gebe
  1. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Kendinize verebileceğiniz 8 özel armağan..

Konu, 'Hayal Dünyası' kısmında Dişeps tarafından paylaşıldı.

Sevgili melişler Epiktetos yirmi asır önce demiştir ki: " Kader önünde sonunda şöyle veya böyle günahlarımızın bedelini önümüze koyar. Görünen ya da görünmeyen zaman içinde herkes günahlarının bedelini öder. Ektiğini biçer. Bunu bilen adam kimseye kızmaz, gücenmez, kimseyi aşağılamaz, kimseyi itham etmez, kimseden nefret etmez, kimseye ... kin tutmaz. Bunu bilen adam karşılaştığı aksiliklere şaşmaz. Önüne çıkan maddi-manevi engellerin kendi günahlarından başka bir şey olmadığını bilir." Düşmanlarınızı düşünmek için ayıracağınız bir dakika bile düşmanlarınızdan daha değerlidir. Nefret ve intikam hissi size büyük zararlar verir. Aristo şöyle diyor: "İdeal insan iyilik yapmaktan zevk alır. Kendisine iyilik yapılırsa mahcubiyet duyar. Çünkü iyilik yapmak üstünlük işareti, bir iyiliğe muhtaç duruma düşmek zaaf işaretidir." Karşılaşacağımız nankörlükten dolayı üzülmemek için hazırlıklı olalım. Karşılık beklemeden iyilik yapalım. Mutluluk minnet beklemekte değil, minnet gösterilmesinden rahatsızlık duyulacak olgunluğa erişmektir.
    8 Özel Armağan

1) Dinleme... Ama gerçekten dinleyin. Kesmeden, hayal kurmadan, vereceğiniz cevabı düşünmeden... Can kulağıyla dinleyin.

2) Sevgi... Kucaklamalar, öpücükler, sırt sıvazlamalar ve el tutmalar konusunda cömert olun. Bu ufak hareketler, aileniz ve dostlarınıza olan sevginizi daha açık göstermenizi sağlayabilir.

3) Kahkaha... Fıkra anlatın, neşeli hikâyeleri paylaşın. Bu armağanınız "seninle birlikte gülmeyi seviyorum" anlamına gelir.

4) Yazılı bir not... Basit bir "Yardımın için teşekkürler" notu, ya da belki bir şiir... Kısa, elle yazılmış bir not bazen ömür boyu hatırlanır.

5) İltifat... Basit, içtenlikle söylenen bir söz ("Bu renk sana ne çok yakışmış", "Harika bir is çıkardın", "Yemek nefis olmuş" gibi) karşınızdakinin içini aydınlatır.

6) İyilik... Her gün, rutininizi kırıp birisine hoş, nazik bir şey yapın.

7) Yalnızlık... Bazen tek istediğimiz yalnız kalmaktır. Bu anlara duyarlı olun ve ihtiyacı olana yalnız kalma armağanını verin.

8) Neşeli bir yapı... Birine tatlı bir söz söylemek gibisi yoktur. Selâm vermek veya teşekkür etmek o kadar zor mu

2. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum canım bu yazdıklarına 8 armaganda güzel gercekten

3. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler canım.evet bunlar hiç zor şeyler değil ama yapan ne yazıkki çok az

4. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    ya bennn yapıyorummm canımmm yaa ....hemdee katlarcasınıı paylaşım içindee teşekkürlerr ellerine yüreğine saglıkkk canım....

Kendinize verebileceğiniz 8 özel armağan.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Armağan

Armağan

Arkadaş veya sevgili bulmaktır. Armağan vermek, verilen kişinin değerine göre iyi veya kötü bir haber alınacağına; armağan almak, evlilerin çocuk sahibi olmalarına, bekarların evlenmesine yorulur. Arkadaş veya sevgili bulmaktır. Armağan vermek, verilen kişinin değerine göre iyi veya kötü bir haber alınacağına; armağan almak, evlilerin çocuk sahibi olmalarına, bekarların evlenmesine...
  2. Kendilerini Çok Özel Hisseden Kadınlar

Kendilerini Çok Özel Hisseden Kadınlar

. isterseniz din yolundan gelebilirsiniz, tevrat'la baslamalisiniz. isterseniz mitler yolundan gelebilirsiniz, istediginiz yerden baslayabilirsiniz. kralliktan imparatorluktan hillary clinton'a dogru gelebilirsiniz, olur. anneniz babanizdan da, goz alabildigine butun iliskilerden de gelebilirsiniz, buyrun. kadin coktan secmeli. ciftci tek, tarla cok. tek tarlanin cok ciftcileri...
  3. Onu Kendinize Aşık Etmek İçin 8 Adım

Onu Kendinize Aşık Etmek İçin 8 Adım

bakışlarla aşık etmek erkekler zoru sever Tatilde çok hoş biriyle tanıştınız ve ondan çok hoşlandınız… O halde bu yaz aşkının bitmemesi için bir şeyler yapmanız gerekir… Doğru adımları atarsanız, ayrılmak zorunda kalmazsınız. Aynı konulardan bahsedin Erkeği baştan çıkaran önemli detaylardan biri konuşmaktan geçer. Onunla aynı konuları tartışmak "işte aradığım kız" imajını...
  4. Kendini İfade Edemeyenlere Özel

Kendini İfade Edemeyenlere Özel

Kendini ifade edemeyenler için çok özel İçimi bir bilsen... İçimde koca bir dünya taşıyorum. Benim dünyam paylaşılabilir.. Bu dünyayı seninle paylaşabilirim Senin dünyanıda paylaşabilirim... Ona yer açabilirim Benim olmanı... Elimi tutmanı... Sana sarılıp uyumayı istiyorum. Seniii kocaman seviyorum Seninle olunca keyfime diyecek yok.. Hayırr... Beni yüz üstü bırakıp...
  5. Windows 8'e özel Firefox

Windows 8'e özel Firefox

Windows 8'e özel Firefox Windows 8 Firefox Merhaba Sevgili melek'ler ve bizi ziyaret eden sevgili misafirler, bu yazımızda sizlerle için Windows 8'e özel Firefox hakkında edindiğimiz bilgileri aktarıyoruz. Mozilla'nın Windows 8'in Metro arayüzünde çalışacak bir Firefox web tarayıcısı üzerinde çalıştığı, tarayıcının 2012'nin ikinci çeyreğinde kendini göstereceği belli oldu. Diğer tüm...

Sayfayı Paylaş