gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

kendinizi yönetmeyi biliyormusunuz?

Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kendisine zaman yönetimi hakkında felsefesini özetlemesini istenen bir zat,: �zaman sana ait bir şeydir� cevabını verdi. Onun sana hükmetmesini izin vermemeli sen ona hükmetmelisin kendine hükmedemezsen zamana da hükmedemezsin. İnsanoğlu doğayı kontrol edecek kadar akıllı ama kendini kontrol edemiyor. Gerçekçi bir öz değerlendirme kolay değildir. Kişi kendini içinde bulunduğu durumda ne kadar güvensiz hissederse bu analizden o kadar kaçınır. Zaman Çizelgesi: Zamanı bir programa bağlamaya çalışan yöneticiler bu programı uygulayamadıklarını görmüşler.�Zamanın programlanması zorunludur. Çünkü başkalarının deneyimlerine bakarak bazı alışkanlıklarımızı değiştirmek son derece güçtür.

Sürüncemede Bırakmak: Alışkanlıklardan vaz geçebilmek için öz disiplin ve kararlılık gereklidir. Bir yönetici,sürüncemede bırakma huyunun kendisini neredeyse tuzağa düşürüp boğmak üzere olduğunu anlayıp savaşı şu basit kurallarla kazanmış:

Sürüncemede bırakma huyunun sizi felce uğrattığı alanı bulun ve onu fethedin.

İşleri önem sırasına göre düzenleyin ve sorunları sırayla halledin.

Kendinize zaman sınırları koyun.

Zor sorunlardan kaçmayın

Mükemmellik arayışınızın sizi felce uğratmasına izin vermeyin. Emin olana kadar her şeyi ertelerseniz hiçbir şeyi başaramazsınız.

kendinizi yönetmeyi biliyormusunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. biliyormusunuz?

biliyormusunuz?

Üç yaşından daha önce olanları için hatırlamıyoruz? Bilim adamları geçmiş deneyimlerimizi saklayan hafızamızın beynimizde anıveya öykü şeklinde organize olduğunu ileri sürüyorlar. Üç yaşından küçükler bu şekilde iletişim kurma yeteneğine sahip değiller.Öykü ve anılarını anlatamıyorlar. Yer ve karakter kavramlarını anlamıyorlar. Üç yaşından küçükler düzgün konuşabildikleri,anlayış, seziş ve...
  2. Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?... » Arıların bazı çiçeklerden yaptığı balların zehirli olduğunu,bu zehrin arıları etkilemediği için arıların bu çiçeklerden de nektar topladıklarını, ancak yaptıkları balın insanları zehirlediğini ve bu zehirli bala deli bal dendiğini, » Çiftçilere zarar veren böceklerden bugün bilinen bir milyon civarında böcek türü olduğunu, tüm böcek türlerinin sayısının ise 10...
  3. Yönetmen Mahsun

Yönetmen Mahsun

ünlü şarkıcılşarımızdan Mahsun Kırmızıgül son günlerde iyiden iyiye yönetmenliğe soyundu..... MAHSUN, YILMAZ’IN MİRASÇISIDIR! FATOŞ GÜNEY, MAHSUN KIRMIZIGÜL’Ü YILMAZ GÜNEY’İN MİRASÇISI İLAN ETTİ: “İKİSİ DE AYNI KÜLTÜRDEN. ‘GÜNEŞİ GÖRDÜM’Ü İZLERKEN KENDİMİ YILMAZ GÜNEY FİLMLERİNİN İÇİNDE SANDIM. YILMAZ YAŞASAYDI, ONU DESTEKLERDİ.” Yaşasaydı bugün 72 yaşına basacak olan Yılmaz Güney’in eşi...
  4. Biliyormusun.....

Biliyormusun.....

Çağır beni, çağırda büyüsün içimde biriktirdiğim bütün yalnızlıklarım! Adım adım büyür yalnızlık, yürüdükçe devasallaşır kimsesizlik! Dur!Ne olur Sende gitme! Yalnızlığın üzerime yüklediği bu sessizlik artık beni boğuyor. Buradayım baksana karanlığın tam ortasında. N'olur artık gitme. Sana çok ihtiyacım var. Kurtulmak istiyorum ama koşamıyorum.Çaresizlik öyle bir bulaşmışki bu...

Sayfayı Paylaş