gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kendinize ne kadar güveniyorsunuz?

Konu, 'Testler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Hayatta başarılı olmanın en önemli anahtarı kendine güvenmektir. Peki siz bunu başarabiliyor musunuz? Moralin bozuk olduğu zaman içinden gelen sese göre davranırsın, hislerine güvenirsin.

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

Eğer birisi fikirlerine karşı çıkarsa ve kendi fikrini kabul ettirmek için uğraşırsa, yine de kararından dönmezsin.

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

Sadece sana saygı ve sevgi duyan insanlarla arkadaşlık kurarsın.

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

Ne istediğini ve neyi sevdiğini kesin olarak bilirsin.

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

İstediğini elde edebilmek için etrafındakilere neye ihtiyacın olduğunu rahatlıkla söylersin.

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

Arkadaşlarına, özel işlerine ve sosyal aktivitelerine zaman ayırırsın.

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

İyi özelliklerinin neler olduğunu bilirsin

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

Kötü eleştiri aldığın zaman soğukkanlılığını koruyamazsın

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

Kendine güveniyorsun, yetenekli olduğunu düşünüyorsun

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

Yalnız başına olsan bile kalabalık bir ortama girmekten rahatsızlık duymazsın

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

Öyle anlar oluyor ki boşa çabaladığını hissediyorsun

a-Her zaman
    b-Bazen
    c-Hiçbir zaman

SonuçLar:

a - Zor durumda kalsan bile kendine olan güvenin sayesinde bundan bir şekilde sıyrılmayı başarıyorsun. Kendini sevmeyi, iyi özelliklerinin neler olduğunu, bunları nasıl kullanman gerektiğini öğrenmişsin. Ama arada sırada bunu biraz abartıp fikirlerini eleştirenleri küçük görüyor, onlara tepki gösteriyorsun. Bu konuda dengeyi tutturmalısın.

b - Test Sonucu:Kendine güveniyorsun, ama karşılaştığın her zorlukta kafanda bir takım soru işaretleri beliriyor ve kendinden emin olamıyorsun. Stresli işlere adım attığında sanki bütün özgüvenini kaybediyor, birilerinin desteğine ihtiyaç duyuyorsun. Ama korkma, bu durum çok normal. Arkadaşlarından yardım alarak pozitif olmayı başarabilirsin.

c -Test Sonucu:Hataların ve kusurlarınla, seni "sen" olduğun için sevmelisin. Eğer bunu başrabilirsen eksik gördüğün yönlerini tamamlayabilirsin. Özgüveninin ciddi bir tamire ihtiyacı var. Yeteneklerinin ve iyi yönlerinin üzerine giderek içi dünyanı zenginleştirebilirsen yakın bir gelecekte bunun vücut diline yansıdığını göreceksin. Bu konuda yardım almaktan da çekinme!

2. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kendinize ne kadar güveniyorsunuz?
    Test Sonucu:Kendine güveniyorsun, ama karşılaştığın her zorlukta kafanda bir takım soru işaretleri beliriyor ve kendinden emin olamıyorsun. Stresli işlere adım attığında sanki bütün özgüvenini kaybediyor, birilerinin desteğine ihtiyaç duyuyorsun. Ama korkma, bu durum çok normal. Arkadaşlarından yardım alarak pozitif olmayı başarabilirsin.
    tesekkürler hemserimm

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kendinize ne kadar güveniyorsunuz?

- Zor durumda kalsan bile kendine olan güvenin sayesinde bundan bir şekilde sıyrılmayı başarıyorsun. Kendini sevmeyi, iyi özelliklerinin neler olduğunu, bunları nasıl kullanman gerektiğini öğrenmişsin. Ama arada sırada bunu biraz abartıp fikirlerini eleştirenleri küçük görüyor, onlara tepki gösteriyorsun. Bu konuda dengeyi tutturmalısın

owww hic alakasi yok :zuha:
    sagol askim

Kendinize ne kadar güveniyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Siz kendinizi ne saniyorsunuz???

Siz kendinizi ne saniyorsunuz???

Siz kendinizi ne saniyorsunuz???
  2. Ben Kendime Ne Yaptım..!

Ben Kendime Ne Yaptım..!

Bembeyaz kağıtlara o kadar çok içimi döküp yırttım attım ki.Çöplükler benim duygularımı anlatan kağıt parçalarıyla dolu.. Neler umdum neler buldum şu yaşa kadar hayattan..Uzun bir süre yılmadım.Tekrar tekrar hep baştan başladım.. Yaşama sevincimden hiçbir şey yitirmedim.Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdi.. Çocukları hep çok sevdim.Çiçekleri,ağaçları,denizi kısacası tabiatı... Böceklerden...
  3. kendinizi ne kadar tanıyorsunuz?

kendinizi ne kadar tanıyorsunuz?

Kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Kendinizi başkalarının anlattığı kadar mı tanıyorsunuz? İşte size karakterinizi keşfetmek için bir fırsat... Aşağıdaki sorularda verilen üç seçenekten kendinize uygun olanı seçiniz. Doğru bir değerlendirme elde etmek için her soruda bir seçeneği işaretlemek zorundasınız. 1. Soru A.) değişken B.) duygulu C.) uyumlu 2. Soru A.) bilgili B.) gayretli...
  4. İnsan Neden Kendini Gıdıklayamaz?

İnsan Neden Kendini Gıdıklayamaz?

gelişim, gıdıklanmak, kendini gıdıklamak, tepki, tepkime, tikler insan hayatı,gülmek,kahkaha bir hastalık mıdır,gülen insanlar,mutlu insanalar. bazı insan çok kötü gıdıklanır hatta bu tik boyutuna kadar gelir bazı insanlarda ne yaparsanız yapın hiç gıdıklanmazlar:D:D ben çok gıdıklanırımm acaip derecede gıdıklanma huyuna sahibim. peki ben neden kendimi gıdıklayamıyorum ? :D:D eğer...
  5. Kabakçekirdeği Ne Kadar Faydalı Ne Kadar Zararlı ?

Kabakçekirdeği Ne Kadar Faydalı Ne Kadar Zararlı ?

kabak çekirdeğinin faydaları kabak çekirdeğinin zararları Sevgili melekler, kuruyemişler içinde çok da üstüne düşülmeyen kabak çekirdeği aslında sağlığa son derece faydalı bir gıda. Diyet programlarında da sınırlı miktarda tüketilmesi tavsiye edilen kabak çekirdeğini tüketmemesi gerekenler de var. Bu yazımızda kabak çekirdeğinin faydaları ve zararları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz :)...

Sayfayı Paylaş