl Dağılsın kalbin Öl...
  5. Benden git artık,kendine iyi bak!

Benden git artık,kendine iyi bak!

Resimi büyültmek için tıklayın. Orjinal Boyut: 733x528 Bir kez daha söylüyorum,lütfen..Git artık.. Kinini bırak,hayallerimi al..Benden git artık,kendine iyi bak.. Ne olur,rahat bırak düşlerimi..Gecelerce uykusuz kalıyorum..Korkuyorum,kımıldayamıyorum yatağımda..Hafiften bir müzik çalıyor,duyuyorum..Ama korkuyorum,git artık..Bu gece de sensiz olsun..Kaynakwh webhatti.com: Kaynakwh...

Sayfayı Paylaş