Kendinizi tok hissedeceğiniz yiyecekler yiyin zayıflayın

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Kendinizi tok hissedeceğiniz yiyecekler yiyin zayıflayın
yiyecekler çilek resimleri çilek resmi dil peyniri
Son yıllar da herkes de bir zayıfla telaşı başladı.Artık hemen hemen her yaşta insan çeşitli diyetler ve sporlar yaparak zayıflamanın çeşitli yollarını arıyorlar.Bazıları ise aç kalarak zayıflayacağını düşünüyor.Tabi aç kalınca da bünye zayıflıyor.Yani zayıflayan beden olmuyor sağlık konusunda zayıflanıyor.Aç kalınca sağlığınız gitgide geriler ve güçsüz düşersiniz.Hatta ciddi sağlık sorunlarınız bile ortaya çıkmaya başlar.

yiyecekler-2347.jpg

Zayıflamak istiyorsanız mutlaka bir diyetisyenle görüşün.Diyetisyenler gereken diyeti sizlere verir zaten.Ama ''yok ben diyet yapmadan aç kalmadan zayıflamak istiyorum'' diyorsanız da size tek diyeceğim size tokluk hissi veren yiyeceklerden bol bol tüketin.Gerçi bol bol dememe bakmayın bir tane yemeniz bile size yetecektir:):)Gelin tokluk hissi veren yiyeceklere bir göz atalım..

Meleklerim bazı yiyecekler, vücuttaki insülin salınımını arttırır ve bu yüzden acıkmaya sebep olur. Bazı yiyeceklerin ise tüketilmesi iştahı kapatır.Bu iştah kapatan yiyecekler başlıca;

cavdar-ekmegi-8566.jpg

Çavdar Ekmeği:
Diyet listelerinde kepek ekmeği favori olsa da, çavdar ekmeğinin çok daha fazla tok tutucu özelliği vardır.

avakado-6562.jpg

Avokado:
Kendinizi aç hissettiğinizde gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Ayrıca B6 vitamininden zengindir.

yumurta-1590.jpg

Yumurta:
Yumurta, protein açısından zengin bir besindir. Çok pişmiş yumurta sizi tok tutar.

elma1-9222.jpg

Elma:
Diyet listelerinde ara öğün olarak neden elma verildiğini düşündünüz mü? Kalorisi az olan bu meyveyi, acıktığınız zaman yiyebilirsiniz. Tokluk hissi verecektir.

sebze-corbasi-8418.jpg

Sebze çorbası:
Hem vitamin açısından çok besleyicidir, hem az kalori içerir. Acıktığınızda bir tas sebze çorbası içmek, sizi bir müddet daha yemekten uzak tutacaktır.

cilek-7437.gif

Çilek:
Canınız tatlı istediğinde, bir kap dolusu çilek yiyebilirsiniz. Çileğin üstüne bir tatlı kaşığı kadar pudra şekeri dökerseniz, tatlı ihtiyacınızı ciddi oranda karşılamış olursunuz. Üstelik tok tutar!

dilpeyniri-8971.jpg

Dil Peyniri:
Gün içinde açlık hissettiğinizde, atıştırabileceğiniz gıdalar arasında dil peyniri de bulunuyor. Protein açısından zengin bir besin olduğu için, tok tutma özelliği var.

brokoli-5702.jpg

Brokoli:
Bu sebzede vücudun insülin dengesini korumaya yarayan krom bulunur. Krom şekerin düşmesini engeller. Bu sayede açlık hissetmezsiniz.

Ben günde 2 elma yiyorum ve kesinlikle bir daha yemek yeme gereği duymuyorum.Yani elmalarımı yiyince üstünede 2 bardak su içiyorum ve artık gün boyunca açlık nedir bilmiyorum.Benim denediklerimden biride brokoli.Brokoli de gerçekten çok tok tutuyor.Brokoliyi bir güzel haşlayın.Sonra süzün.Sarmısaklı yoğurt yaın ve haşladığınız brokoliyi içine ekleyin.Sonra da bir güzel afiyetle yiyin:)Yedikten sonra anlayacaksınız nasıl tok tuttuğunu:ehi:
Hadi kolay gelsin meleklerim:):):)

Geri