Kendinize ne kadar güveniyorsunuz?

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kendinize ne kadar güveniyorsunuz?
Hayatta başarılı olmanın en önemli anahtarı kendine güvenmektir. Peki siz bunu başarabiliyor musunuz?

Moralin bozuk olduğu zaman içinden gelen sese göre davranırsın, hislerine güvenirsin.

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

Eğer birisi fikirlerine karşı çıkarsa ve kendi fikrini kabul ettirmek için uğraşırsa, yine de kararından dönmezsin.

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

Sadece sana saygı ve sevgi duyan insanlarla arkadaşlık kurarsın.

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

Ne istediğini ve neyi sevdiğini kesin olarak bilirsin.

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

İstediğini elde edebilmek için etrafındakilere neye ihtiyacın olduğunu rahatlıkla söylersin.

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

Arkadaşlarına, özel işlerine ve sosyal aktivitelerine zaman ayırırsın.

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

İyi özelliklerinin neler olduğunu bilirsin

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

Kötü eleştiri aldığın zaman soğukkanlılığını koruyamazsın

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

Kendine güveniyorsun, yetenekli olduğunu düşünüyorsun

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

Yalnız başına olsan bile kalabalık bir ortama girmekten rahatsızlık duymazsın

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

Öyle anlar oluyor ki boşa çabaladığını hissediyorsun

a-Her zaman
b-Bazen
c-Hiçbir zaman

SonuçLar:

a - Zor durumda kalsan bile kendine olan güvenin sayesinde bundan bir şekilde sıyrılmayı başarıyorsun. Kendini sevmeyi, iyi özelliklerinin neler olduğunu, bunları nasıl kullanman gerektiğini öğrenmişsin. Ama arada sırada bunu biraz abartıp fikirlerini eleştirenleri küçük görüyor, onlara tepki gösteriyorsun. Bu konuda dengeyi tutturmalısın.

b - Test Sonucu:Kendine güveniyorsun, ama karşılaştığın her zorlukta kafanda bir takım soru işaretleri beliriyor ve kendinden emin olamıyorsun. Stresli işlere adım attığında sanki bütün özgüvenini kaybediyor, birilerinin desteğine ihtiyaç duyuyorsun. Ama korkma, bu durum çok normal. Arkadaşlarından yardım alarak pozitif olmayı başarabilirsin.

c -Test Sonucu:Hataların ve kusurlarınla, seni "sen" olduğun için sevmelisin. Eğer bunu başrabilirsen eksik gördüğün yönlerini tamamlayabilirsin. Özgüveninin ciddi bir tamire ihtiyacı var. Yeteneklerinin ve iyi yönlerinin üzerine giderek içi dünyanı zenginleştirebilirsen yakın bir gelecekte bunun vücut diline yansıdığını göreceksin. Bu konuda yardım almaktan da çekinme!

Cevap: Kendinize ne kadar güveniyorsunuz?

Test Sonucu:Kendine güveniyorsun, ama karşılaştığın her zorlukta kafanda bir takım soru işaretleri beliriyor ve kendinden emin olamıyorsun. Stresli işlere adım attığında sanki bütün özgüvenini kaybediyor, birilerinin desteğine ihtiyaç duyuyorsun. Ama korkma, bu durum çok normal. Arkadaşlarından yardım alarak pozitif olmayı başarabilirsin.
tesekkürler hemserimm

Cevap: Kendinize ne kadar güveniyorsunuz?

- Zor durumda kalsan bile kendine olan güvenin sayesinde bundan bir şekilde sıyrılmayı başarıyorsun. Kendini sevmeyi, iyi özelliklerinin neler olduğunu, bunları nasıl kullanman gerektiğini öğrenmişsin. Ama arada sırada bunu biraz abartıp fikirlerini eleştirenleri küçük görüyor, onlara tepki gösteriyorsun. Bu konuda dengeyi tutturmalısın

owww hic alakasi yok :zuha:
sagol askim

Geri